Корпус ASUS Prime AP201 є достатньо зручним для багаторазового збирання системи, але має певні нюанси. Значним плюсом є те, що усі потрібні панелі легко знімаються без використання викрутки, відкриваючи повний доступ до усіх компонентів. Місце для кабель-менеджменту ніби то і є, проте над розкладанням дротів все одно доведеться замислитися.
Якщо збирати тут систему з повітряним охолодженням, то це буде просто казково та швидко. Крім того, користувач отримає у своє розпорядження всі посадкові місця під накопичувачі. Але якщо ви забажаєте поставити радіатор СРО, особливо 360-мм розміру, приготуйтеся до компромісів. Починати доведеться саме з радіатора, причому без переднього вентилятора (його потрібно буде кріпити потім), щоб було місце для встановлення та підключення БЖ. Але подовжувач живлення, повернутий під кутом, все одно незручно вмикати у будь-якому положенні. І краще за все підключати його до фіксації БЖ на місці.
Кошик БЖ доведеться опустити максимально донизу, втративши посадкове місце для передніх накопичувачів. Потім потрібно буде встановити бокову розпірку і, зрештою переходити до монтажу материнської плати та накопичувачів, чи додаткових вентиляторів.
Індикатор живлення має білий колір і світиться м’яко.
Якщо в системі є багато елементів підсвітки, то її добре буде видно через решітку, попри відсутність бокового скла.
Тестовий стенд
Для тестування ефективності охолодження компонентів у корпусі ASUS Prime AP201 використовувалася така конфігурація:
- процесор: Intel Core i5-9600K (3,7@4,5 ГГц, 1,234 В);
- кулер: ASUS ROG Strix LC II 360 ARGB;
- материнська плата: Asus TUF Z390M-PRO GAMING (Intel Z390);
- відеокарта: ASUS ROG-STRIX-RTX3060-O12G-GAMING (Nvidia GeForce RTX 3060);
- пам'ять: G. Skill Trident Z NEO F4-3600C16D-16GTZN (2х8 ГБ, DDR4-3600, 16-16-16-36-2Т, 1,35 В);
- твердотілий накопичувач: Kingston NV1 (500 ГБ, NVMe M.2 2280);
- жорсткий диск: Western Digital WD2000JS-00MHB0 (200 ГБ, SATA 3Gb/s, 7200 об/хв);
- блок живлення: ASUS ROG-STRIX-650G (650 Вт).
Методика тестування
Теплове навантаження на процесор та відеокарту створювалось за допомогою стрес-тесту CPUID powerMAX версії 1.00.1 з використанням AVX-інструкцій протягом 10 хвилин. Навантаження на жорсткий диск проводилося програмою Crystal Disk Mark 8.0.4 х64. Наприкінці циклу тестування система працювала 10 хвилин без навантаження для визначення мінімальних теплових показників. Покази датчиків знімалися за допомогою програм моніторингу HWMonitor версії 1.46.0 та Real Temp GT 3.70. Температура довкілля дорівнювала 22 градусам Цельсія. Швидкість вентиляторів процесорного кулера зафіксована на максимальних обертах, відеокарта керувала обертами в автоматичному режимі. Пікове енергоспоживання системи становило 392 вати. Тестування проводилося в єдиному режимі порівняння з відкритим стендом, в якості якого виступав сам корпус зі знятими боковими, верхньою та передньою панелями. Єдиний корпусний стоковий вентилятор працював на максимальних обертах.
Результати випробувань
Не дивно, що прозорий для повітря з усіх боків ASUS Prime AP201 вентилюється дуже добре. Порівнювати його з відкритим стендом не має особливого сенсу, тому ми провели порівняння закритого шасі, та відкритого шасі, з якого зняті усі панелі, які можливо зняти. У результаті вийшло, що процесор та пам’ять охолоджується на один градус гірше у закритому корпусі, а жорсткий диск відстає на два градуси в навантаженні, проте виграє без нього. Напевне з причини спрямованого потоку та різниці в авторегулюванні вентиляторів, відеокарта охолоджується в закритому корпусі на три градуси ліпше, ніж у відкритому. Що ж до материнської плати, то там результат практично однаковий. У підсумку можна стверджувати, що ASUS Prime AP201, не зважаючи на компактні розміри, чудово підходить для охолодження гарячих компонентів як з повітряними, так і з рідинними кулерами.
Висновки
Величезна і головна перевага корпусу ASUS Prime AP201 — це чудова вентиляція в малому об’ємі без використання великої кількості додаткових пропелерів. Крім того, в ньому з комфортом можна розмістити габаритні компоненти, включаючи радіатори СРО та поставити досить багато накопичувачів. Крім того, шасі дуже легко розбирається, оскільки переважна більшість панелей знімається без використання викрутки. Та й в плані зовнішнього дизайну тут усе виглядає доволі пристойно.
Зворотна сторона гарної вентиляції решітчастих панелей полягає у тому, що користувач буде чути взагалі все, що відбувається у корпусі. Тому єдиний спосіб подолати шум — це відразу спланувати та зібрати достатньо тиху систему. Крім того, тут не має пилового фільтра БЖ, і взагалі дуже багато отворів, через які всередину буде потрапляти пил. Зате вичистити його буде значно легше ніж з інших корпусів.
ASUS Prime AP201 — це чудове шасі для компактних та потужних ігрових систем з високим рівнем виділення тепла, особливо, якщо планується використання СРО. Сподіваюсь, що у майбутньому ми побачимо як повноформатну, так і Mini-ITX версію цієї моделі корпусу.