Складання
Корпус CH560 Digital WH сприяє зручній збірці та прокладанню кабелів. Він має множинні отвори та пристосування для кріплення кабелів за допомогою нейлонових стяжок та хомутів на липучках.
Деякі кабелі укладаються, можливо, не найкращим чином, але проблем з закриттям кришки не виникало.
Перед монтажем материнської плати було встановлено лише одну стійку, в будь-якому випадку, в комплекті є все необхідне.
Підключення кабелів вентиляторів було виконано послідовно. 120-мм та 140-мм вентилятори під'єднано до окремих роз'ємів на материнській платі: 120-мм вентилятор — безпосередньо, а 140-мм — через комплектний подовжувач, який був встановлений виробником.
Систему добре видно через бічне скло, а всі елементи підсвітки чудово доповнюють систему.
Програмне забезпечення
Для керування цифровим дисплеєм на боковій панелі потрібно завантажити застосунок DeepCool Digital з офіційного сайту. Після встановлення та перезавантаження ПК в меню «Пуск» з’явиться піктограма застосунку. Натискання правою кнопкою миші відкриває контекстне меню з налаштуваннями.
Ліва частина дисплея відповідає за показники процесора, частина праворуч — за відеокарту.
Застосунок дозволяє змінювати режим моніторингу температури на завантаження, або є можливість встановити автоматичну зміну показників через деякий час. Також можна перемикати одиниці вимірювання температури з градусів Цельсія на градуси Фаренгейта. Наостанок, доступні стандартні налаштування автозапуску, мови інтерфейсу та перезапуску застосунку.
Праву та ліву частини дисплея можна налаштувати незалежно.
Тестовий стенд
Для проведення тестування ефективності охолодження компонентів у корпусі DeepCool CH560 Digital WH використовувалася система наступної конфігурації:
- процесор: AMD Ryzen 9 5950Х;
- кулер: Noctua NH-D15S;
- термопаста: ARCTIC MX-4;
- материнська плата: ASRock B550 PG Velocita;
- відеокарта: AMD Radeon RX 6800 XT;
- пам'ять: G.Skill Trident Z Neo F4-3600C16D (2x8 DDR4 3600, 16-16-16-36 1,35 В);
- твердотілий накопичувач: SSD Kingston NV1 500GB (NVMe M.2 2280);
- блок живлення: be quiet! PURE POWER 12 M 1000W.
Методика тестування
Процесор працював в розгоні до 4,2 ГГц з напругою 1,30 В, що збільшувало його потужність до 270 Вт. Відеокарта використовувалася зі стоковими налаштуваннями та споживала 255 Вт. Спершу випробування системи проводилося на відкритому стенді в горизонтальній орієнтації материнської плати при постійній температурі 22 градуси Цельсія у приміщенні. Потім все було зібране в корпус і тестувалось у звичному положенні. Для прогріву центрального процесора застосовувався стрес-тест CPUID powerMAX з інструкціями AVX. Для прогріву відеокарти застосовувався стрес-тест FurMark. Для моніторингу температури процесора використано програму HWMonitor. Для вимірювання рівня гучності використано шумомір Benetech GM1357.
Результати випробувань
Спочатку відкритий стенд — кулер Noctua NH-D15S з двома вентиляторами, основним на 1300 об/хв та додатковим на 1200 об/хв. Вентилятори відеокарти оберталися зі швидкістю 1600 об/хв. Рівень шуму знаходився на позначці 40,5 дБ(А), що можна схарактеризувати як комфортний: не тихий, але й не гучний.
Враховуючи рівень тепловиділення, температурні показники знаходяться на прийнятному рівні. Далі збираємо тестову систему в корпус для подальшого тестування.
При максимальній швидкості обертання корпусних вентиляторів, а саме 1200 об/хв для 120-мм та 1100 об/хв для 140-мм, рівень шуму становив 43,5 дБ(А), а температурні показники трохи зросли. А якщо знизити швидкість всіх вентиляторів корпусу до 1000 об/хв, що призведе до зменшення шуму до рівня 41,1 дБ (А), різниця на процесорі вже буде сягати 3 градуси, на відеокарті — 5 градусів, а на SSD М.2 – 4 градуси. Варто зазначити, що це різниця відносно відкритого стенду, що є достатньо непоганими показниками.
Звісно, в корпусі також залишається багато вільних місць для монтажу додаткових вентиляторів, шляхом чого можна ще покращити результат.
Висновки
Виробник декларував для корпусу Deepcool CH560 Digital WH ефективне охолодження, що й було цілком підтверджено тестами. Навіть з вільними місцями для додаткових вентиляторів корпус продемонстрував гідні результати. При комфортному рівні шуму він додав до загальної температури системи лише кілька градусів, що можна вважати гарним показником.
Загалом ми отримуємо багато позитивних факторів: зручний кабель-менеджмент, варіативність зі встановленням радіаторів СРО, вентиляторів та кронштейну під відеокарту, також корпус має бічну панель із загартованим склом, комбінованим з перфорованою металевою панеллю та дисплеєм. Такий дисплей це рідкість, хоча він може бути досить зручним для підглядання за станом комп’ютера.
Можливо, для когось отриманий рівень шуму здасться забагатим, проте ефективність охолодження та тиша не завжди стоять поруч і з такою кількістю отворів в корпусі важко забезпечити дуже тиху роботу системи. Й скоріш за все такої задачі не було під час проєктування і розробник зосередився на ефективності, якої тут вдосталь.