Огляд панорамного корпусу XPG INVADER X

XPG INVADER X — функціональний корпус від компанії ADATA, яка добре відома своїми продуктами для ентузіастів та геймерів. Цей корпус привертає увагу своїм сучасним дизайном, який поєднує в собі естетику та практичність. Розглянемо детальніше його основні характеристики та переваги.

Характеристики

Виробник XPG
Модель Invader X
Тип корпусу Mid-Tower
Розміри, мм 475 (В) x 245 (Ш) x 448 (Д)
Матеріал Сталь корпусу, пластик, загартоване скло (3 мм)
Вага, кг 8,95
Колір Чорний, білий
Формфактор Mini-ITX / Micro-ATX / ATX
Пристрої 5,25″
Пристрої 3,5″ / 2,5″ 3 x 2,5″ або 3 x 3,5″
Кількість слотів розширення 7 горизонтальних або 4 вертикальних
Вентилятори верхні — 3×120 / 3×140 мм
бокові — 3×120 мм
нижні — 1×120 / 1×140 мм
на кожусі БЖ — 2×120 мм
Радіатори верхні — 120/240/360 мм
бокові — 120/240/360 мм
задні — 120 мм
Роз'єми інтерфейсів 2 x USB 3.2 Type-A, 1 x USB 3.2 Type-C, 1 x 3,5-мм аудіороз'єм для навушників та мікрофону
Особливості панорамне скло, встановлення відеокарти вертикально (для моделі с райзером у комплекті або за наявностю відповідного)
Ціна, грн 4 779
 

Комплект постачання

Корпус постачається в картонній коробці з контурними ілюстраціями продукту та його складових. Базові характеристики надруковані на боковій частині коробки.

Для захисту від пошкоджень всередині коробки корпус надійно зафіксовано двома демпферами зі спіненого поліетилену.

Крім того, він поміщений у великий поліетиленовий пакет, а скло захищене клейкими плівками.

Коробка з приладдям та запчастинами знаходиться з зовнішньої частини захисного демпфера, всередині якої є:

  • змінна задня панель для вертикального встановлення відеокарти;
  • три заглушки в слоти розширення;
  • підставка для відеокарти;
  • 12 коротких гвинтів для вентиляторів які вкручуються в пластик;
  • сім гвинтів для блока живлення;
  • 12 гвинтів для HDD;
  • 23 гвинти для материнської плати;
  • вісім гвинтів для кріплення вентиляторів на кожух БЖ;
  • три стійки для материнської плати;
  • викрутка для стійок материнської плати;
  • п’ять нейлонових стяжок;
  • стислий посібник;
  • набір наліпок.

Зовнішній вигляд

Корпус оснащений панорамними панелями із загартованого тонованого скла спереду та з одного з боків, які забезпечують чудовий огляд внутрішніх компонентів. Інші панелі мають перфорацію, що має сприяти хорошій вентиляції встановлених компонентів.

Зняття бокової скляної панелі потребує попереднього демонтажу верхньої, яка майже повністю перфорована та оснащена пиловим фільтром.

Кріпиться вона двома гвинтами ззаду та штампованими зачепами.

Зняття пилового фільтра не викликає складнощів завдяки магнітному кріпленню, що може стати у пригоді, зважаючи на часте встановлення зверху вентиляторів для виведення повітря з корпусу.

Після зняття верхньої кришки можна демонтувати бокове скло. Для цього потрібно викрутити два гвинти ззаду, та потягнути скло вверх — воно фіксується металевими штампованими спрямувальними гаками.

Металеві планки кріплення приклеєні до скла та тримаються міцно. На кутах скла з передньої частини присутні невеличкі гумові демпферні ущільнювачі, а на задній стороні розміщений спінений демпфер.

З нижньої частини корпусу по кутах розташовані гумові ніжки трикутної форми.

Пиловий фільтр прикриває усі отвори знизу, він зручно виймається в бік бокового скла, отже очищення фільтра не буде забирати багато часу.

Корпусні перфорації також продубльовані на пластикових ніжках, навіть передбачені отвори для викрутки, щоб без проблем можна було встановити нижній вентилятор.

Висота ніжок складає 23 мм.

Права панель металева і має перфорації в місцях кріплення вентиляторів. Ця панель закріплюється двома гвинтами та чотирма штампованими зачепами.

На перфорованій частині правої панелі є фільтр, який утримується за допомогою магніту.

Знявши праву панель, з’явиться доступ до двох гвинтів, що утримують переднє скло, яке своєю чергою ще додатково фіксується шарнірними кліпсами, тому навіть після відкручування гвинтів скло само не випаде.

Металеві планки кріплення, аналогічно, як і на боковому склі, міцно приклеєні, але демпферів на передньому склі немає.

В ніжці, розташованій під переднім склом, знаходиться кнопка увімкнення, біля неї — маленька кнопка перезавантаження, а вже в ній вмонтований світлодіод активності накопичувача. Також тут розташовано два роз’єми USB 3.2 Type-A, 3,5-мм аудіоджек та один порт USB 3.2 Type-C.

 

Внутрішня будова

На перший погляд, може здатись, що в корпусі замало місця, але після його ретельнішого дослідження та в процесі використання таке перше враження виявляється хибним. Ймовірно, причина таких висновків — це результат продуманих конструкторських рішень, як, наприклад, панелі для 3,5″ або 2,5″ накопичувачів.

Корпус XPG INVADER X підтримує встановлення материнських плат формфакторів ATX, MicroATX та Mini-ITX. Максимальна висота для системи охолодження процесора складає 175 мм.

Допустима довжина для відеокарти фактично дорівнює 400 мм, а її висота при горизонтальному встановленні — 125 мм. Також існує модифікація даного корпусу із комплектним шлейфом PCIe 4.0, якого в нашому випадку, на жаль, не було. Тож якщо є бажання встановити відеокарту вертикально рекомендується обирати саме варіант корпусу із PCIe райзером у комплекті, адже підібрати відповідний під наявні отвори в корпусі та потрібні стійки може бути складним завданням.

Ще один позитивний момент — це присутність підставки для відеокарти, в мінімальному положенні її висота дорівнює 56 мм, а в максимальному — 100 мм. Регулюється різьбою та фіксується контргайкою. З обох боків присутні гумові накладки, а нижня частина також оснащена магнітом для надійнішої фіксації.

Скрізь, де це може бути можливим та має сенс, можна встановити вентилятори. Зокрема, на нижній частині можна встановити один 120- або 140-мм вентилятор. Ще два можна встановити на кожусі блока живлення. Ці вентилятори можуть спрямовувати потік повітря на відеокарту, але його потужність буде невеликою через складність проходження повітря крізь перфорацію блока живлення та кабелі. Необхідні для кріплення гвинти входять до комплекту.

Три 120-мм вентилятори можна встановити на бокову панель корпусу. На верхній є можливість також розташувати три 120-мм вентилятори, або два типорозміром 140 мм.

Наостанок, на задній частині допускається встановлення однієї «вертушки» на 120 або 140 мм.

Щодо радіаторів, картина дещо інша: радіатор типорозміру 360 мм без проблем поміститься на верхню панель, проте 280-й радіатор у випадку, якщо його товщина разом з вентиляторами перевищує 58 мм, може не підійти через конфлікт з оперативною пам'яттю. Тому, в процесі підбора компонентів, рекомендовано звернути увагу на відповідні розміри.

Радіатор при встановленні зверху зміщений у бік лівої скляної панелі, і через брак простору над материнською платою система охолодження буде перекривати частину VRM та доступ до роз’ємів.

На бокову панель можна встановити радіатор 360 мм, але з деякими обмеженнями. При горизонтальному встановленні відеокарти доступний простір для радіатора та вентиляторів складає 5 см. Це дозволяє без проблем встановити більшість систем рідинного охолодження (AIO). Якщо ж ваша СРО потребує більше місця, відеокарту можна встановити вертикально. Однак, слід згадати, що комплект постачання нашого тестового екземпляра не включав шлейф PCIe 4.0 та варто звернути увагу на відповідну модель.

На задню частину також може бути встановлений 120-мм радіатор, але в сучасних реаліях краще для не дуже гарячого процесора обрати башту, а для потужнішого — AIO або навіть кастомну СРО з великим радіатором.

Поза материнською платою розташований кронштейн для накопичувачів, він кріпиться на три гвинти та металевий зачіп.

На ньому можна встановити три пристрої формату 3,5″ або 2,5″.

При використанні трьох 3,5″ жорстких дисків, відстань між ними та панеллю материнської плати буде відсутньою, але все одно, буде вистачати місця для прокладки кабелів.

Базово корпус забезпечено п’ятьма хомутами на липучках.

Під кожухом блока живлення передбачено 240 мм простору. Сам блок можна встановити, вмонтувавши його з бокової панелі або ж через задню, попередньо знявши перехідну планку.

Для БЖ передбачені спінені демпфери знизу, та один великий збоку на кожусі.

Панель слотів розширення знімна. Комплектація корпусу включає додаткову панель, яка дозволяє змінювати орієнтацію відеокарти з горизонтальної на вертикальну.

Єдиний недолік — це одноразові заглушки слотів розширення, проте виробник додав до комплекту три запасних багаторазових.

XPG INVADER X облаштований кабелями USB 3.2 Type-A, USB 3.2 Gen2 Type-C, HD-Audio та дротами під'єднання кнопок та індикаторів.

 

Складання

Система у корпусі збирається легко, оскільки всі потрібні панелі знімаються доволі просто, що полегшує доступ до всіх компонентів всередині. Прокладання кабелів також виявляється досить зручним завдяки численним отворам та спеціальним хомутам для кріплення стяжок.

В рамках тестування даної системи не використовувались накопичувачі формату 3,5″ або 2,5″. Проте, візуальний огляд свідчить, що їх розміщення не становило б жодних проблем. Кабелі легко прокладаються, а їх надлишкова довжина або невикористані цілком дроти без проблем ховаються під кожухом блока живлення, не створюючи візуального чи фізичного дискомфорту.

Для проведення тестування ефективності охолодження компонентів у корпусі XPG INVADER X використовувалася система наступної конфігурації:

  • процесор: AMD Ryzen 9 5950X;
  • кулер: система рідинного охолодження XPG Levante X 360;
  • термопаста: ARCTIC MX-4;
  • материнська плата: ASRock B550 PG Velocita;
  • відеокарта: AMD Radeon RX 6800 XT;
  • пам'ять: G.Skill Trident Z Neo F4-3600C16D (2x8 DDR4 3600,  16-16-16-36 1,35 В);
  • твердотілий накопичувач: SSD Kingston NV1 500GB (NVMe M.2 2280);
  • блок живлення: be quiet! PURE POWER 12 M 1000W.

В корпус для кращої вентиляції було додано чотири вентилятори XPG Hurricane 120 ARGB, три на подачу повітря з бокової частини та один на витяг на задній панелі.

Методика тестування

Процесор працював у розгоні до 4,2 ГГц з напругою 1,20 В, що збільшувало його потужність до 230 Вт. Відеокарта використовувалася зі стоковими налаштуваннями та споживала 255 Вт. Спершу випробування системи проводилося на відкритому стенді з горизонтальною орієнтацією материнської плати при постійній температурі 23 градуси Цельсія у приміщенні.

Згодом система збиралася в корпусі та тестувалась у звичному положенні. Для прогріву центрального процесора застосовувався стрес-тест CPUID powerMAX з інструкціями AVX, для прогріву відеокарти — стрес-тест FurMark. Моніторингу температури процесора відбувався за допомогою утиліти HWMonitor. Вимірювання рівня гучності проводилось завдяки шумоміру Benetech GM1357.

Тестування займало приблизно по 40 хвилин для кожної конфігурації.

Результати випробувань

Спочатку наведемо результати тестування системи у вигляді відкритого стенду. Вентилятори системи рідинного охолодження XPG Levante X 360 працювали на швидкості 1500 об/хв, а вентилятори відеокарти — 1600 об/хв. Рівень шуму в такому режимі знаходився на позначці 40,5 дБ(А), що можна характеризувати як комфортний: не тихий, але й не гучний.

Враховуючи рівень тепловиділення, температурні показники знаходяться на прийнятному рівні. Далі збираємо тестову систему в корпус для подальшого тестування.

Тестування в зібраному вигляді проводилося при однаковій швидкості обертання корпусних вентиляторів та вентиляторів системи рідинного охолодження, яка складала 1500 обертів за хвилину. Рівень шуму за результатами вимірювань становив 41 дБ(А), а температури компонентів прогнозовано дещо підвищились.

Найбільше температура зросла у процесора, що, ймовірно, пов'язано із близькістю радіатора процесора до відеокарти, яка під час роботи виділяє значну кількість тепла. Проте, загалом, в цьому корпусі є можливість поекспериментувати з потоками повітря, та обрати найкращий для конкретної системи. Наприклад, один з таких варіантів — використовувати вільне місце на нижній панелі для встановлення вентилятора, який буде нагнітати холодне повітря всередину корпусу. Або ж вертикальне встановлення відеокарти, за наявності відповідного PCIe-подовгувача. Крім того, можна розглянути переміщення радіатора AIO на бічну панель тощо.

Висновки

Корпус XPG INVADER X вирізняється сучасним та стильним дизайном завдяки панорамному загартованому склу із затемненням, яке забезпечує чудовий огляд внутрішніх компонентів. Корпус виглядає привабливо і відповідає вимогам користувачів, які цінують візуальну складову своїх систем.

XPG INVADER X просторий всередині, що полегшує процес складання та модернізації системи. Він має достатньо місця для розташування відеокарти, системи охолодження й вентиляторів, додаткових накопичувачів тощо. Також він має добре організовану систему менеджменту кабелів, що сприяє чистому й акуратному вигляду внутрішнього простору.

Корпус поєднує гідну якість збірки та зручність у використанні, що робить його відповідним варіантом для геймерів й, можливо, для ентузіастів, які бажають продемонструвати свої системи. XPG INVADER X є не сильно великим за своїми розмірами, відповідно до деяких дуже високопотужних збірок може не підійти, але для багатьох користувачів цей корпус стане у пригоді.

 

Обговорити в форумі (коментарів: 17)