Складання

Ніяких проблем зі складанням системи в корпусі TUF Gaming GT302 ARGB не виникло, лише кабелі від вентиляторів потребують більше уваги, ніж все інше. Можливість зняти верхню рамку для встановлення радіатора чи вентиляторів окремо від шасі полегшує процес, тож наявність такої функції безперечно можна назвати плюсом.

Огляд корпусу ASUS TUF Gaming GT302 ARGB формату BTF Edition

А ось відстань від верхньої точки шасі до материнської плати у 57 мм плюсом вже не назвеш, бо встановити AiO з товстими радіаторами буде проблематично і доведеться обмежитися стандартними системами. З іншого боку, сучасні готові СРО підтягнули ефективність, тож в цьому особливого недоліку начебто й немає.

Огляд корпусу ASUS TUF Gaming GT302 ARGB формату BTF Edition

Після складання системи зі звичайних компонентів якихось проблем з кабелями немає, але, звісно, їх повна відсутність все ж таки поліпшила б циркуляцію повітря всередині корпусу. Ще б шланги від СРО кудись заховати…

Огляд корпусу ASUS TUF Gaming GT302 ARGB формату BTF EditionОгляд корпусу ASUS TUF Gaming GT302 ARGB формату BTF Edition

Керування RGB-підсвічуванням вентиляторів в цьому корпусі відбувається лише програмним методом, ніякого апаратного хабу, на жаль, тут немає.

Огляд корпусу ASUS TUF Gaming GT302 ARGB формату BTF Edition

Методика тестування

Для проведення тестування ефективності охолодження компонентів у корпусі ASUS TUF Gaming GT302 ARGB використовувалася система наступної конфігурації:

  • процесор: AMD Ryzen 9 7900X (4,7@5,0 ГГц, 1,2 В);
  • материнська плата: ASUS ROG Crosshair X670E Gene (UEFI 2204);
  • кулер: система рідинного охолодження ASUS ProArt LC 360;
  • термопаста: Noctua NH-1;
  • відеокарта: ASUS TUF-RTX4070TIS-O16G-OG-GAMING;
  • пам'ять: Kingston Fury KF564C32RWK2-32;
  • накопичувач №1: SSD Kingston NV1 500GB (NVMe M.2 2280);
  • накопичувач №2: SSD Kingston KC600 512GB (SATA 6Gb/s);
  • накопичувач №3: HDD Samsung HD502HJ (SATA 3Gb/s);
  • блок живлення: ASUS TUF-GAMING-850G (850 Вт).

Процесор працював з фіксованою частотою у 5,0 ГГц та напругою живлення 1,2 В, що давало потужність при навантаженні близько 210 Вт. Відеокарта використовувалася зі стоковими налаштуваннями, але з обмеженою швидкістю вентиляторів на рівні 40% (~1300 об/хв). Також комплектні вентилятори корпусу оберталися зі швидкістю 1380 об/хв (70%), а рідинної системи охолодження — 1550 об/хв (42%), що давало більш-менш комфортний рівень шуму в 42,9 дБ(А) на відстані в 35 см від корпусу (як максимальне значення, бо далі рівень шуму виходив за рамки комфортного).

Для прогріву центрального процесора застосовувався стрес-тест CPUID powerMAX з інструкціями AVX, для прогріву відеокарти — стрес-тест FurMark, як окремо, так й при комбінованому тестуванні. Навантаження на накопичувачі здійснювалося програмою CrystalDiskMark. Моніторинг температури процесора відбувався за допомогою утиліти HWInfo. Вимірювання рівня гучності проводилось завдяки шумоміру Benetech GM1357.

Результати випробувань

Огляд корпусу ASUS TUF Gaming GT302 ARGB формату BTF Edition

Основні компоненти на відкритому стенді охолоджуються краще, але лише на один градус, тоді як накопичувачі та пам’ять навпаки — в корпусі виявилася ефективніша вентиляція, особливо для NVMe-накопичувача, який просто «грівся» від відеокарти.

Огляд корпусу ASUS TUF Gaming GT302 ARGB формату BTF Edition

При комбінованому навантаженні різниця також складає один градус, а ось VRM та пам’ять в корпусі перегріваються сильніше, особливо RAM. Можливо, кожух, який накриває кабелі перед платою спрямовує повітря від вентиляторів спереду трохи вище за модулі, що й впливає на ефективність охолодження.

Висновки

Корпус ASUS TUF Gaming GT302 ARGB виявився цікавою моделлю для складання потужного ПК не тільки у форматі Advanced BTF (та й будь-якого з прихованими кабелями), а й зі звичайних та звичних компонентів. Шасі має гарно продуману вентиляцію, перфорацію майже всієї площі поверхні та вже встановлені з заводу вентилятори з RGB-підсвічуванням, тож користувачу не прийдеться думати над їх купівлею. Фільтри від пилу, де це потрібно, нейлонові, але бокова панель взагалі без нього. З іншого боку, перфорація там дрібна, тож великий пил в середину ніяк не потрапить. Складання системи в корпусі не викликає труднощів, панелі фіксуються на кліпсах, а знімна верхня рамка для встановлення радіатора СРО чи вентиляторів полегшує процес, ось тільки купа дротів від вентиляторів комусь може ускладнити життя. З передбаченими кліпсами та стяжками-липучками для кабель-менеджмента розв’язати цю проблему можна, але хаб тут все ж таки не завадив би. Естетична сторона корпусу теж на висоті, хоча це вже справа смаку. За необхідністю бокові панелі можна поміняти місцями та ще більше покращити вентиляцію всередині ПК.

Тож якщо потрібен звичайний корпус для сучасної й потужної системи з можливістю встановлення AiO з 360-мм радіатором, ASUS TUF Gaming GT302 ARGB стане гарним вибором, особливо для формату Advanced BTF. Для використання «дорослої» СРО краще дивитися вже в бік старшої моделі, а саме ROG Hyperion GR701 BTF Edition.