Корпус ASUS ROG Hyperion GR701 є дуже зручним для збирання великої системи, оскільки має багато місця в середині, легко відкривається та розбирається. Простий доступ є до усього, і знявши боковини отримуємо практично відкритий стенд. Але є і деякі нюанси. Зокрема велика вага самого шасі заважає вільно нахиляти його та переставляти з місця на місце. Це частково можна вирішити шляхом демонтажу боковин. Буде легше приблизно на 7 кг. Принаймні до встановлення системи. Другий момент, який викликає легке роздратування, це спосіб кріплення кожуха блока живлення. На мій погляд, можна було зробити і якось простіше. Тому кожух раджу встановлювати ближче до кінця процесу, коли все вже під'єднано та перевірено. З вкладанням кабелів жодних проблем не виникає.
Ще один момент, який варто врахувати, це порти в нижній частині контролера вентиляторів. Вони стирчать назовні навіть при закритій боковій панелі. З одного боку зручно, можна щось під'єднати й вивести назовні за потреби. З іншої сторони може бути випадкове замикання об щось металеве. Тому краще перемкнути сюди роз’єми стокових вентиляторів одразу.
У зборі все виглядає жваво і гарно. Особливо, якщо усі компоненти від ASUS.
Через бокове скло саму систему вже видно слабко, але усі елементи підсвітки видні чітко.
Хоча і тут багато чого залежить від кута зору.
На передній панелі білим кольором підсвічується індикатор на кнопці живлення та індикатори поточного світлового ефекту. Трикутні вставки мають кольорову підсвітку у гранях та на логотипі зверху.
Тестовий стенд
Для тестування ефективності охолодження компонентів у корпусі ASUS ROG Hyperion GR701 використана така конфігурація:
- процесор: Intel Core i7-13700K (3,4@5,0 ГГц, 1,137 В);
- кулер: ASUS ROG Ryujin III 360;термоінтерфейс: Noctua NT-H1;
- материнська плата: ASUS ROG Strix Z790-E Gaming Wi-Fi (Intel Z790);
- пам'ять: Kingston Fury Beast KF552C40BBK2-32 (2x16 ГБ, DDR5-5200, 40-40-40-80-120 2Т, 1,25 В);
- відеокарта: ASUS ROG-STRIX-RTX3050-O8G-Gaming (Nvidia GeForce RTX 3050);
- твердотілий накопичувач: GoodRAM SSD IRDM M.2 IR-SSDPR-P34B-01T-80 (1 ТБ, NVMe M.2 2280);
- жорсткий диск: Western Digital WD2000JS-00MHB0 (200 ГБ, SATA 3Gb/s, 7200 об/хв);
- блок живлення: ASUS ROG-STRIX-850G-AURA-GAMING (850 Вт).
Методика тестування
Теплове навантаження на процесор та відеокарту створювалось за допомогою стрес-тесту CPUID powerMAX версії 1.00.1 з використанням AVX-інструкцій протягом 10 хвилин. Навантаження на жорсткий диск проводилося програмою Crystal Disk Mark 8.0.4с х64. Наприкінці циклу тестування система працювала 10 хвилин без навантаження для визначення мінімальних теплових показників. Значення температури фіксувалися за допомогою програми моніторингу HWMonitor версії 1.51.0. У процесора вказані максимальні показники температури по ядрах. Для відеокарти вказана максимальна температура чіпа. Температура довкілля дорівнювала 28 градусам Цельсія. Швидкість вентиляторів процесорного кулера та відеокарти зафіксована на максимальних обертах. Пікове енергоспоживання системи становило 456 Вт. Тестування проводилося в єдиному режимі порівняння з відкритим стендом. Усі комплектні вентилятори працювали на максимальних обертах.
Результати випробувань
За результатами тестів видно, що температура основних компонентів системи практично не відрізняється у цьому корпусі та на відкритому стенді. Тобто у ньому можна досягти тиші шляхом зниження обертів вентиляторів без особливих компромісів з нагрівом. Будь-яка система в ASUS ROG Hyperion GR701 буде охолоджуватись максимально ефективно.
Висновки
ASUS ROG Hyperion GR701 є дуже ефективним та ефектним шасі, побудованим на межі між корпусом та відкритим стендом. Це величезна та важка конструкція, здатна вмістити майже будь-які компоненти та забезпечити їм відмінну вентиляцію. Космічна зовнішність поєднується з практичними рішеннями в інтер’єрі та екстер’єрі, що безумовно сподобається ентузіастам. Особливо, якщо є бажання зібрати всередині щось неймовірне.
Багато тут функціонального та зручного, але немало і бутафорії, без якої цілком можна було б обійтися заради зниження загальної вартості. Наприклад, знімна панель бокової підсвітки, яку можна окремо вішати на стіну, як картину. Або передні пилові фільтри, які повітря може просто обійти через багато інших отворів з усіх стороні. Або звичайні гвинтики на слотах PCI, до яких не дотягується гарна комплектна викрутка, замість гвинтів з накатаною голівкою, які можна закручувати руками. Чи спосіб кріплення кожуха блока живлення. Є ще над чим попрацювати.
Зважаючи на вартість ASUS ROG Hyperion GR701 та враховуючи усі його переваги та недоліки можна зробити наступне узагальнення. Для когось це безумно дорога іграшка, а комусь — корпус мрії, вартий будь-яких грошей.