Складання

Складати ПК в цьому корпусі принесе лише задоволення (хоча й з деякими обмовками), особливо з материнською платою серії MSI Project Zero, бо не треба буде морочити голову над кращим прокладанням дротів та кабелів. Для максимального експіріенсу візьмемо відповідну плату та білі компоненти, лише блок живлення в нас буде чорний, бо на час тестування іншого під рукою не було.

Огляд панорамного корпусу MSI MAG PANO 100R PZ White. Кабелі геть! Ну майже всі

Починати треба зі встановлення материнської плати (й за потреби додаткових вентиляторів), системи охолодження та підєднання всіх кабелів, особливо вентиляторних, бо з блоком живлення це робити буде не дуже зручно.

Огляд панорамного корпусу MSI MAG PANO 100R PZ White. Кабелі геть! Ну майже всі

Сумісність плати з корпусом тут майже максимальна, хоча деякі деталі все ж таки розроблялися в моменти відсутності того чи іншого відділу компанії MSI. Наприклад, розміщення стяжки-липучки для фіксації кабелів тут збігається зі встановленим роз’ємом USB 3.2 Gen2 Type-C на платі, тож використання чогось одного з них стає під питанням.

Огляд панорамного корпусу MSI MAG PANO 100R PZ White. Кабелі геть! Ну майже всі

Зате проблем зі встановленням зверху габаритних СРО не виникне й можна буде використовувати AiO з товстими радіаторами — відстань від плати до верхньої частини шасі складає трохи більше як 65 мм.

Огляд панорамного корпусу MSI MAG PANO 100R PZ White. Кабелі геть! Ну майже всі

Після того, як були під’єднані всі кабелі та встановлені накопичувачі, можна переходити й до блоку живлення. Фіксуємо його в корпусі, прокладаємо кабелі та під’єднуємо до материнської плати та іншого обладнання.

Огляд панорамного корпусу MSI MAG PANO 100R PZ White. Кабелі геть! Ну майже всі

В підсумку в нас виходить акуратно складена система, де видно мінімальну кількість дротів, а ті що є — не сильно заважають проходженню повітря всередині ПК.

Огляд панорамного корпусу MSI MAG PANO 100R PZ White. Кабелі геть! Ну майже всіОгляд панорамного корпусу MSI MAG PANO 100R PZ White. Кабелі геть! Ну майже всі

Звісно, такий корпус краще використовувати з увімкненою підсвіткою, бо інакше втрачається увесь сенс панорамного шасі.

Огляд панорамного корпусу MSI MAG PANO 100R PZ White. Кабелі геть! Ну майже всі

Індикатор увімкнення ПК знаходиться по центру кнопки Power та світиться блакитним кольором, але якщо перекинути контакти в роз’ємі шлейфа Front Panel, то можна буде залучити його як індикацію активності накопичувачів.

Огляд панорамного корпусу MSI MAG PANO 100R PZ White. Кабелі геть! Ну майже всі

Методика тестування

Для проведення тестування ефективності охолодження компонентів у корпусі MSI MAG PANO 100R PZ White використовувалася система наступної конфігурації:

  • процесор: Intel Core i7-14700K;
  • материнська плата: MSI Z790 PROJECT ZERO;
  • кулер: система рідинного охолодження MSI MAG CoreLiquid I360;
  • термопаста: Noctua NH-1;
  • відеокарта: MSI GeForce RTX 4070 Ti Super Gaming X Slim;
  • пам'ять: Kingston Fury KF564C32RWK2-32;
  • твердотілий накопичувач: SSD Kingston NV3 2TB (NVMe M.2 2280);
  • блок живлення: be quiet! Pure Power 12 M 1000W (L12-M-1000W).

В корпус для додаткового тестування було додано три вентилятори MSI MPG EZ120 ARGB WHITE-3W, які встановлювалися знизу на подачу повітря всередину корпусу.

Процесор працював у розгоні до 5,4 ГГц за продуктивними ядрами та до 4500 МГц за енергоефективними ядрами з напругою живлення 1,18 В, що давало потужність при навантаженні близько 225 Вт. Відеокарта використовувалася зі стоковими налаштуваннями, але з обмеженою швидкістю вентиляторів на рівні 40% (1280 об/хв). Також комплектні вентилятори корпусу оберталися зі швидкістю 1380 об/хв (максимум), а додаткові — 1500 об/хв, як й вертушки AiO, що давало більш-менш комфортний рівень шуму в 43,5 дБ(А) на відстані в 35 см від корпусу.

Для прогріву центрального процесора застосовувався стрес-тест CPUID powerMAX з інструкціями AVX, для прогріву відеокарти — стрес-тест FurMark, як окремо, так й при комбінованому тестуванні. Навантаження на накопичувачі здійснювалося програмою CrystalDiskMark. Моніторингу температури процесора відбувався за допомогою утиліти HWInfo. Вимірювання рівня гучності проводилось завдяки шумоміру Benetech GM1357.

Результати випробувань

Огляд панорамного корпусу MSI MAG PANO 100R PZ White. Кабелі геть! Ну майже всі

Для початку подивимося на результати навантаження, здійсненні окремо на процесор та відеокарту. У такому режимі різниця між стендами доходить максимум до 4 градусів на CPU та пам’яті, й 3 градуси на чипсеті, тоді як інші компоненти або взагалі не бачать різницю, або різниця складає лише 1–2 °C, що можна навіть не враховувати. Додаткові вентилятори тут зайві й без них система була б тихішою на пару децибел.

Огляд панорамного корпусу MSI MAG PANO 100R PZ White. Кабелі геть! Ну майже всі

А ось при комбінованому навантаженні, коли процесор та відеокарта завантажені на 100%, вже не все так просто. Якщо відеокарті майже все одно, відкритий це стенд, чи встановлені додаткові вентилятори, то CPU починає перегріватися і три вертушки знизу зайвими не будуть. Інші компоненти у такому разі також подякують. Звісно, в реальності та в іграх таких навантажень не буде, інакше доведеться шукати оптимальне розміщення радіатора — наприклад, ставити його збоку, а не нагорі, як в нашому випадку.

Висновки

Корпуси дуже довго еволюціонували від появи перших вікон з акрилу до повністю скляних панелей, тоді як випуск цікавої панорамної моделі від одного з виробників повністю перевернув увесь ринок. І це при тому, що скляні корпуси вже давно пропонували різні компанії. Тепер майже кожен має в активі таке шасі, яке дозволяє хизуватися використаними компонентами та RGB ще краще, ніж коли-небудь. А якщо в системі не будуть помітні кабелі, то вау-ефект тільки посилиться. Тож використання материнської плати MSI серії Project Zero з корпусом MAG PANO 100R PZ White виводить складання ПК з ефектним зовнішнім виглядом на новий рівень, про який нещодавно можна було тільки мріяти.

Він якісно виконаний, простий в обслуговуванні й майже все в ньому зібрано на кліпсах, що полегшує складання та модернізацію системи. Все продумано, скрізь встановлені фільтри проти пилу, додаткові відкидні панелі всередині прикривають зайві кабелі, тож естетична сторона при розробці цього корпусу була не на останньому місці. Ефективність охолодження компонентів в MAG PANO 100R PZ White при середньому навантажені знаходиться на гарному рівні, тоді як максимальне навантаження потребує встановлення додаткових вентиляторів, що на тлі цінника на корпус навряд чи можна вважати за недолік. З іншого боку, для плат з роз’ємами, розташованими на тильній стороні, вибір серед подібних шасі не дуже й великий.

Тож, якщо є бажання зібрати цікаву сучасну систему з ефектним зовнішнім виглядом корпус MAG PANO 100R PZ White з материнською платою MSI серії Project Zero підійде для цього найкраще. Навіть для звичайних плат він стане гарним вибором, з огляду на його демократичний цінник при наявних в ньому вентиляторах.