Конференція next@acer відбулась 4 вересня в Берліні, в межах виставки IFA 2024. Основною заявленою темою зустрічі була «human.intelligence», або ж людський інтелект. Така назва напевне була обрана, щоб виділятися на фоні теми штучного інтелекту, яка зараз домінує в комп’ютерній галузі серед майже усіх компаній. Хоча ніяких сумнівів у тому, що увагу буде приділено саме ШІ та продуктам з ним, не виникало з самого початку.
Головним спікером та ведучим конференції був сам CEO Джейсон Чен, очільник компанії Acer. Хоча там виступали наживо чи онлайн чимало інших поважних гостей. А про що саме вони говорили, можна дізнатися з цієї статті.
Першою неочікуваною, але популярною у Європі темою стала екологія. Власне про неї йшла мова і на минулій конференції, де для компанії Acer була поставлена мета повністю перейти до 2035 року на відновлювані джерела енергії, а до 2050 досягнути нульового рівня викидів вуглецю у своїй діяльності та випуску продуктів. Приводом для гордості стало те, що німецьке представництво вже наступного року зможе повністю перейти на відновлювану сонячну енергетику.
Крім того, за словами спікерів, компанія змагається за зменшення викидів при транспортуванні своєї продукції кораблями та літаками. Для цього вони знайшли партнерів, які використовують екологічне паливо для своїх транспортних засобів, за що їх спільні потуги були відмічені журналом Times у 2024 році.
Спрощення 3D-анімації
Наступним предметом доповіді стала Winking — дочірня компанія Acer. Це дослідницька лабораторія, очолювана Рітою Лью, яка створила технологію для анімації комп’ютерних 3D моделей за допомогою ШІ, що значно спрощує людську працю у цьому напрямку. І оскільки запит на 3D анімацію зріс за останній рік вдвічі, вони очікують, що ця розробка буде мати чималий попит. Технологія створює анімацію моделі людини за прямим текстовим запитом та описом.
ШІ від Google
Далі доповідав Джон Соломон з Google, який розповів про успішну інтеграцію ШІ Gemini в усі продукти та платформи компанії, у тому числі в операційні системи Chromebook, смартфони, браузер тощо. Їх ШІ, з яким багато наших читачів вже напевне мали змогу ознайомитись особисто, допомагає писати тексти, обробляти фотографії, підсумовувати відео, та багато чого іншого. І все це під лозунгом «робіть менше, отримуйте більше».
Новий планшет від Acer
Нарешті відбулась презентація нового планшету Acer Iconia X12. Загалом цікавий та елегантний пристрій з 2K AMOLED екраном на Android 14, який навряд чи зможе посунути з п’єдесталу iPad Pro M4, але своїх шанувальників напевне знайде. Особливо вдався у цьому продукті чохол зі стилусом та клавіатурою, який дозволяє перетворити його на повноцінний Chromebook. Й вкотре ставить питання про те, а чи потрібні взагалі й кому саме ті Chromebook. Думаю, що незабаром ринок на це питання відповість у той, чи інший спосіб.
ШІ Copilot+ від Microsoft разом з Intel, AMD та Qualcomm
Як і очікувалось, головною частиною презентації стали нові лінійки ноутбуків Acer з підтримкою штучного інтелекту. Усі вони підтримують Microsoft Copilot+ та мають вбудований у процесор нейронний блок обчислень NPU. Одразу відмітимо, що компанія не стала віддавати перевагу якомусь одному виробнику процесорів, а зробила варіації моделей навіть у межах однієї лінійки одразу на усіх актуальних процесорах від Intel, AMD та Qualcomm. Але й тут вони примудрилися зберегти інтригу до кінця.
Наприклад, новий ноутбук Acer Swift Go 14 AI та представлений раніше Acer Swift 14 AI, на процесорах Snapdragon X, мають до 26-28 годин автономності при перегляді відео. Щодо їх продуктивності, вона перевірялася в багатьох тестах. Й можна стверджувати, що вона приблизно рівна чипам M2 від Apple. З якої власне й почався увесь забіг у сторону потужної та енергоефективної архітектури ARM.
Але Acer Swift 14 AI та Acer Swift 16 AI на процесорах Intel Core Ultra 9 (серії 2) тепер також мають 29 годин автономності при перегляді відео. При цьому повністю сумісні зі звичною x86-архітектурою, мають приблизно таку ж потужність, що й нові ARM процесори та показують помітно кращі результати в іграх. Що зводить головні переваги процесорів Snapdragon X нанівець. Як результат, або Qualcomm доведеться швидко продемонструвати щось значно краще, або сподіватися на конкуренцію лише внаслідок нижчої ціни. А як ми знаємо, конкуренція — це дуже добре для кінцевого споживача.
Про Acer Swift 14 AI AMD поки що відомо лише те, що він існує. З процесором AMD Ryzen AI 9, вбудованою графікою AMD Radeon 880M та 27 годинами автономності. Як порівнюється його потужність з іншими моделями у лінійці, доводиться лише здогадуватися.
Але маленькою зіркою презентації, як на мене, став Acer TravelMate P6 14 AI, також на Intel Core Ultra (серії 2). Цей бізнес-ноутбук має полегшений карбоновий корпус та важить менше ніж 1 кг. При цьому заявлена автономність на рівні 14 годин у MobileMark 25, що приблизно дорівнює 23 годинам перегляду відео, для порівняння з іншими згаданими моделями.
ШІ технології Acer
Про основні функції Copilot+ наші читачі напевне вже знають, особливо про суперечливий Recall, проти якого виступає чимало користувачів. Тому детально зупинятися на них не будемо. Але слід згадати, що в цих нових ноутбуках є повний набір ШІ технологій наступного покоління від Acer, зокрема Acer Assist, Acer User Sensing 2.0, Acer VisionArt, Acer LiveArt 2.0, Acer PurifiedView 2.0 та Acer PurifiedVoice. І, не виключено, що їх користь є більш очевидною, ніж від Copilot+.
Наступний доповідач Джим Джонсон з Intel, віцепрезидент напряму клієнтських комп’ютерних обчислень, похвалився, що з новими процесорами Intel Core Ultra (серії 2) вони наздогнали Snapdragon X по енергоефективності. Але забезпечили кращу сумісність з класичними програмами, підтримку ігор. А наступний за ним Марк Лінтон з Microsoft присвятив свій виступ Copilot+. Та, особливо, його підтримці процесорами різних компаній. Незалежно від того, хто переможе у цьому змаганні, Microsoft залишається у виграші зі своїм програмним забезпеченням та готова працювати з усіма. Але за адаптацію ОС Windows до ARM-архітектури їм окрема подяка.
Геймінг на консолі
Наступна частина презентації була присвячена ігровим пристроям. І почалася вона з портативної консолі Acer Nitro Blaze 7. За характеристиками це мініатюрна ігрова станція з процесором AMD Ryzen 7 8840HS, (потужність ШІ обчислень до 38 TOPS), відео AMD Radeon 780M, сховищем до 2 ТБ PCIe Gen 4 NVMe SSD та 16 ГБ LPDDR5X-7500. Екран 7″ FullHD, сенсорний, на 144 Гц. У комплекті пропонується 3 місяці GamePass безплатно. Усе це під керуванням Windows 11 та важить 670 грамів.
Анонс був очікуваним, враховуючи, що інші великі гравці ринку вже випустили свої ігрові консолі. А деякі з них встигли навіть виробити їх оновлені версії. Важко зрозуміти, кому подобається грати на екрані такого розміру. Але попит, мабуть, є. Інакше цей продукт не побачив би світ. З іншого боку, якщо ця штука підтримує, чи буде підтримувати гарнітуру віртуальної реальності, то може створити окремий напрям ігрових розваг.
Ноутбуки Acer Nitro
Отримала поповнення й лінійка ігрових ноутбуків Acer Nitro. Зокрема у гарному білому кольорі з’явився Acer Nitro V 14 AMD.
Та не менш приємний на дотик та по дизайну Acer Nitro V 16 Intel у чорному кольорі. Звичайно, не тільки з новими процесорами та відеокартами, але й з підтримкою ШІ, адже тепер без нього нікуди.
Монітори та NVIDIA
На оглядовому стенді компанії загалом було представлено сім нових моніторів. Але у презентації увагу акцентували лише на одному з них, а саме на Predator XB273U F5. Його основною перевагою є вбудований чип з технологією NVIDIA G-SYNC Pulsar, яка люто покращує якість зображення, ідеально масштабує та синхронізує кадри при високій частоті оновлення в 360 Гц.
Серед інших цікавих моделей моніторів зі свіжої лінійки Nitro можна було подивитися на Acer Nitro XV240 F6 з рекордною частотою оновлення в 600 Гц, Acer Nitro XV270 F5 та Nitro XV270U F5 з частотою оновлення 520 Гц. А ще з’явилась нова модель 31,5″ смартмонітору Acer CS322QK з власною операційною системою WebOS, що дозволяє переглядати контент з інтернету без підключення до ПК.
Далі виступали Джеф Фішер (головний віцепрезидент) та Адам Фоат (директор технічного та продуктового маркетингу) NVIDIA, які поділилися інформацією про розвиток RTX технології та роль штучного інтелекту в сучасних іграх, де він активно бере участь у формуванні зображення. Крім того, стало відомо, що фірмові застосунки від Acer для управління ігровими ноутбуками та комп’ютерами PredatorSense та NitroSense тепер матимуть інтегровані технології Nvidia для покращення зображення. Тож користувачу не доведеться витрачати зайвий час на налаштування параметрів системи під окремі ігри, щоб досягти оптимального співвідношення якості зображення та продуктивності ігрового процесу.
Настільний ігровий ПК
Також у рамках конференції продемонстрували систему охолодження, яка розроблена та керується ШІ. Це CycloneX 360, комплект з трьох об’єднаних пропелерів без проміжних рамок, який за заявою виробника збільшує потік повітря на 15%. Все це з підсвіткою і лише двома кабелями, та може бути як окремо, так і у складі корпусу або рідинної системи охолодження.
Зокрема, ця система встановлена у новому настільному ПК Predator Orion 7000, створеному на ще не анонсованому процесорі Intel Arrow Lake. На його борту знаходиться відеокарта NVIDIA GeForce RTX 4090 (з потужністю ШІ обчислень у 1321 TOPS). А нове охолодження ніби то зменшує температуру материнської плати на 9 градусів. Шасі корпусу виготовлено з перероблених матеріалів. Але найцікавіше у ньому — це портативний блок М.2 SSD з можливістю швидкої заміни, що виринає зверху корпусу після простого натискання кнопки.
Геймпад у тачпаді: концепт Predator Project DualPlay
Хітом презентації став концептуальний ноутбук Predator Project DualPlay. Про його начинку не відомо нічого, але основна фішка — це вбудований бездротовий геймпад, схований під тачпадом. Щоб його вивільнити, потрібно провести двома пальцями на панелі зверху назустріч одне одному. Боковини геймпада з джойстиками також знімаються окремо. При цьому по боках ще вилазять вуха двох динаміків на 5 Вт кожен. Напевне, для кращого звучання.
І закінчилось усе презентацією японської дизайнерської компанії Amadana, яка також стала наступною інвестицією Acer. Коротко про неї розповів її засновник Хіроші Кумамото. Можливо в майбутньому ми побачимо чимало їх дизайну у продуктах Acer. Ну що ж, «найкраще очікує нас попереду». Принаймні, ми на це сподіваємося.