Встановлення
Процес встановлення виконаємо на прикладі платформи AMD AM5. Знімаємо стандартні колодки біля сокета та вкручуємо відповідні шпильки.
Після чого наносимо термопасту та встановлюємо водоблок, далі накручуємо накидні гайки з пружинами до кінця. Звісно, це робити потрібно по черзі, хрест на хрест, по кілька обертів кожну.
При під’єднанні відповідних дротів до материнської плати отримуємо RGB-підсвічування кожного елемента: кришки водоблока та вентиляторів.



Підошва в старшій моделі була хвилястою по боках, через що відбиток пасти по краях виявився не дуже гарним. Крім того, економити термоінтерфейс не вийшло, інакше процесор нагрівався на декілька градусів більше, ніж з товщим шаром пасти.


В молодшій, п’ятак був рівнішим, але горб нікуди не подівся, що помітно по краях відбитка.


Програмне забезпечення
З системами рідинного охолодження MAG CoreLiquid A15 360 та MAG CoreLiquid A15 240 не постачається якогось програмного забезпечення, але керувати ними можна будь-яким фірмовим застосунком від материнської плати, якщо там є опції для налаштування швидкості вентиляторів та режимів роботи RGB-підсвітки.
Тестовий стенд
Для випробування ефективності системи рідинного охолодження MAG CoreLiquid було використано стенд на базі платформи AMD AM5 в такій конфігурації:
- процесор: AMD Ryzen 9 7900X (4,7@5,0 ГГц, 1,2 В);
- материнська плата: ASUS ROG Crosshair X670E Gene (UEFI 2204);
- відеокарта: AMD Radeon RX 7900 XT;
- пам’ять: Kingston Fury Renegade RGB KF564C32RSAK2-96 (2×48 ГБ, DDR5-6400@6000, 32–38–38–80–1Т, 1,35 В);
- SSD накопичувач: SSD Kingston NV1 (500 GB, NVMe M.2 2280);
- блок живлення: be quiet! PURE POWER 12 M 850W;
- термопаста: Noctua NT-H1.
Випробування системи охолодження проводилося на відкритому стенді в горизонтальній орієнтації материнської плати при постійній температурі 20 градусів Цельсія у приміщенні. Частота процесора фіксувалася на 5000 МГц, а напруга дорівнювала 1,2 В, що давало у підсумку споживання на рівні 210 Вт. Для його прогріву застосовувався стрес-тест CPUID powerMAX версії 1.00.1 з інструкціями AVX впродовж 10 хвилин. На графіку відображено максимальне значення температури поміж усіх ядер. Для моніторингу температури процесора використано програму HWInfo версії 8.07.5505. Швидкість помпи була зафіксована на максимумі у 3400 об/хв.
Для вимірювання рівня гучності використано шумомір Benetech GM1357. Всі заміри здійснено в тихому приміщенні без зайвих джерел шуму. Шумомір був розташований на відстані в 35 см від вентилятора. Рівень фонового шуму складав 27,7 дБ (А).
Ефективність систем охолодження MAG CoreLiquid A15 360 та MAG CoreLiquid A15 240 порівнювалась з Arctic Liquid Freezer II 280. Попри такого ефективного конкурента потужність процесора довелося обмежити через молодшу модель MAG CoreLiquid A15 240.
Результати випробувань
Вентилятори в цій серії AiO виявилися доволі тихими, особливо за мінімальної швидкості. Система MAG CoreLiquid A15 240 очікувано тихіша відносно старшої СРО, хоча помпа в неї голосніша на 60 відсотках обертів.
Ефективність новинок непогана, на максимальній швидкості вентиляторів різниця між моделями мінімальна, а з падінням обертів вона збільшується до семи градусів. Фактично, MAG CoreLiquid A15 240 виступає на рівні гарного повітряного кулера, тоді як MAG CoreLiquid A15 360 вже демонструє продуктивність, яка дозволяє охолоджувати потужні процесори.
Гра зі швидкістю помпи впливає лише на пів градуса ефективності для старшої моделі та на градус для молодшої, але дозволяє знизити рівень шуму від AiO в цілому. Тож кому заважає шум, може сміливо ставити оберти помпи на 60% від максимуму.
Висновки
Останнього часу компанія MSI випускає доволі ефективні готові системи рідинного охолодження, які не поступаються за продуктивністю дорожчим аналогам, але при цьому коштують на рівні китайських продуктів. AiO серії MAG CoreLiquid A15 мають мінімальний комплект постачання, зібрані з заводу та не потребують зайвих зусиль при встановленні в ПК. Для новинок заявлена підтримка лише сучасних платформ, тоді як наявні елементи для кріплення на сокетах LGA 1200 (LGA 115x) можна вважати приємним бонусом. Крім того, для сучасної платформи Intel LGA 1851 є можливість зсунути водоблок відносно кришки процесора Core Ultra, тим самим покращити температурний режим чиплетного CPU. Прикро, що подібного не передбачено для платформи AMD. З іншого боку, продуктивні процесори Ryzen й так в дефіциті та продаються без зайвої допомоги…
Тож, якщо потрібна відносно доступна та ефективна система рідинного охолодження з прийнятним рівнем шуму, лінійка MAG CoreLiquid A15 стане гідним вибором, особливо, для платформи LGA 1851.