Встановлення системи охолодження

Процес встановлення виконаємо на прикладі платформи AMD AM5, який не сильно й відрізняється від інших сокетів. Знімаємо стандартні колодки, які встановлені на материнській платі, та вкручуємо за допомогою ключа комплектні шпильки. В пластикових обоймах шпильок є заглиблення під втулки підсилювальної пластини, що дозволяє легко обрати правильну сторону для загвинчування.

Далі встановлюємо відповідні кронштейни й фіксуємо їх накидними гайками.

Після цього вже наносимо термопасту на процесор, встановлюємо водоблок та затягуємо гайки з пружинами до кінця.

Після збирання системи на шланги можна натягнути пластикові кліпси, що запобігатиме їхньому скручуванню.

Відбиток термопасти гарний і якихось серйозних проблем з нерівністю підошви тут немає. Скоріше є питання до геометрії кришки самого процесора, через яку паста постійно норовить більше розтектися з одного боку.

Програмне забезпечення

З системою рідинного охолодження ID-Cooling DashFlow 360 Basic Black не постачається якогось програмного забезпечення, але керувати нею можна будь-яким фірмовим застосунком від материнської плати, якщо там є опції для налаштування швидкості вентиляторів та режимів роботи RGB-підсвітки.

Тестовий стенд

Для випробування ефективності системи рідинного охолодження ID-Cooling DashFlow 360 Basic Black було використано стенд на базі платформи AMD AM5 в такій конфігурації:

  • процесор: AMD Ryzen 9 7900X (4,7@5,0 ГГц, 1,2 В);
  • материнська плата: ASUS ROG Crosshair X670E Gene (UEFI 2204);
  • відеокарта: AMD Radeon RX 7900 XT;
  • пам’ять: Kingston Fury Renegade RGB KF564C32RSAK2-96 (2×48 ГБ, DDR5-6400@6000, 32–38–38–80–1Т, 1,35 В);
  • SSD накопичувач: SSD Kingston NV1 (500 GB, NVMe M.2 2280);
  • блок живлення: be quiet! PURE POWER 12 M 850W;
  • термопаста: Noctua NT-H1.

Випробування системи охолодження проводилося на відкритому стенді в горизонтальній орієнтації материнської плати при постійній температурі 20 градусів Цельсія у приміщенні. Частота процесора фіксувалася на 5000 МГц, а напруга дорівнювала 1,2 В, що давало у підсумку споживання на рівні 210 Вт. Для його прогріву застосовувався стрес-тест CPUID powerMAX версії 1.00.1 з інструкціями AVX впродовж 10 хвилин. На графіку відображено максимальне значення температури поміж усіх ядер. Для моніторингу температури процесора використано програму HWInfo версії 8.07.5505. Швидкість помпи була зафіксована на максимумі у 2900 об/хв.

Для вимірювання рівня гучності використано шумомір Benetech GM1357. Всі заміри здійснено в тихому приміщенні без зайвих джерел шуму. Шумомір був розташований на відстані в 35 см від вентилятора. Рівень фонового шуму складав 27,7 дБ (А).

Ефективність системи охолодження ID-Cooling DashFlow 360 Basic Black порівнювалась з Arctic Liquid Freezer II 280.

Результати тестувань

Вентилятори в DashFlow 360 Basic Black виявилися гучними, що можна назвати нормою для продукції ID-Cooling, але вона й дешевша за тихіших аналогів. Прийнятний рівень шуму буде лише за 1000 об/хв, тоді як збільшення швидкості вертушок виведе за межі комфорту любителів тихих систем.

А ось за ефективністю AiO випередила свого опонента на декілька градусів, що робить її доволі цікавою для потужних процесорів. Швидкість вентиляторів можна обмежити на 1000–1200 об/хв, тим самим зменшивши рівень шуму й при цьому не сильно втративши в продуктивності.

Також була перевірена ефективність СРО після зниження швидкості помпи до 60 відсотків від максимуму. У такому режимі користувач втратить не більше градуса при швидкості вентиляторів 800 об/хв та два-три градуси при 1800 об/хв. Також помпа при цьому стає тихішою і її майже не чути, але менше ніж 60 відсотків краще не ставити, бо тоді з’являються паразитні стрекотання.

Висновки

ID-Cooling випускає цікаві та ефективні системи рідинного охолодження й модель DashFlow 360 Basic Black тому підтвердження. Ця AiO вже зібрана на заводі та легко встановлюється, що сподобається тим, хто не любить довго складати ПК. В неї мінімальний комплект постачання, підтримуються лише актуальні масові платформи, але виробник не забув покласти доволі зручні кліпси для фіксації шлангів, чого не зустрінеш в інших виробників. Продуктивність DashFlow 360 Basic Black на високому рівні, але й шум від неї, відповідно, теж. З іншого боку, ця модель одна з доступніших на ринку, а кращий конкурент в лиці Arctic Liquid Freezer III трохи дорожчий та не в кожен корпус підійде, про що деякі користувачі просто забувають.

У підсумку, якщо потрібна ефективна система охолодження для потужного процесора за мінімальну ціну, а рівень шуму не є головним критерієм вибору, то ID-Cooling DashFlow 360 Basic Black повністю виправдає сподівання. У випадку, коли захочеться трошечки тиші, можна буде зменшити швидкість вентиляторів й при цьому не сильно втратити в продуктивності.