Огляд корпусу ASUS ROG Hyperion GR701

Іноді хочеться зробити щось насправді велике. Компанія ASUS не стала відмовляти собі у цьому бажанні та створила гібрид Full-Tower корпусу та вертикального відкритого стенда під назвою ROG Hyperion GR701. І окрім розміру дана модель має ще багато інших цікавих особливостей, про які ми розповімо у цьому огляді.

Характеристики

Виробник ASUS
Назва та сторінка продукту ROG Hyperion GR701
Тип корпусу Full-Tower
Розміри, мм 639 (В) x 268 (Ш) x 659 (Д)
Матеріал Алюміній, сталь, ABS пластик, загартоване скло (4 мм)
Вага, кг 21
Колір Чорний
Форм-фактор E-ATX (305x277 мм), ATX, MicroATX, Mini-ITX
Пристрої 5,25"
Пристрої 3,5" зовнішні
Пристрої 3,5" / 2,5" внутрішні 2 / 5
(два 2,5" накопичувача встановлюються замість 3,5" дисків)
Кількість слотів розширення 9 (вертикально) / 3 (горизонтально)
Вентилятори верхні — 3 х 120 мм / 3 х 140 мм (встановлено)
передні — 3 х 120 мм / 3 х 140 мм
внутрішні — 3 х 120 мм
задні — 1 х 120 мм / 1 х 140 мм (встановлено)
Радіатори верхні — 1 х 120/140/240/280/360/420 мм
передні — 1 х 120/140/240/280/360/420 мм
внутрішні — 1 х 120/240/360 мм
задні — 1 х 120/140 мм
Роз'єми інтерфейсів 4 x USB 3.2 Gen1 Type-А, 2 x USB 3.2 Gen2х2 Type-C,1 х 3,5-мм комбінований аудіороз'єм для гарнітури
Особливості Бокові панелі із загартованого скла, вбудований контролер вентиляторів та ARGB підсвітки на шість портів, підсвітка передньої панелі, знімна внутрішня панель з підсвіткою, подвійний тримач відеокарт, пилові фільтри нижньої, передньої та верхньої панелі, відсік для запчастин.
Ціна, грн 17 499
 

Пакування та комплект постачання

Корпус продається у великій та важкій коробці з кольоровою поліграфією на бортах. На ній є зображення продукту, описання його головних переваг та вказані технічні характеристики. По боках є ручки для перенесення. Захист від пошкоджень всередині забезпечують два масивних демпфери зі спіненого поліуретану та клейкі плівки на склі. А девіз «велике поза великим» описує філософію цього продукту в цілому.

Додатково корпус накритий мішком зі штучної тканини. Досить зручна штука, щоб захистити шасі від пилу, якщо воно довго не використовується.

Деталі містяться в окремій невеликій пласкій коробці. Усі запасні частини розфасовані по пакетиках. В комплекті знаходиться:

  • брошура з інформацією про гарантію;
  • інструкція користувача;
  • стильна маленька викрутка з алюмінієвим корпусом;
  • перехідник задньої панелі для вертикального встановлення відеокарти;
  • два 300-мм подовжувачі живлення процесора на вісім контактів в обплетенні;
  • пластикова коробочка для запчастин;
  • 10 одноразових пластикових кабельних стяжок;
  • шість металевих опор материнської плати;
  • перехідник під викрутку для встановлення опор материнської плати;
  • перехідник для швидкого підключення кабелів передньої панелі;
  • чотири гумові заглушки для портів USB-A;
  • дві гумові заглушки для портів USB-С;
  • 20 гвинтів для корпусу, БЖ та 3,5" накопичувачів;
  • 40 маленьких гвинтів для материнської плати та 2,5" накопичувачів.

Усі маленькі деталі можна зручно розмістити всередині окремих відділень спеціальної пластикової коробки.

Зовнішній вигляд

ASUS ROG Hyperion GR701 має дуже футуристичну зовнішність, підкреслену поєднанням різких кутів, похилих граней, скляних та алюмінієвих поверхонь. Основний каркас корпусу вбудований в Х-подібну металеву раму, яка плавно перетворюється з боків у ручки зверху, здатні витримати навантаження у 80 кг, та полози знизу, які виконують роль опорних ніжок конструкції. Фронтальна панель відповідно складається з окремих елементів, між якими відносно вільно проходить повітря всередину. Бокові частини панелі насправді є продовженням дверцят та виконані з гарно відшліфованого алюмінію. Трикутні вставки зверху та знизу містять на собі логотип, вентиляційні отвори та елементи підсвітки. Глибше за всім цим ховається вентиляційна решітка передньої панелі. Загалом, подібний «космічний» дизайн робить шасі схожим на позаземний корабель якоїсь агресивної цивілізації прибульців.

Зовнішні порти та кнопки зручно розташовані на похилій верхній грані. По центру зверху є кнопка запуску системи. Нижче в один ряд та досить далеко один від одного розташовані роз’єми USB 3.2 Gen1 Type-А, між якими вбудований комбінований 3,5-мм аудіовихід на гарнітуру. В нижньому ряду зліва є перемикач підсвітки та три інформативні світлодіоди, які показують поточний режим підсвічування. Далі по сторонах облаштовані два порти USB 3.2 Gen2х2 Type-C і у правому нижньому кутку є маленька кнопка перезавантаження системи.

Бокові панелі тримаються попереду на магнітах, та легко відкриваються в сторони на кут під 90 градусів. Так само легко їх можна зняти догори з двох шарнірів, що перетворить корпус на відкритий стенд. Повітря може поступати всередину через отвори майже з усіх сторін. Але виробник все одно зробив знімні сіткові пилові фільтри передньої та нижньої панелі. Два передніх фільтри виймаються з боків. Нижній висувається вперед.

Ліва бокова панель виготовлена із загартованого та тонованого скла завтовшки 4 мм. Попереду та позаду на ній є масивні накладки з алюмінію. Повного прилягання немає, повітря може вільно проходити повз усі грані всередину.

На звороті бачимо, що скло прикручене до металу наскрізними гвинтами, має дві петлі позаду та виступ з магнітами попереду. Вага цієї деталі складає 3,5 кг, що важче за деякі сучасні корпуси.

Права скляна боковина має аналогічну конструкцію та механізм відкривання у дзеркальному відображенні.

Бокові дверцята не є взаємно замінними, оскільки відрізняються розташуванням петель.

Поміж верхніми ручками знаходиться решітчаста верхня панель, яку можливо легко зняти повністю одним рухом.

Достатньо натиснути на кнопку позаду та потягнути панель назад і догори. Отримуємо повний доступ до верхньої рамки кріплення вентиляторів.

Кришка верхньої панелі виготовлена з пластику. Бокові грані вкриті металевою сіткою з великим отворами, а зверху маємо решітку з меншими отворами, що гарно пропускає повітря та трохи затримує пил.

На рамку кріплення можна встановити знизу три 120-мм або три 140-мм вентилятори. Або радіатори СРО відповідного розміру.

Сама рамка також легко знімається. Достатньо викрутити попереду один гвинт з накатаною голівкою і дістати її у напрямку догори.

На задній панелі є вентиляційна решітка з дуже широкими діагональними отворами, за якими видно 140-мм витяжний вентилятор (за необхідності його можливо замінити на 120-мм модель). Нижче є дев’ять слотів розширення PCI, закритих вентильованими багаторазовими заглушками. Якщо зняти нижніх шість з них, сюди можна буде прикрутити комплектний адаптер для вертикального розташування відеоадаптера. Навпроти слотів справа є додаткові вентиляційні отвори. А у самому низу розташоване посадкове місце для блока живлення, який можна орієнтувати як вентилятором догори, так і униз.

Уся нижня панель закрита пластиковою рамкою сітчастого пилового фільтра.

Якщо зняти фільтр, побачимо лише великі діагональні вентиляційні отвори та більше нічого цікавого. На металевих полозах знизу наклеєні чотири невеликі гумові ніжки.

Подивимось на внутрішню конструкцію.

Корпус ASUS ROG Hyperion GR701 підтримує у вертикальному положенні материнські плати формату E-ATX (305х277 мм), ATX, MicroATX та Mini-ITX. Максимальна висота охолодження процесора складає 190 мм. Максимальна довжина для відеокарт дорівнює 460 мм в усіх дев’яти слотах. Офіційно довжина блока живлення може складати до 240 мм, при цьому ще 65 мм залишиться за ним для вкладання та повороту дротів.

Обсяг простору під верхньою панеллю до межі материнської плати складає 70 мм. Сюди стане три вентилятори типорозміру 120 мм або 140 мм, або система рідинного охолодження формату від 120 до 420 мм.

Позаду на витяг повітря з корпусу закріплено 140-мм вентилятор, з маркуванням ROG A1425L12S. Його максимальна швидкість складає 1400 об/хв та регулюється за допомогою ШІМ. На рамці по кутах є гумові демпфери вібрації. Роз’єм живлення на чотири контакти, кабель достатньо довгий, щоб дістатися контролера, розташованого у самому низу за піддоном материнської плати. Всі слоти розширення фіксуються звичайними гвинтами, що є дивною економією для корпусу такого класу.

Задній вентилятор тримається в окремій рамці, куди можна звичайними шурупами закріпити й 120-мм модель вентилятора. Щоб зняти рамку, потрібно відкрутити два гвинти на лівій боковій грані, трохи нижче верхньої петлі для дверцят.

А от щоб дістатися гвинтів кріплення слотів PCI, знадобиться окрема достатньо довга викрутка. Комплектна викрутка хоч і гарна, але для цих цілей не годиться по довжині й ширині. І виявляється, що отвори у боковині зроблені зовсім не для краси.

Знімний кожух блока живлення є окремим витвором мистецтва та прикладом польоту інженерно-дизайнерської думки. Верхня його частина має перфорацію, отвори для вертикального кріплення відеокарти та ще один великий отвір для вкладання кабелів, закритий гумовою шторкою. Попереду є запас простору до вентиляторів в 68 мм, куди можна встановити, наприклад, радіатор рідинного охолодження.

Збоку, навпроти блока живлення є віконце, через яке можна розглядати підсвітку, наклейку, або екран на БЖ. В залежності від того, що є у користувача.

Попереду збоку знаходиться пластиковий відсік зі зсувною боковою панеллю.

Під панеллю ховається відсік для інструментів і ще одна відкидна маленька шухляда для гвинтиків.

У відсік чітко вміщається комплектна викрутка, заглушки слотів PCI та кабельні стяжки. А також різні дрібниці у шухляду.

Попереду встановлені ще три 140-мм вентилятори такої самої моделі, що й позаду. Вони закріплені у знімній рамці.

Збоку від передніх вентиляторів закріплена цікава декоративна панель з ARGB підсвіткою, яка по факту є окремим пристроєм. Під неї можна встановити три 2,5" накопичувача, або зняти її та встановити на це місце додаткові вентилятори чи радіатори товщиною до 55 мм.

Тримач відеокарти виконаний у вигляді вертикальної алюмінієвої рейки, по якій рухається дві окремі Г-подібні підпори, закріплені одним гвинтом з накатаною голівкою кожна. Коротша опора може підтримувати карти довжиною від 275 мм і довше у горизонтальній орієнтації. Довша опора може тримати вертикально або горизонтально встановлені відеокарті довжиною від 250 мм і довше. Під рейкою є додаткові отвори для вкладання кабелів.

За піддоном материнської плати цього корпусу є запас простору від 34 до 38 мм для вкладання кабелів. Передня частина піддона додатково закрита напівпрозорою кришкою з акрилу, яка тримається на двох гвинтах з правої сторони та двох петлях зліва. В ній також є отвір навпроти потенційного місця встановлення бокових вентиляторів.

У правому нижньому кутку піддона розташована велика плата контролера. На ньому є порти для підключення шести керованих ШІМ вентиляторів через роз’єми на чотири контакти. Окремо є шість вільних портів з роз’ємами підсвітки +5VDG, закритих гумовими заглушками. Ще два +5VDG порти зайняти підсвіткою бокової та передньої панелі. Позаду є вихід для ШІМ керування вентиляторами на материнську плату та ще один наскрізний роз’єм +5VDG під заглушкою. Зверху справа встановлені одразу два входи живлення пристрою.

Контролер має два кабелі SATA Power для живлення та один кабель для синхронізації ШІМ керування вентиляторами з материнською платою.

Вище контролера під отвором для підсилювальної пластини системи охолодження процесора є два лотки для кріплення гвинтами 2,5" накопичувачів. Самі вони тримаються на одному гвинті з накатаною голівкою кожен.

Так відкривається акрилова декоративна панель після викручування двох гвинтів кріплення.

Під панеллю ховається рамка кріплення для трьох 120-мм вентиляторів або радіатора СРО відповідного розміру. По центру є два великих отвори для вкладання кабелів, один з яких закритий гумовою шторкою. Дроти зібрані заздалегідь пластиковими стяжками та чотирма багаторазовими липучими стрічками Velcro. Зверху справа є ще два великих отвори для кабелів, а по усьому піддону розкидані у правильних місцях скоби для кріплення кабельних стяжок.

Внизу ближче до передньої частини знаходиться кошик з висувними лотками для двох 2,5" чи 3,5" накопичувачів. На них є м’які липкі стрічки замість звичних пластикових ручок.

Кошики виготовлені з металу, з пластиковими фіксаторами по боках, але без вібраційних демпферів. В кожен з них можна встановити один 2,5" або 3,5" накопичувач, або навіть резервуар СРО, закріпивши його чотирма гвинтами.

Рамка бічних вентиляторів тримається на двох гвинтах з накатаною голівкою.

Пластина, що закриває собою отвір вентиляторів, також тримається на одному гвинті з накатаною голівкою. А до декоративної вставки з підсвіткою вона вже кріпиться чотирма маленькими гвинтиками. Перед зніманням бажано відстебнути кабель підсвітки. Після демонтажу є можливість закріпити сюди гвинтами три накопичувачі формату 2,5", між пластиною та декоративною накладкою.

Спеціально для накопичувачів у накладці є заглиблення. Але саме цікаве у тому, що вона може бути й цілком самостійною та незалежною від корпусу. Для цього на пристрої передбачені дві розкладні опорні ніжки. А ще отвори для горизонтального чи вертикального кріплення на стіну, на кшталт картини.

Щоб підсвітка на декоративній накладці працювала, є отвір для підключення Micro-USB кабелю (якого немає в комплекті) та кнопка перемикання світлових ефектів.

А ось так ця штука буде виглядати, якщо поставити її на стіл та оперти на ніжки.

Щоб дістатися до блоку живлення, потрібно зняти його кожух. Для цього необхідно відкрити пластикову шухляду збоку, викрутити з неї два гвинти, зняти її, потім викрутити два гвинти з піддона материнської плати позаду. І тільки потім посунути кожух вперед та зняти його. Всередині посадкове місце БЖ має чотири маленькі м’які демпфери, які більше захищають від подряпин, ніж від вібрації. Загальний запас простору до кошика накопичувачів складає 305 мм. Кошик також можливо зняти за бажанням, це вивільнить ще 116 мм.

Рамку з переднім вентиляторами тепер також можна зняти. Тримається вона на одному гвинті зверху в кутку. Та на застібці знизу. За рамкою є ще приблизно 35 мм простору, тому радіатор СРО тут можна спробувати встановити не тільки перед нею, але й між нею та фронтальною панеллю.

В набір кабелів від корпусу входить кабель +5VDG для синхронізації підсвітки з материнською платою, кабель додаткового живлення SATA Power для USB портів, роз’єм HD Audio та набори парних дротів від кнопок запуску і перезавантаження ПК та індикатора живлення.

Кабелів з роз’ємами під USB Type-C та колодок USB 3.2 є по дві штуки. Далеко не на всіх материнських платах знайдеться по два відповідних роз’єми. Тому половина портів ймовірно залишиться непідключеною. Усі дроти мають достатню довжину та пофарбовані у чорний колір.

Перейдемо до збирання системи та температурного тесту.

Корпус ASUS ROG Hyperion GR701 є дуже зручним для збирання великої системи, оскільки має багато місця в середині, легко відкривається та розбирається. Простий доступ є до усього, і знявши боковини отримуємо практично відкритий стенд. Але є і деякі нюанси. Зокрема велика вага самого шасі заважає вільно нахиляти його та переставляти з місця на місце. Це частково можна вирішити шляхом демонтажу боковин. Буде легше приблизно на 7 кг. Принаймні до встановлення системи. Другий момент, який викликає легке роздратування, це спосіб кріплення кожуха блока живлення. На мій погляд, можна було зробити і якось простіше. Тому кожух раджу встановлювати ближче до кінця процесу, коли все вже під'єднано та перевірено. З вкладанням кабелів жодних проблем не виникає.

Ще один момент, який варто врахувати, це порти в нижній частині контролера вентиляторів. Вони стирчать назовні навіть при закритій боковій панелі. З одного боку зручно, можна щось під'єднати й вивести назовні за потреби. З іншої сторони може бути випадкове замикання об щось металеве. Тому краще перемкнути сюди роз’єми стокових вентиляторів одразу.

У зборі все виглядає жваво і гарно. Особливо, якщо усі компоненти від ASUS.

Через бокове скло саму систему вже видно слабко, але усі елементи підсвітки видні чітко.

Хоча і тут багато чого залежить від кута зору.

На передній панелі білим кольором підсвічується індикатор на кнопці живлення та індикатори поточного світлового ефекту. Трикутні вставки мають кольорову підсвітку у гранях та на логотипі зверху.

Тестовий стенд

Для тестування ефективності охолодження компонентів у корпусі ASUS ROG Hyperion GR701 використана така конфігурація:

  • процесор: Intel Core i7-13700K (3,4@5,0 ГГц, 1,137 В);
  • кулер: ASUS ROG Ryujin III 360;термоінтерфейс: Noctua NT-H1;
  • материнська плата: ASUS ROG Strix Z790-E Gaming Wi-Fi (Intel Z790);
  • пам'ять: Kingston Fury Beast KF552C40BBK2-32 (2x16 ГБ, DDR5-5200, 40-40-40-80-120 2Т, 1,25 В);
  • відеокарта: ASUS ROG-STRIX-RTX3050-O8G-Gaming (Nvidia GeForce RTX 3050);
  • твердотілий накопичувач: GoodRAM SSD IRDM M.2 IR-SSDPR-P34B-01T-80 (1 ТБ, NVMe M.2 2280);
  • жорсткий диск: Western Digital WD2000JS-00MHB0 (200 ГБ, SATA 3Gb/s, 7200 об/хв);
  • блок живлення: ASUS ROG-STRIX-850G-AURA-GAMING (850 Вт).
     

Методика тестування

Теплове навантаження на процесор та відеокарту створювалось за допомогою стрес-тесту CPUID powerMAX версії 1.00.1 з використанням AVX-інструкцій протягом 10 хвилин. Навантаження на жорсткий диск проводилося програмою Crystal Disk Mark 8.0.4с х64. Наприкінці циклу тестування система працювала 10 хвилин без навантаження для визначення мінімальних теплових показників. Значення температури фіксувалися за допомогою програми моніторингу HWMonitor версії 1.51.0. У процесора вказані максимальні показники температури по ядрах. Для відеокарти вказана максимальна температура чіпа. Температура довкілля дорівнювала 28 градусам Цельсія. Швидкість вентиляторів процесорного кулера та відеокарти зафіксована на максимальних обертах. Пікове енергоспоживання системи становило 456 Вт. Тестування проводилося в єдиному режимі порівняння з відкритим стендом. Усі комплектні вентилятори працювали на максимальних обертах.

Результати випробувань

За результатами тестів видно, що температура основних компонентів системи практично не відрізняється у цьому корпусі та на відкритому стенді. Тобто у ньому можна досягти тиші шляхом зниження обертів вентиляторів без особливих компромісів з нагрівом. Будь-яка система в ASUS ROG Hyperion GR701 буде охолоджуватись максимально ефективно.

Висновки

ASUS ROG Hyperion GR701 є дуже ефективним та ефектним шасі, побудованим на межі між корпусом та відкритим стендом. Це величезна та важка конструкція, здатна вмістити майже будь-які компоненти та забезпечити їм відмінну вентиляцію. Космічна зовнішність поєднується з практичними рішеннями в інтер’єрі та екстер’єрі, що безумовно сподобається ентузіастам. Особливо, якщо є бажання зібрати всередині щось неймовірне.

Багато тут функціонального та зручного, але немало і бутафорії, без якої цілком можна було б обійтися заради зниження загальної вартості. Наприклад, знімна панель бокової підсвітки, яку можна окремо вішати на стіну, як картину. Або передні пилові фільтри, які повітря може просто обійти через багато інших отворів з усіх стороні. Або звичайні гвинтики на слотах PCI, до яких не дотягується гарна комплектна викрутка, замість гвинтів з накатаною голівкою, які можна закручувати руками. Чи спосіб кріплення кожуха блока живлення. Є ще над чим попрацювати.

Зважаючи на вартість ASUS ROG Hyperion GR701 та враховуючи усі його переваги та недоліки можна зробити наступне узагальнення. Для когось це безумно дорога іграшка, а комусь — корпус мрії, вартий будь-яких грошей.

 

Обговорити в форумі (коментарів: 61)