Тестування
Спочатку виміри споживання та температур. Як і з Celeron, платформа, на жаль, програє попередникам в особі Comet Lake:
За сучасними мірками у плані температур запас величезний:
Тепер бенчі. Традиційне дослідження втрат продуктивності під час роботи з одним каналом пам'яті DDR4:
Один канал пам'яті загалом зменшує продуктивність на 5%. Приблизно той самий рівень, що й у Celeron G6900 (6%). Все ще не критично, якщо потрібно заощадити, або зібратися на виріст.
Комплексне тестування можливостей процесора:
Помітний виграш при використанні пам'яті DDR4, усьому виною затримки. Penitum Gold G7400 — бюджетний двоядерний процесор, йому не потрібна висока пропускна спроможність вузла оперативної пам'яті, яку забезпечує DDR5.
Розгінні заходи непогано розширюють можливості випробуваного. Хто застав епоху Mendocino можуть зловити флешбек, адже забезпечується зростання продуктивності до 46% у кращому випадку і 33% у середньому, АЛЕ, згадуємо про необхідні капіталовкладення у платформу для розгону, і розуміємо, що зростання мало бути на рівні 200%, щоб це мало хоч якийсь практичний зміст, а не виключно спортивний.
Тестування Intel UHD Graphics 710
Через помітну процесорозалежність сучасних ігор може створитися враження, що UHD Graphics 710 всередині Pentium G7400 вже виглядає не так вже й погано на тлі UHD Graphics 710 всередині Celeron G6900.
Одні суцільні компроміси від користувача. Саме так можна схарактеризувати ігровий досвід UHD Graphics 710. Безумовно, цей IGP помітно кращий за попередника Intel UHD Graphics 610 і навіть замахується на UHD Graphics 630, але цього все ще мало.
З іншого боку, технологічно — це найкращий представник поточних інтегрованих відеокарт Intel (архітектура Arc Alchemist на момент написання матеріалу представлена тільки у вигляді dGPU), і в деяких завданнях він може бути виграшний за недорогу дискретну відеокарту, або IGP Radeon Graphics Cezanne того ж процесора AMD Ryzen 7 5700G (через наявність AV1).
Здібності Pentium Gold G7400 c GeForce RTX 3080 Ti показані нижче:
Цифри виглядають непогано, як для 2-ядерного процесора, і навіть немає артефактів звуку або недовантаження ігрових світів, як у випадку з Celeron G6900. Процесор здатний показувати зуби повноцінним 4-ядерникам, як Core i3-9100, а у минулих поколінь просто не залишається шансів. 8-ядерний (4-модульний, якщо хочете) FX-8320 виглядає як якийсь жарт на тлі Pentium Gold G7400 навіть у заводському режимі, хоча при цьому FX місцями може випередити всіх піддослідних у бенчмарках.
І знову автор змушений волати до раціоналізму, ці результати забезпечуються відчутними капіталовкладеннями у платформу, тому не варто спочатку орієнтуватися на розгін.
Висновки
Без перебільшення і без пафосу, абсолютно заслужено, Pentium Gold G7400 можна сміливо називати «найсильніший 2-ядерний процесор архітектури x86-64 на момент літа 2022 року», Core i3-7350K пішов у минуле. Ці два ядра помітно обганяють ветеранів ігрових платформ і виступають на рівних з трохи застарілими 4-ядерниками. А що вже говорити за продуктивність одного ядра — посперечатися з нею можуть лише серія X3D від AMD або процесори Intel Alder Lake (на жаль, але Rocket Lake позаду). Та й вартість демократична — $64.
Ось тільки часи змінюються, і якщо в минулому десятилітті чотири ядра були межею розумного, то на зараз ці чотири ядра є мінімальним варіантом для комфортної роботи. Pentium Gold G7400 програє в цьому плані й може мати проблеми з ефективним розподілом завдань. Так, це відмінно може компенсувати розгін, але необхідні капіталовкладення в платформу можуть бути виправдані виключно у разі майбутнього апгрейду на старші процесори Alder Lake або Raptor Lake. В інших випадках розумніше зі старту брати в'язку Core i5+H610+DDR4.
Pentium Gold G7400 стане чудовим вибором для обладнання офісних ПК або дешевих універсальних систем, коли стоїть вибір між «взяти стару флагманську збірку з іншого кінця країни на свій страх та ризик» або «взяти актуальне бюджетне залізо з документами та гарантіями у найближчому інтернет-магазині».