Внутрішня будова
На перший погляд, може здатись, що в корпусі замало місця, але після його ретельнішого дослідження та в процесі використання таке перше враження виявляється хибним. Ймовірно, причина таких висновків — це результат продуманих конструкторських рішень, як, наприклад, панелі для 3,5″ або 2,5″ накопичувачів.
Корпус XPG INVADER X підтримує встановлення материнських плат формфакторів ATX, MicroATX та Mini-ITX. Максимальна висота для системи охолодження процесора складає 175 мм.
Допустима довжина для відеокарти фактично дорівнює 400 мм, а її висота при горизонтальному встановленні — 125 мм. Також існує модифікація даного корпусу із комплектним шлейфом PCIe 4.0, якого в нашому випадку, на жаль, не було. Тож якщо є бажання встановити відеокарту вертикально рекомендується обирати саме варіант корпусу із PCIe райзером у комплекті, адже підібрати відповідний під наявні отвори в корпусі та потрібні стійки може бути складним завданням.
Ще один позитивний момент — це присутність підставки для відеокарти, в мінімальному положенні її висота дорівнює 56 мм, а в максимальному — 100 мм. Регулюється різьбою та фіксується контргайкою. З обох боків присутні гумові накладки, а нижня частина також оснащена магнітом для надійнішої фіксації.
Скрізь, де це може бути можливим та має сенс, можна встановити вентилятори. Зокрема, на нижній частині можна встановити один 120- або 140-мм вентилятор. Ще два можна встановити на кожусі блока живлення. Ці вентилятори можуть спрямовувати потік повітря на відеокарту, але його потужність буде невеликою через складність проходження повітря крізь перфорацію блока живлення та кабелі. Необхідні для кріплення гвинти входять до комплекту.
Три 120-мм вентилятори можна встановити на бокову панель корпусу. На верхній є можливість також розташувати три 120-мм вентилятори, або два типорозміром 140 мм.
Наостанок, на задній частині допускається встановлення однієї «вертушки» на 120 або 140 мм.
Щодо радіаторів, картина дещо інша: радіатор типорозміру 360 мм без проблем поміститься на верхню панель, проте 280-й радіатор у випадку, якщо його товщина разом з вентиляторами перевищує 58 мм, може не підійти через конфлікт з оперативною пам'яттю. Тому, в процесі підбора компонентів, рекомендовано звернути увагу на відповідні розміри.
Радіатор при встановленні зверху зміщений у бік лівої скляної панелі, і через брак простору над материнською платою система охолодження буде перекривати частину VRM та доступ до роз’ємів.
На бокову панель можна встановити радіатор 360 мм, але з деякими обмеженнями. При горизонтальному встановленні відеокарти доступний простір для радіатора та вентиляторів складає 5 см. Це дозволяє без проблем встановити більшість систем рідинного охолодження (AIO). Якщо ж ваша СРО потребує більше місця, відеокарту можна встановити вертикально. Однак, слід згадати, що комплект постачання нашого тестового екземпляра не включав шлейф PCIe 4.0 та варто звернути увагу на відповідну модель.
На задню частину також може бути встановлений 120-мм радіатор, але в сучасних реаліях краще для не дуже гарячого процесора обрати башту, а для потужнішого — AIO або навіть кастомну СРО з великим радіатором.
Поза материнською платою розташований кронштейн для накопичувачів, він кріпиться на три гвинти та металевий зачіп.
На ньому можна встановити три пристрої формату 3,5″ або 2,5″.
При використанні трьох 3,5″ жорстких дисків, відстань між ними та панеллю материнської плати буде відсутньою, але все одно, буде вистачати місця для прокладки кабелів.
Базово корпус забезпечено п’ятьма хомутами на липучках.
Під кожухом блока живлення передбачено 240 мм простору. Сам блок можна встановити, вмонтувавши його з бокової панелі або ж через задню, попередньо знявши перехідну планку.
Для БЖ передбачені спінені демпфери знизу, та один великий збоку на кожусі.
Панель слотів розширення знімна. Комплектація корпусу включає додаткову панель, яка дозволяє змінювати орієнтацію відеокарти з горизонтальної на вертикальну.
Єдиний недолік — це одноразові заглушки слотів розширення, проте виробник додав до комплекту три запасних багаторазових.
XPG INVADER X облаштований кабелями USB 3.2 Type-A, USB 3.2 Gen2 Type-C, HD-Audio та дротами під'єднання кнопок та індикаторів.