Корпус ASUS TUF Gaming GT502 дуже зручний для збирання системи чи оновлення компонентів. Усі панелі знімаються за секунду, в кожну точку всередині є миттєвий доступ. І це при тому, що сюди можливо вільно встановити одночасно чотири радіатори формату 360 мм. Усі кабелі природним чином накопичуються за блоком живлення, тому окремо розкладати їх не має особливого сенсу.

ASUS TUF Gaming GT502

Скляна бокова та передня панелі створюють чудову панораму для огляду системи в середині. Тому використовувати елементи підсвітки тут цілком виправдано, оскільки є на що подивитися. Підсвітка логотипа синхронізується з усім іншим, за умови, що материнська плата підтримує вхід +5VDG.

ASUS TUF Gaming GT502

Тестовий стенд

Для тестування ефективності охолодження компонентів у корпусі ASUS TUF Gaming GT502 використовувалася така конфігурація:

  • процесор: Intel Core i5-9600K (3,7 @ 4,5 ГГц, 1,234 В);
  • кулер: ASUS ROG Strix LC II 360 ARGB;
  • материнська плата: ASUS TUF Z390M-PRO Gaming (Intel Z390);
  • відеокарта: ASUS ROG-STRIX-RTX3060-O12G-GAMING (Nvidia GeForce RTX 3060);
  • пам'ять: G. Skill Trident Z NEO F4-3600C16D-16GTZN (2х8 ГБ, DDR4-3600, 16-16-16-36-2Т, 1,35 В);
  • твердотілий накопичувач: Kingston NV1 (500 ГБ, NVMe M.2 2280);
  • жорсткий диск: Western Digital WD2000JS-00MHB0 (200 ГБ, SATA 3Gb/s, 7200 об/хв);
  • блок живлення: ASUS ROG-STRIX-650G (650 Вт).

ASUS TUF Gaming GT502

Методика тестування

Теплове навантаження на процесор та відеокарту створювалось за допомогою стрес-тесту CPUID powerMAX версії 1.00.1 з використанням AVX-інструкцій протягом 10 хвилин. Навантаження на жорсткий диск проводилося програмою Crystal Disk Mark 8.0.4 х64. Наприкінці циклу тестування система працювала 10 хвилин без навантаження для визначення мінімальних теплових показників. Покази датчиків знімалися за допомогою програм моніторингу HWMonitor версії 1.46.0 та Real Temp GT 3.70. Температура довкілля дорівнювала 21 градусу Цельсія. Швидкість вентиляторів процесорного кулера та відеокарти зафіксована на максимальних обертах. Пікове енергоспоживання системи становило 395 Вт. Тестування проводилося в єдиному режимі порівняння з відкритим стендом, в якості якого виступав сам корпус зі знятими боковинами, верхньою та передньою панелями. Система рідинного охолодження процесора була закріплена вертикально всередині, оскільки це один з найважчих сценаріїв її використання за умови відсутності додаткових вентиляторів.

Результати випробувань

ASUS TUF Gaming GT502

Тести показали повну перевагу відкритого стенда над закритим корпусом. Різниця в температурі на користь стенда склала 6 градусів по процесору, 5 по відеокарті, 4 по оперативній пам’яті, 6 для материнської плати та навіть один градус для жорсткого диска. Але потрібно врахувати, що тест проводився без жодного додаткового вентилятора, закріпленого на постачання або витяг повітря. Тобто показники маємо за умови природньої конвекції повітря всередині. І вони все ще дуже далекі від критичних температур. За умови монтажу СРО в орієнтації на витяжку, наприклад зверху, або встановлення кількох вентиляторів, температури були б нижчими за відкритий стенд.

Отже, в ASUS TUF Gaming GT502 можна зібрати та охолодити систему з будь-яким рівнем виділення тепла.

Висновки

Корпус ASUS TUF Gaming GT502 — це переосмислення формату Full-Tower, який замість «вище» став ширшим, зберігши при цьому свою місткість. У мене особисто дане шасі викликало захват, з професійної точки зору. Легко знімаються усі панелі, є великий запас простору всередині внаслідок його раціонального розподілення, модульна конструкція в якій є чотири місця для кріплення або 13 вентиляторів, або чотирьох 360-мм СРО (одночасно!!!), або чотирьох лотків накопичувачів. Пилові фільтри, панорамне скло, зручні ручки для перенесення, підставка-тримач під відеокарту та можливість орієнтувати її вертикально за потреби. Чудове охолодження навіть без додаткових вентиляторів. І, зрештою, можливість за лічені секунди перетворити корпус на відкритий стенд і назад, на корпус. Це просто та шикарно.

Недоліків у ASUS TUF Gaming GT502 немає навіть з урахуванням ціни. Єдине, що можна зазначити — це відсутність віброізоляції для жорстких дисків. З іншого боку, вони зараз відходять у минуле, оскільки покупці віддають перевагу SSD накопичувачам.

Шасі ASUS TUF Gaming GT502 можна особливо рекомендувати до придбання усім комп’ютерним ентузіастам, шанувальникам систем рідинного охолодження та тим, кому потрібен корпус для дуже гарячої системи.