Складання
Корпус Deepcool CH510 Mesh Digital достатньо зручний для збирання системи, оскільки є просторим в середині. Починати збірку варто з встановлення блоку живлення, потім кошика накопичувачів, материнської плати, а далі продовжувати в довільному порядку. Усі дроти нескладно розподілити за піддоном, місця та кріплень там вистачає.
Через бокове скло добре видно систему в середині, навіть без підсвітки.
А з підсвіткою вигляд буде ще жвавішим.
Екран підсвічується м’яким синьо-зеленим кольором. Зверху у нього є постійно активний логотип. П’ять квадратиків посередині швидше за все позначають рівень навантаження системи, оскільки у простої їх кількість зменшується до одного. Температура відображається у градусах Цельсія або Фаренгейта. Щоб дисплей працював, потрібно завантажити зі сторінки продукту та встановити програмне забезпечення. Воно на постійній основі висить в оперативній пам’яті. У застосунку можна обрати, що саме виводити на екран — температуру процесора чи відеокарти, призначити автозапуск, обрати мову, систему вимірювання та навіть можна перезавантажити ПК. Застосунок коректним чином показує температури, але може конфліктувати з іншими програмами моніторингу, оскільки звертається до тих самих датчиків.
Світлодіод активності накопичувачів блимає яскравим білим кольором та засліплює, якщо дивитись на нього прямо зверху. На щастя, при погляді під кутом цієї проблеми для очей немає.
Тестовий стенд
Для тестування ефективності охолодження компонентів у корпусі Deepcool CH510 Mesh Digital використовувалася така конфігурація:
- процесор: Intel Core i5-9600K (3,7 @ 4,5 ГГц, 1,234 В);
- кулер: Noctua HN-U12A (2 вентилятори по 2000 об/хв);
- термоінтерфейс: Noctua NT-H2;
- материнська плата: ASUS TUF Z390M-Pro Gaming (Intel Z390);
- відеокарта: Gigabyte GV-N206SWF2OC-8GD (Nvidia GeForce RTX 2060);
- пам'ять: G. Skill Trident Z NEO F4-3600C16D-16GTZN (2х8 ГБ, DDR4-3600, 16-16-16-36-2Т, 1,35 В);
- твердотілий накопичувач: Kingston NV1 (500 ГБ, NVMe M.2 2280);
- жорсткий диск: Western Digital WD2000JS-00MHB0 (200 ГБ, SATA 3Gb/s, 7200 об/хв);
- блок живлення: be quiet! Dark Power 12 850W (850 Вт).
- додаткові вентилятори: 1 x 120 мм — Noctua NF-P12, 1300 об/хв; 2 x 120 мм — Fractal Design Dynamic X2 GP-12, 1200 об/хв.
Методика тестування
Теплове навантаження на процесор та відеокарту створювалось за допомогою стрес-тесту CPUID powerMAX версії 1.00.1 з використанням AVX-інструкцій протягом 10 хвилин. Навантаження на жорсткий диск проводилося програмою Crystal Disk Mark 8.0.4 х64. Наприкінці циклу тестування система працювала 10 хвилин без навантаження для визначення мінімальних теплових показників. Покази датчиків знімалися за допомогою програм моніторингу HWMonitor версії 1.49.0 та Real Temp GT 3.70. У процесора записані максимальні показники по ядрах. Для відеокарти вказане максимальне значення у точці Hot Spot. Температура довкілля дорівнювала 22 градусам Цельсія. Швидкість вентиляторів процесорного кулера та відеокарти зафіксована на максимальних обертах. Пікове енергоспоживання системи становило 374 Вт. Тестування проводилося в єдиному режимі порівняння з відкритим стендом. Окрім стокового вентилятора позаду було додано два 120-мм пропелери попереду для нагнітання повітря всередину та один витяжний 120-мм вентилятор зверху. Усі вентилятори працювали на максимальних обертах.
Результати випробувань
За результатами тестів помітно, що Deepcool CH510 Mesh Digital має загалом пристойну схему вентиляції. Але, щоб досягти цього результату, корпус був доукомплектований ще трьома 120-мм пропелерами, на додачу до одного стокового. Як наслідок, шасі поступається у температурах процесора та відеокарти лише на 2-3 градуси відкритому стенду, має рівні значення по нагріву пам’яті та значно кращі показники по охолодженню материнської плати та жорсткого диска. Отже, за умови встановлення додаткових вентиляторів, цей корпус підходить для охолодження систем з середнім та високим рівнем виділення тепла.
Висновки
Як і переважна більшість останніх корпусів від Deepcool, модель CH510 Mesh Digital вийшла досить вдалою. Це простий та функціональний продукт, що добре виглядає ззовні та є містким у середині. Він оснащений сучасними зовнішніми інтерфейсами та розрахований на підтримку усього спектру актуальних комп’ютерних компонентів. За умови комплектації додатковими вентиляторами, шасі впорається з охолодженням найгарячіших систем. А для краси тут є віконце та додатковий дисплей з відображенням температури процесора та відеокарти.
Суттєвих недоліків CH510 Mesh Digital не має. Хіба що копійчана економія на фільтрі блоку живлення, що ускладнює його очищування, виглядає дивно.
Головним питанням для мене у цій моделі корпусу було наступне — чи насправді тут потрібний дисплей температур? По нинішнім міркам його можливості занадто вузькі і їх бажано якось розширити. Навіть якби він був спроможний показувати час, це вже було б непогано. Не кажучи про більшу діагональ, сенсорні можливості, колір. Зрозуміло, що усе це коштувало б зовсім інших грошей, але то була б «фішка». Тим менше, зараз в асортименті компанії існує майже аналогічна модель CH510 із закритою фронтальною панеллю. І, як на мене, варто було б додати сюди й просто варіант CH510 Mesh без аналогового екрана та бокового скла для тих, кому байдуже на ефектність і потрібна лише ефективність.