Встановлення

Процес встановлення виконаємо на прикладі платформи AMD AM5, хоча він не сильно й відрізняється від інших сокетів. Знімаємо стандартні колодки, які встановлені на материнській платі, та вкручуємо за допомогою ключа шпильки з комплекту AiO. В пластикових обоймах шпильок є заглиблення під втулки, тож переплутати якою стороною вкручувати не вийде.

Огляд системи рідинного охолодження ID-Cooling DX360 Max

На шпильки кріпимо лапи, причому, для платформи AMD з її прямокутним розміщенням отворів для фіксації кулерів їх два види, що за необхідністю дозволяють орієнтувати водоблок в різних положеннях. Встановлюємо короткі лапи, тим самим забезпечимо розміщення фітингів з боку водоблока.

Огляд системи рідинного охолодження ID-Cooling DX360 Max

Наносимо термопасту на процесор, встановлюємо водоблок та затягуємо гвинти з пружинами до кінця.

Огляд системи рідинного охолодження ID-Cooling DX360 Max

Підключаємо кабель живлення та за необхідністю шлейф ARGB-підсвітки. Остання в цілому не дратує та залежно від обраних ефектів в налаштуваннях ПЗ від материнської плати ненав’язливо переливається різними кольорами.

Огляд системи рідинного охолодження ID-Cooling DX360 Max

Для акуратного розміщення шлангів в просторі й щоб вони не перекручувалися можна залучити пластикові кліпси.

Огляд системи рідинного охолодження ID-Cooling DX360 Max

Притиск підошви водоблока до процесора дуже гарний та відбувається по всій площини, тут жодних питань до виробника немає.

Огляд системи рідинного охолодження ID-Cooling DX360 MaxОгляд системи рідинного охолодження ID-Cooling DX360 Max

Тестовий стенд

Для випробування ефективності системи рідинного охолодження ID-Cooling DX360 Max було використано стенд на базі платформи AMD AM5 в такій конфігурації:

  • процесор: AMD Ryzen 9 7900X (4,7@5,0 ГГц, 1,2 В);
  • материнська плата: ASUS ROG Crosshair X670E Gene (UEFI 2204);
  • відеокарта: AMD Radeon RX 7900 XT;
  • пам'ять: Kingston Fury Renegade RGB KF564C32RSAK2-96 (2x48 ГБ, DDR5-6400@6000, 32-38-38-80-1Т, 1,35 В);
  • SSD накопичувач: SSD Kingston NV1 (500 GB, NVMe M.2 2280);
  • блок живлення: be quiet! PURE POWER 12 M 850W;
  • термопаста: Noctua NT-H1.

Випробування системи охолодження проводилося на відкритому стенді в горизонтальній орієнтації материнської плати при постійній температурі 20 градуси Цельсія у приміщенні. Частота процесора фіксувалася на 5000 МГц, а напруга дорівнювала 1,2 В, що давало в підсумку споживання на рівні 210 Вт. Для його прогріву застосовувався стрес-тест CPUID powerMAX версії 1.00.1 з інструкціями AVX впродовж 10 хвилин. На графіку відображено максимальне значення температури поміж усіх ядер. Для моніторингу температури процесора використано програму HWInfo версії 8.07.5505. Швидкість помпи була зафіксована на максимумі у 2900 об/хв.

Для вимірювання рівня гучності використано шумомір Benetech GM1357. Всі заміри здійснено в тихому приміщенні без зайвих джерел шуму. Шумомір був розташований на відстані в 35 см від вентилятора. Рівень фонового шуму складав 27,7 дБ (А).

Ефективність систем охолодження ID-Cooling DX360 Max порівнювалась з Arctic Liquid Freezer II 280.

Результати випробувань

Огляд системи рідинного охолодження ID-Cooling DX360 Max

Вентилятори ID-Cooling виявилися доволі шумними вже після 1200 об/хв, хоча на тлі системи LCD SL360 XE цього ж виробника їх можна вважати тихими. Також варто зазначити про сторонній гул на мінімальних обертах, що не дозволить зробити супер тиху систему на базі цієї AiO.

Огляд системи рідинного охолодження ID-Cooling DX360 Max

За ефективністю ID-Cooling DX360 Max програє опоненту лише 1–2 градуси при однаковій швидкості вентиляторів та виграє один градус при максимальних обертах. При мінімальній швидкості вентиляторам доводиться дуже важко, тож програш сягає вже 5 °C. Якщо порівнювати системи рідинного охолодження за рівнем шуму, то розглянута AiO програє лише 1–2 градуси, окрім знову таки мінімальних обертів.

Огляд системи рідинного охолодження ID-Cooling DX360 Max

Помпа має відчутний гул на максимальної швидкості, але її майже непомітно при зниженні обертів до 60% від номіналу. З таким налаштуванням на ефективність вона не впливає, тож її можна зафіксувати на 2000 об/хв та позбутися зайвих подразників в системі.

Висновки

Компанія ID-Cooling вирішила зайняти сегмент ефективних, але доступних систем рідинного охолодження і їй це цілком вдалося. Модель DX360 Max має потовщений радіатор та швидкі вентилятори, що позитивно вплинуло на продуктивність СРО. Але у цієї медалі є й інша сторона, а саме рівень шуму на максимальній швидкості вертушок. І якщо користувач балуваний після продукції іменитих брендів, то питання виникне й до помпи, хоча розв’язати цю проблему не складе труднощів банальним зменшенням її обертів. За однаковим рівнем шуму вентиляторів розглянута система не сильно відстає від дорожчих продуктів, тож для пересічного користувача це буде вирішальним фактором при обранні AiO. Тим паче, що він отримає сучасну систему охолодження під всі актуальні сокети з легким процесом встановлення, гарним виглядом та демократичним цінником.

Тож якщо є бажання зібрати сучасну потужну систему з обмеженим бюджетом, а рівень шуму при цьому відходить на другий план, то ID-Cooling DX360 Max стане ідеальним варіантом для цього. Лише потрібно впевнитися про сумісність корпусу та AiO, бо радіатор в неї товщий, ніж в більшості інших систем охолодження.