Тестування
Про температурний режим казати нічого, він адаптивний і орієнтується на можливості конкретного кулера у користувача. В тестуванні з чилером процесор працював на середній частоті P-cores та E-cores в 4780 МГц. Максимальне прискорення одного ядра дорівнювало 5600 МГц.
Те, що стане болем для великої кількості користувачів — енергоспоживання.
Швидко подивимось на можливості IGP:
І зробимо висновок, що він тут є просто для галочки. На відміну від IGP AM5 (деталі в огляді процесора Ryzen 5 7600) немає підтримки DX12U, а загальний рівень продуктивності не дозволить отримати плавний ігролад в роздільній здатності 1080p, навіть розгін не може це компенсувати.
Одноканальний режим роботи вузла ОЗП в парі з процесором Core i7-14700K допустить тільки такий користувач, що хоче відібрати титул «генія» у Хідео Кодзіми. Нереальний сценарій використання нема сенсу аналізувати.
Тепер про головне, а саме тестування в бенчмарках й іграх:
І на це користувачі чекали рік?
Висновки
Intel Core i7-14700K — це яскравий приклад топтання на місці. Розблокування додаткового кластера E-cores, що і так був на кристалі з самого початку у 2022 році, а також бонусні косметичні частоти, які, відверто кажучи, можна досягти й на повітряному охолодженні. Ось новий процесор і готовий, налітайте! Судячи з усього, Intel планує нову стратегію реалізації процесорів. Вже навіть планується Arrow Lake Refresh, і сьогоденний Raptor Lake Refresh є першою ітерацією цієї стратегії та аналізом поведінки ринку. Якщо ринку сподобається — ймовірно нас чекатимуть два покоління та два «рефреша» в рамках життя чергового сокета.
Читачу може здатись, що процесор провальний, але це не так, якщо забути про існування 13-го покоління (і потенційне зниження цін). Рівень продуктивності дуже високий, його не міг дати навіть Intel Core i9-10980XE в розгоні, маючи на борту 18 повноцінних ядер, що коштували $979 у 2019 році. Навіть деякі системи з двома роз’ємами LGA 3647 поступаються сьогоденному Core i7-14700K. А це тепер типовий high-end десктопний процесор, доступний кожному охочому, хоч і неймовірно жадібний до електроенергії та який не має підтримку інструкцій AVX512. Ну як про це не написати, коли самі бенчмарки тролять користувача?
Hahahaha, your *modern* Intel chip doesn’t have AVX512. Too bad…
Навіть в умовах режиму 8Р різницю між флагманами попередніх архітектур Intel Core i9-9900K (Skylake+++) та Intel Core i9-11900K («пекельна ракета» або «ноутбучний тигр одесктоплений») видно неозброєним оком.
Знову треба уточнити, Core i7-14700K стане ультимативним вибором для будь-якої збірки, якщо забути про існування попереднього покоління. Крім цього потрібна ретельна підготовка до експлуатації, треба мати якісний кулер, здатний охолодити цей процесор в заводському режимі роботи, а також вільний час для тонкого налаштування індивідуального екземпляра. Якщо щось з двох було проігноровано — процесор просто буде працювати на 90%... 85% своїх можливостей. І тоді стане логічне питання — нащо було переплачувати за шильдик старшої серії?