Огляд корпусу APNX C1

Внутрішня будова

Корпус APNX C1 підтримує у вертикальному положенні материнські плати формату ATX, MicroATX та Mini-ITX. Максимальна висота охолодження процесора складає 166 мм. Допустима довжина для відеокарт фактично дорівнює 395 мм в усіх слотах.

APNX C1

Довжина блока живлення може складати навіть 270 мм. У відсіку для нього немає кареток для накопичувачів, тому, якщо на боковій панелі не буде СРО, навіть якщо блок живлення буде довжиною 270 мм, то буде куди прокласти кабелі. В іншому випадку, при менших розмірах блоку, буде ще більше місця для кабелів. В нашій тестовій збірці довжина блока живлення складає 155 мм, таким чином маємо ще 115 мм простору для укладки дротів, тому передня частина відсіку або пуста, або може використовуватись для вентиляторів чи СРО.

APNX C1

Блок живлення кріпиться до корпусу через монтажну рамку.

APNX C1

Обсяг простору під верхньою панеллю до межі материнської плати складає 67 мм, або 42 мм від вентилятора.

APNX C1

Сюди стане три вентилятори типорозміру 120 мм, або два вентилятори формату 140 мм, або ж система рідинного охолодження форматів 120, 140, 240, 280 чи 360 мм. Товщину радіатора варто обирати меншу або рівну 40 мм, бо вентилятори зміщенні в сторону материнської плати. Тому, щоб не було конфліктів СРО та материнської плати, краще взагалі розраховувати на радіатор товщиною 30 мм, щоб бути на 100% впевненим в сумісності.

APNX C1

Вентилятори або СРО будуть кріпитись до рами, а вже потім ця рама встановлюється на верхню частину корпусу.

APNX C1APNX C1APNX C1APNX C1APNX C1APNX C1

Внутрішню бокову панель можна зняти. З заводу на ній встановлено кронштейн з тримачем для відеокарти, він має два положення (далі й ближче до відеокарти), а також регулюється по висоті.

APNX C1

Відкрутивши чотири гвинти позаду, панель з кронштейном знімається. Відсік для блока живлення складається з двох частин й передня, яка розміщена під панеллю з тримачем, також знімається, потрібно лише відкрутити чотири гвинти (два знизу, два з боку). І от, знявши панель та частину відсіку блоку живлення, ми маємо місце під три 120 мм вентилятори або СРО типорозміру 120, 240 чи 360 мм.

APNX C1APNX C1APNX C1

На перший погляд, можна збагнути, що є можливість встановити на бокову панель радіатор будь-якої товщини, але це не так.

APNX C1

По-перше, ми упремося в відеокарту, якщо вона достатньо довга, тож маємо 56 мм простору для вентиляторів та радіатора, а це значить 25 мм для вентилятора та 30 мм для радіатора.

APNX C1

По-друге, верхні вентилятори розміщені ближче до материнської плати, тому там простір вже 50 мм, але відстань між верхом бокового вентилятора та низом верхнього — 60 мм. Тож при встановленні двох радіаторів СРО зверху та збоку вони трошки перекриють один одного, але все стане без проблем, тому що є достатньо місця для радіаторів та їх колекторів по довжині.

APNX C1APNX C1

З переду корпусу встановлено три 140 мм вентилятори з ARGB-підсвіткою.

APNX C1APNX C1

А ще є місця під три 120-мм вентилятори, а значить, що туди теж можна встановити радіатор. Можна поставити як з внутрішньої сторони, так і з зовнішньої. Відстань від фільтра до кріплення складає 34 мм.

APNX C1

А якщо зняти фільтр, то вже 44 мм.

APNX C1

Тому, щоб не перейматись зі встановленням, радіатор не варто встановлювати на передню панель, краще залишити хороший вдув у корпус, а радіатори СРО ставити на видув в бокову та верхню панель. Отже, при великому бажанні можна в даному корпусі скласти кастомну СРО на два 360-их радіатори з товщиною 30 мм.

Позаду на витяг повітря з корпусу закріплено 120-мм вентилятор з ARGB-підсвіткою. Всі слоти розширення фіксуються звичайними гвинтами.

APNX C1

На нижній частині маємо відділ для блоку живлення, він повністю перфорований, але отворів для вентиляторів не передбачено. Проте цей кожух нормально продувається фронтальними вентиляторами.

APNX C1

За піддоном материнської плати цього корпусу є запас простору до бокової внутрішньої панелі в 31 мм для укладання кабелів. До цієї панелі можна прикрутити вентилятор для обдуву тильної частини материнської плати в районі сокета, або три 3,5” накопичувачі, або три 2,5” накопичувачі, або ж можна їх комбінувати.

APNX C1APNX C1

Всі отвори не конфліктують між собою, тож вже на власний розсуд можна встановлювати все що потрібно.

APNX C1

Для встановлення накопичувачів на пластину треба встановити гумові демпфери в відповідні отвори. Тип отворів вказаний на верхній частині панелі, тому тут важко щось сплутати.

APNX C1APNX C1

Якщо панель з накопичувачами буде зайнята, тоді залишається вільне місце для кабелів шириною 10 см та глибиною у 35 мм до зовнішньої панелі. Місця для кабелів достатньо, є багато петель для хомутів, тому кабель менеджмент можна зробити достатньо привабливим.

APNX C1

На верхній частині є контролер для п’яти вентиляторів, яким керується швидкість та підсвітка. Він живиться від SATA Power, під’єднується до материнської плати в 4-конактний роз'єм для керування швидкістю, та в ARGB-роз'єм для керування підсвіткою. Якщо такого немає на материнській платі, то контролер має декілька своїх ефектів підсвічування. Керування відбувається маленькою кнопкою на верхній панелі корпусу.

APNX C1

APNX C1 має кабелі з роз’ємами USB 3.0 на два порти, USB 3.2 Gen2 на один USB-C, HD Audio та дроти під'єднання кнопок та індикаторів верхньої панелі.

APNX C1

Перед збіркою всі корпусні кабелі були акуратно прокладені та закріплені пластиковими хомутами, вийшло доволі непогано. Також видно, що кабелі від передніх вентиляторів мають свої місця та не плутаються в купі.

APNX C1APNX C1

Індикатор живлення системи вбудований навколо відповідної кнопки, його світло має білий колір.

APNX C1

Задній вентилятор FP1-120 PWM ARGB має ARGB-підсвітку та дев’ять прямих лопатей. Діапазон швидкостей знаходиться на рівні 500–1600 обертів на хвилину та керується ШІМ. Вальниця гідравлічна. Живлення здійснюється через кабель на чотири контакти, підсвітка керується через роз’єм +5VDG.

APNX C1APNX C1

Фронтові вентилятори FP1-140 PWM ARGB аналогічні по дизайну, але діапазон швидкостей трошки інший — 500–1300 обертів у хвилину.

APNX C1