Внутрішня будова
Конструктивно шасі поділено на дві частини — основну для материнської плати та системи охолодження, а також додаткову для всього іншого. Це дозволяє віддати повний обсяг простору для головного та заховати все зайве, включно з блоком живлення. Але корпус тоді стає ширшим та потребує відповідного столу, якщо ПК буде стояти на ньому.
Як вже зазначалося вище, корпус постачається зі встановленою пластиною для вертикальної фіксації відеокарти на чотири слоти, довжина якої не повинна перебільшувати 380 мм. Шлейфа у комплекті немає й прийдеться його підбирати самостійно, бо фірмові (за ціною 1/3 від корпусу) не завжди наявні у продажу. Пластина кріпиться чотирма кліпсами та фіксується двома гвинтами з рифленою голівкою, знімається та ставиться легко й жодних проблем з її заміною. Пластина на горизонтальну орієнтацію відеокарти має вісім слотів, які прикриті багаторазовими перфорованими заглушками (як й в встановленій з заводу).
Попри гарну перфорацію корпус має й активну вентиляцію, для чого в ньому встановлено чотири 120-мм вентилятори: один на задній стінці й три на боковій всередині, причому останні — реверсні, що дозволяє не псувати вигляд системи в цілому. За необхідністю бокові вертушки можна замінити на 140-мм моделі.
Вентилятори позбавлені якогось маркування, на них вказані лише напруга живлення та струм, та мають 3-контактне підключення, тобто частота обертання в них керується напругою. Шлейф для ARGB-підсвічування має транзитні функції й вентилятори можна об’єднувати гірляндою.
Або ж під’єднати їх до вбудованого хаба, який розрахований саме на чотири вентилятори. Живиться він від конектора SATA Power.
Якщо цього замало, зверху шасі є місце для встановлення ще трьох 120- чи 140-мм вентиляторів, але туди краще прикрутити радіатор системи рідинного охолодження. І саме для цього MAG PANO 100R PZ й проєктувався, бо бачити повітряний кулер в ньому буде якось дивно, та й не кожен туди влізе (не більше 166 мм). Також радіатор можна встановити за боковими вентиляторами, благо там є 45 мм простору до стінки. Знизу, на окремій рамці, також є місце для встановлення вентиляторів, причому, туди можна вмістити навіть дві 160-мм моделі, або радіатор СРО. В підсумку можна встановити максимум 10 вентиляторів, чого буде достатньо для втілення самих складних експериментів по організації активної вентиляції в шасі. Систему рідинного охолодження в такому корпусі краще будувати на базі 360-мм радіаторів — так ПК буде гарніше виглядати.
І гарно ПК буде виглядати не тільки з СРО та відповідною материнською платою, а й зі звичайною, в якої роз’єми знаходяться на звичному місці, для чого в піддоні є отвори з гумовими заглушками, через які можна заховати кабелі. Підтримується формфактор від Mini-ITX до ATX, тоді як EATX не заявлено, хоча на його базі виконано багато топових плат. Можливе і його використання, але будуть певні обмеження з прокладанням кабелів. Також є обмеження з встановлення радіатора СРО — його краще кріпити за рамкою для вентиляторів, бо інакше не вийде встановити відеокарту при горизонтальній орієнтації.
Цікаво в MAG PANO 100R PZ підійшли до боротьби з безладом кабелів та дротів — все просто прикрили відкидними щитками, які до того ж виступають в ролі лотків для накопичувачів, як SSD, так й звичайних вінчестерів.
Туди ж вертикально кріпиться блок живлення, який має додаткову точку опори з гумовим демпфером. Максимальна довжина блоку може сягати 200 мм, але це, звісно, до крайньої межі, а ще ж кудись потрібно подіти кабелі від нього.
Щитки мають відповідні отвори для накопичувачів, куди вставляються гумові демпфери та через них відповідно фіксуються SSD з HDD. Звісно, їх кріпити треба всередині, разом з мішаниною кабелів, добре що запас простору тут сягає 90 мм і все можна акуратно розмістити й ніде нічого не буде заважати. Якщо цього буде недостатньо, знизу є ще два лотки для SSD, що в підсумку дає змогу встановити три 2,5″ накопичувача та два 3,5″, або замість останніх ще два малого формату. Між собою щитки також фіксуються через гумові демпфери, тож паразитних звуків при роботі ПК бути не повинно.
Передня панель складається з двох скляних вставок та пластикової рамки, знімається з невеличким зусиллям, хоча металева рама шасі має дві кліпси зверху для легкого демонтажу. Можливо, шасі тут універсальне для різних моделей корпусів. Знизу рамки всередині є логотип MSI з RGB-підсвіткою, тож через кабель знімати панель для чистки від пилу треба обережно.
В цілому шасі вийшло доволі жорстке, хоча й позбавлене однієї стійки спереду для кращого панорамного ефекту. Звісно, коли корпус розібраний, все трошки гуляє, але зі встановленими панелями все стає монолітним й причепитися вже нема до чого.