Якихось десять років тому готові системи рідинного охолодження ще були рідкісним явищем і використовувалися здебільшого ентузіастами, які з різних причин не хотіли мати справу з кастомними «водянками». Асортимент таких AiO був обмежений, з’являлися вони не дуже часто, а їхня ефективність ледь перевищувала можливості повітряних кулерів. Але з проявою потужних процесорів популярність та продуктивність готових СРО зросла настільки, що деякі виробники повністю виключили зі свого модельного ряду звичайні системи охолодження і тепер пропонують виключно рідинне охолодження «вставив та забув». Як, наприклад, компанія MSI, в якої давно вже немає повітряних кулерів, зате є велика кількість AiO і ледь не кожен місяць з’являється нова модель. Нещодавно ми вже знайомилися з новинками серії MAG A13, цього разу настала черга новіших систем — MAG A15.

Технічні параметри

Виробник MSI MSI
Назва та сторінка продукту MAG CORELIQUID A15 360 MAG CORELIQUID A15 240
Тип 360 мм 240 мм
Сумісність с процесорними роз’ємами Intel LGA 1851 / 1700 (1200 / 115x)
Сумісність с процесорними роз’ємами AMD AM5 / AM4
Розміри радіатора (ДхШхВ), мм 394×119,6×27,2 277×119,6×27,2
Розміри вентилятора (ДхШхВ), мм 120×120×25
Довжина трубок, мм 390
Матеріал та конструкція радіатора Алюмінієвий трисекційний радіатор с ребрами стрічкового типу Алюмінієвий двосекційний радіатор с ребрами стрічкового типу
Кількість пластин на дюйм, FPI 20 (~19)
Загальна вага системи у зборі, г н/д
Розмір водяного блоку, (ДхШхВ), мм 71,239×69,47×75,05
Розмір теплоз’ємної пластини (діаметр), мм 44,5×42,5
Матеріал водяного блоку Пластиковий корпус з мідною основою
Швидкість помпи, об/хв 3400 ± 10%
Модель вентилятора DF1202512RFMN
Швидкість вентилятора, об/хв 500‑2050 ± 150
Повітряний потік, м³/год (CFM) 110,24 (64,89)
Рівень шуму вентилятора, дБ (А) 28,7
Статичний тиск, мм води 2,59
Тип вальниці вентилятора Рифлена втулка
Особливості Світлодіодна підсвітка помпи та вентиляторів
Середня вартість, грн 5099 3999

Комплект постачання

На відміну від інших сучасних моделей серії MAG новинки виконані лише у темному кольорі, тож ніякої білої версії немає й за словами виробника її не буде навіть у віддаленому майбутньому.

AiO з 360-мм радіатором постачається в темній довгастій кольоровій коробці з зображенням системи охолодження на лицевій стороні та вказаними особливостями на зворотній. На бічній грані присутні всі необхідні характеристики, тож користувач при обиранні майбутньої СРО зможе повною мірою скористатися цією інформацією.

Молодша модель з 240‑м радіатором вже має не таку довгу коробку, але поліграфія та інформативність залишилися на тому самому рівні.

Додаткову надійність паковання додає пресформа з картону, в якій AiO акуратно розміщені, тож можна не хвилюватися за пошкодження системи при транспортуванні.

СРО підтримують лише актуальні зараз процесорні роз’єми для масового ринку, тобто AMD AM4 / AM5 та Intel LGA 1700 / 1851, про старі LGA 1200 (115x) можна було б забути, але відповідні шпильки чомусь поклали до коробки, тоді як скрізь вказано протилежне. Тож в коробці з MAG CORELIQUID A15 360 присутнє наступне:

  • система рідинного охолодження у зібраному стані;
  • чотири шпильки для роз’ємів AMD AM4 / AM5;
  • чотири шпильки для роз’ємів Intel LGA 1851 / 1700;
  • чотири шпильки для роз’ємів Intel LGA 1200 / 115x;
  • підсилювальна пластина для роз’ємів Intel LGA 1851 / 1700 / 1200 / 115x;
  • додатковий кронштейн для роз’єму Intel LGA 1851;
  • чотири накидні гайки з пружинами для кріплення водоблоку;
  • 12 коротких гвинтів для кріплення радіатор до корпусу;
  • тюбик термопасти;
  • інструкція.

Додатковий кронштейн потрібен для використання з платформою Intel LGA 1851 та ставиться він замість стокового, який потрібно буде зняти.

Через чиплетне виконання процесори Core Ultra 200 Series мають зміщені в бік обчислювальні ядра, центр яких трохи далі фізичного центру мідного п’ятака водоблока, тому для кращого охолодження кристала потрібно відповідно зсунути підошву на необхідну відстань. І саме додаткова рамка це й дозволяє зробити, і за інформацією виробника її використання допоможе знизити температуру процесора на декілька градусів. Щось подібне пропонує компанія Arctic для платформи AMD у своїх системах Liquid Freezer. Прикро, що MSI звернула увагу на цю проблему лише для процесорів Intel.

Для MAG CORELIQUID A15 240 все аналогічне, окрім кількості гвинтів для кріплення радіатора до корпусу:

  • система рідинного охолодження у зібраному стані;
  • чотири шпильки для роз’ємів AMD AM4 / AM5;
  • чотири шпильки для роз’ємів Intel LGA 1851 / 1700;
  • чотири шпильки для роз’ємів Intel LGA 1200 / 115x;
  • підсилювальна пластина для роз’ємів Intel LGA 1851 / 1700 / 1200 / 115x;
  • додатковий кронштейн для роз’єму Intel LGA 1851;
  • чотири накидні гайки з пружинами для кріплення водоблоку;
  • вісім коротких гвинтів для кріплення радіатор до корпусу;
  • тюбик термопасти;
  • інструкція.

Зовнішній вигляд та конструкція

Системи рідинного охолодження мають сучасний дизайн з радіаторами прямокутної форми без якихось заокруглень. Вони постачаються зі встановленими вже вентиляторами й користувачу не доведеться витрачати зайвий час на фіксування вертушок.

Радіатори в AiO виконані з алюмінію та мають розміри 394×119,6×27,2 мм для старшої моделі й 277×119,6×27,2 мм для молодшої, тож проблем зі встановленням у стандартні корпуси з відповідною підтримкою не буде. Конструкція радіаторів передбачає 12 каналів, по яких циркулює охолоджувальна рідина і передає тепло ребрам з металічних смуг, зібраних у гармошку. Щільність пластин заявлена як 20 FPI, хоча наміряти вдалося лише 19 FPI.

Товщина основного колектору складає 22,3 мм, тоді як іншого — 14 мм. Довжина гумових шлангів дорівнює 390 мм, вони мають нейлонове обплетення та в місцях з’єднання з радіатором й водоблоком додатково зафіксовані металевими гільзами.

На основному колекторі кожного радіатора є пломба, під якою присутній отвір з пробкою для обслуговування СРО, але її краще не чіпати поки дійсна гарантія.

Більше нічого особливого на радіаторах немає, вони виконані в аскетичному стилі та вкриті чорною фарбою.

Помпа, напроти, має агресивний дизайн, для якого виробник надихався стилем мілітарі, із сірим відтінком корпусу трапецієподібної форми. Зверху кришка виконана у вигляді похиленої решітки з напівпрозорими вставками у заглибленні з RGB-підсвічуванням та логотипом MAG й драконом на гранях. Знизу її обрамляє напівпрозора RGB-смужка.

Корпус має розміри 71,24×69,47×75,05 мм, що робить його доволі височеньким серед усіх моделей AiO виробництва MSI. Конструкція тут, як й у більшості готових СРО, комбінована та разом з помпою встановлений водоблок, виконаний з міді. Фітинги з кутом 90 градусів можуть обертатися в широких межах.

Розміри п’ятака дорівнюють 44,5×42,5 мм, а його кріплення до корпусу виконане з внутрішньої сторони, що за словами виробника повинно покращити довговічність конструкції. Поверхня полірована, але не до дзеркального блиску, помітний горб від механічного формування внутрішніх каналів. Для захисту від механічного пошкодження п’ятак вкритий плівкою, яку перед використанням AiO треба зняти.

Для під’єднання до материнської плати водоблок має два кабелі, один 4‑контактний для живлення та керування помпою, а інший, 3‑контактний, для ARGB.

Охолоджуються радіатори трьома та двома вентиляторами, залежно від моделі, які встановлені ще на заводі, тож користувачу достатньо лише закріпити систему в корпус ПК.

Використовуються вертушки DF1202512RFMN з рифленою втулкою та дев’ятьма лопатями, об’єднаних кільцем на кінцях. Швидкість кожного складає 2050 об/хв, а для зниження передавання вібрацій на кутах присутні гумові демпфери. Вентилятори об’єднуються між собою послідовно, що дозволяє позбутися зайвих дротів, але обмежує використання сторонніх моделей у випадку виходу з ладу, бо підключення пропрієтарне 5‑контактне. Напрацювання до відмови складає 40 тис. годин при 40 °C, тоді як в помпи цей показник сягає 50 тис.

Живлення та керування вентиляторами відбувається через 4‑контактний роз’єм, тоді як для RGB-підсвітки тут є конектори різних стандартів, до одного з яких можна під’єднати також кабель від водоблоку.

Товщина зібраної системи складає лише 52,2 мм, тож проблем зі встановленням AiO зверху корпусу ПК не виникне, як це може статися при товстому радіаторі.