На календарі останні дні грудня, отже настав час згадати найважливіші події року зі сфери апаратного забезпечення. У цьому матеріалі ми коротко розповімо про головні новинки 2024-го для ПК-ентузіастів, геймерів та пересічних користувачів персональних комп'ютерів. Як і в минулі рази, відповідальність за вибір тем автор бере на себе, а ви, шановні читачі, можете висловити свої думки або додати щось у коментарях під цим матеріалом.
Вже кілька років поспіль Intel та AMD починають рік з оновлення асортименту мобільних процесорів. Цього разу обидва чипмейкери не стали чекати січня, анонсувавши нові покоління чипів ще під кінець 2023-го. Спочатку Intel представила лінійку Core Ultra 100 (Meteor Lake), про які ми розповідали в торішньому матеріалі, а потім AMD явила світові гібридні чипи Ryzen 8040 (Hawk Point). Цей анонс загалом виявився другорядним, оскільки APU Hawk Point відрізняються від серії Ryzen 7040 (Phoenix) тільки збільшеною продуктивністю NPU-блоку: 16 TOPS проти 10 TOPS. Але навіть такий апгрейд не дозволив їм прописатися в комп'ютерах класу Microsoft Copilot+ PC. Для них, нагадуємо, необхідний NPU з обчислювальною потужністю від 40 TOPS.
Справедливо зазначити, що не гребує «рефрешем» і корпорація Intel. У січні вона представила оновлені чипи Raptor Lake для ноутбуків. Йдеться про HX-серію процесорів Core 14-го покоління для ігрових ноутбуків, а також Core 100U (не плутати з Core Ultra!) для тонких і легких пристроїв. З погляду архітектури нові мобільні процесори Intel мало відрізняються від аналогічних чипів Core 13-го покоління. Спільною рисою новинок стали вищі робочі частоти, а деякі моделі при цьому можуть похвалитися більшою кількістю ядер щодо попередників.
По-справжньому нові процесори для ноутбуків Intel та AMD випустять тільки в другій половині 2024-го. Минулого літа «червоні» вивели на ринок лінійку Ryzen AI 300 (Strix Point), у якій застосовано не тільки нові архітектури x86-ядер і вбудованої графіки, але й продуктивніший NPU-блок, що відповідає за прискорення ШІ-застосунків. Топові APU Strix Point можуть запропонувати до 12 ядер (чотири Zen 5 і вісім Zen 5c), вбудовану графіку покоління RDNA 3.5 та модуль NPU із заявленою продуктивністю до 55 TOPS. Загалом швидкодія виявилася доволі високою, а гнучкий рівень TDP дає змогу використовувати їх у найрізноманітніших пристроях. Наприклад, через нашу тестову лабораторію пройшли ультратонкий ASUS Zenbook S 16 та ігровий ROG Zephyrus G16, виконані на чипі AMD Ryzen AI 9 HX 370.
З іншого боку, Intel вирішила насамперед зосередитися на підвищенні енергоефективності своїх процесорів. У вересні компанія випустила лінійку чипів Core Ultra 200V (Lunar Lake), які хоч і не можуть запропонувати велику обчислювальну потужність, але все ж мають достатню продуктивність для тонких і легких ноутбуків. Річ у тім, що в їхньому арсеналі є тільки вісім ядер (4P+4E), й обидва види x86-ядер позбавлені підтримки технології Hyper-Threading. Водночас графічний модуль отримав істотний апгрейд завдяки переходу на мікроархітектуру Xe2, а NPU-блок тепер має продуктивність 48 TOPS. Ще однією особливістю CPU Lunar Lake став дизайн MoP (Memory on Package) з мікросхемами оперативної пам'яті на одному текстоліті з кристалами процесора. Це дозволило використати високошвидкісну LPDDR5X-8533, щоправда, обмежило обсяг ОЗП двома опціями: 16 або 32 ГБ. Наш огляд ASUS Zenbook S 14 на базі Intel Core Ultra 7 258V доступний за посиланням.
Важливою подією цього літа для сегмента Windows-ноутбуків став реліз однокристальних систем Qualcomm Snapdragon X. Ця платформа цікава не тільки тим, що першою отримала підтримку ШІ-функцій Microsoft Copilot+, але й використанням архітектури ARM. У нових чипах Qualcomm застосувала CPU-ядра Oryon, які спочатку були відомі під кодовою назвою Phoenix і розроблялися компанією Nuvia (придбана Qualcomm у 2021 році) для сегмента центрів обробки даних. До речі, використання розробок Nuvia викликало невдоволення з боку британського холдингу Arm, який погрожує позбавити Qualcomm ліцензії на розробку процесорів і вимагає знищити всі ноутбуки на чипах Snapdragon X. Підсумки цих судових розглядів ми дізнаємося не раніше наступного року.
У незалежних тестах лептопи на базі процесорів Snapdragon X показали відмінний рівень обчислювальної потужності, навіть якщо йдеться про емуляцію архітектури x86, а також великий час автономної роботи. Слабким місцем, цілком очікувано, стала програмна підтримка. Microsoft виконала величезну роботу з адаптації Windows на архітектуру ARM64, але з працездатністю ПЗ на платформі Qualcomm все ще можуть спостерігатися проблеми, особливо якщо йдеться про ігри. З іншого боку, для повсякденного офісного використання такі ноутбуки підходять відмінно. Огляд ноутбука ASUS Vivobook S 15 з процесором Qualcomm Snapdragon X Elite.
Ось де перехід на ARM-архітектуру себе повністю виправдав, так це в комп'ютерах Apple. Уже кілька років «яблучна» компанія використовує в них однокристальні системи власної розробки. Цього року вийшло четверте покоління Apple Silicon. Навесні компанія випустила звичайну SoC M4, яка спочатку знайшла застосування в планшеті iPad Pro, а вже восени явила світу однокристальні системи M4 Pro і M4 Max. Якщо коротко, то нові SoC стали швидшими й енергоефективнішими порівняно з попередниками. Одночасно з анонсом M4 Pro/Max відбулося оновлення модельного ряду комп'ютерів Mac: на нову платформу перейшли iMac, MacBook Pro і Mac mini, який тепер став по-справжньому міні. Цікаво, що навіть у базових конфігураціях цих пристроїв тепер використовуються 16 гігабайтів оперативної пам'яті.
У десктопному сегменті Intel та AMD почали рік із розширення модельного ряду процесорів для випущених раніше платформ. Зокрема, «червоні» вивели на ринок серію чипів Ryzen 8000G (Phoenix) з потужним графічним блоком. За характеристиками вони близькі до мобільних APU Ryzen 7040, але завдяки конструктивному виконанню AM5 і збільшеному показнику TDP отримали помітну надбавку до робочих частот. Окремо можна згадати молодші APU Ryzen 8000G, на кшталт Ryzen 5 8500G. Вони отримали істотно урізані графічний блок та контролер PCI Express 4.0, внаслідок чого до слота PCIe x16 підведено всього чотири лінії, що може обмежувати продуктивність відеокарти.
Не забула AMD і про платформу-довгожительку AM4, чий формальний дебют відбувся ще у 2016 році. Взимку компанія випустила для неї процесор Ryzen 7 5700X3D з технологією 3D V-Cache. Грубо кажучи, це доступніша альтернатива моделі Ryzen 7 5800X3D з меншими тактовими частотами. З огляду на те, що геймерський флагман платформи AM4 до теперішнього часу практично зник з продажу, процесор Ryzen 7 5700X3D можна назвати останньою можливістю для апгрейду старого ігрового ПК. Цього року AMD також випустила нові моделі звичайних CPU Zen 3 на кшталт Ryzen 9 5900XT та Ryzen 7 5800XT, але на них ми зупинятися не будемо.
Intel тим часом вивела на ринок процесори Core 14-го покоління із заблокованим множником для платформи LGA1700. Загалом це вже знайомі представники сімейства Raptor Lake-S з невеликою надбавкою тактових частот і дещо іншою конфігурацією ядер. Головною новинкою платформи LGA1700 цього року став флагманський процесор Core i9-14900KS. Це добірна версія Core i9-14900K зі збільшеним до 6,2 ГГц максимальним показником Turbo Boost. Цілком очікувано, що за заводський розгін новий процесор розплачується збільшеним енергоспоживанням. Intel навіть дозволила деяким системним інтеграторам продавати комп'ютери, обладнані Core i9-14900KS зі знятою теплорозподільною кришкою.
Втім, платформа Intel LGA1700 цього року запам'яталася ПК-ентузіастам і геймерам не новими моделями процесорів, а проблемами з топовими CPU Raptor Lake-S (Refresh). У Мережі можна знайти чимало скарг на нестабільну роботу процесорів Core 13-/14-го покоління, причому про проблеми повідомляли як пересічні геймери, так і самі розробники відеоігор. Офіційна версія говорить, що їхньою причиною стала завищена робоча напруга процесора, а для усунення цього недоліку Intel протягом року випустила кілька оновлень мікрокоду. Щоправда, всі ці патчі є скоріше профілактичним заходом, покликаним убезпечити повністю працездатні процесори. У разі, якщо комп'ютер на базі Raptor Lake-S (Refresh) вже демонструє нестабільну роботу, допоможе тільки заміна CPU. На щастя, власники таких процесорів можуть розраховувати на збільшений гарантійний період — Intel подовжила його з трьох до п'яти років.
На архітектуру Zen 5 цього літа також перейшли настільні процесори AMD AM5. «Червоні» вивели на ринок чотири моделі з кількістю ядер від 6 до 16 штук, щоправда, величезної популярності вони не здобули. У цьому поколінні AMD зайнялася «поліруванням» мікроархітектури, в результаті чого був отриманий 16% приріст показника IPC (виконуваних за такт інструкцій). Компанії також вдалося підвищити енергоефективність десктопних процесорів, але підсумкова продуктивність хоч і виявилася формально вищою, ніж в аналогів Ryzen 7000-ї серії, не надала їхнім власникам вагомих причин для апгрейду. Особливо якщо йдеться про CPU Ryzen 7000X3D, які в іграх часто виявляються швидшими за чипи Zen 5 без 3D V-Cache.
Разом з новими процесорами були представлені й нові набори системної логіки. Наприкінці вересня до продажу надійшли материнські плати AM5, виконані на чипсетах AMD X870(E). Проблема в тому, що використовувати CPU Ryzen 9000-ї серії можна і з випущеними раніше моделями, тоді як у випадку плат X870(E) всі нововведення щодо попередниць зводяться до появи бездротового модуля Wi-Fi 7 та підтримки високошвидкісного інтерфейсу USB4. Тому оновлена платформа AM5 не викликала великого інтересу з боку ПК-ентузіастів і геймерів. Сюрприз для них AMD приберегла на листопад, а поки згадаємо одне з головних розчарувань цієї осені.
Реліз платформи Intel LGA1851 і перших процесорів Core Ultra для настільних ПК пройшов, м'яко кажучи, зі скрипом. У лінійці Core Ultra 200 (Arrow Lake-S) компанія перейшла на багаточипове компонування, раніше випробуване в рішеннях для ноутбуків. Процесори Arrow Lake-S складаються з декількох окремих кристалів або «плиток» за класифікацією Intel: GPU, SOC, I/O і Compute. Цікаво, що їх випуск здійснюється не на потужностях процесорного гіганта, а на фабриках головного конкурента Intel Foundry — тайванської компанії TSMC. Замість переходу на техпроцес Intel 20A, який планувалося використати під час виробництва Arrow Lake, чипмейкер одразу розпочав освоєння технології Intel 18A.
Максимальна кількість ядер у процесорах Intel для настільних ПК залишилася без змін: 8 високопродуктивних і 16 енергоефективних. Але тепер підтримка Hyper-Threading відсутня в обох видів ядер, через що для Core Ultra 9 характерна 24-ядерна/24-потокова конфігурація. Головною особливістю нових процесорів можна вважати менший рівень енергоспоживання щодо Core 14-го покоління. Але у своєму прагненні знизити «апетити» Intel зайшла настільки далеко, що в багатьох завданнях, включно з іграми, продуктивність CPU Arrow Lake-S виявилася нижчою, ніж у попередників. Водночас справедливо зазначити, що однопотокова швидкодія у новинок все ж відмінна. Більше інформації доступно в нашому огляді Intel Core Ultra 9 285K і платформи LGA1851.
Головною подією осені в сегменті десктопних процесорів, поза всякими сумнівами, став реліз AMD Ryzen 7 9800X3D — нового ігрового флагмана платформи AM5. «Червоні» вирішили не зволікати з випуском чипів Zen 5 з додатковим L3-кешем, через що перший такий CPU надійшов у продаж вже на початку листопада. У ньому компанія перейшла на друге покоління технології 3D V-Cache. Її головне нововведення криється в перенесенні кристала з додатковим L3-кешем під чиплет з обчислювальними ядрами. Це дозволило поліпшити ефективність відведення тепла, а також позитивно вплинуло на тактові частоти. Щобільше, Ryzen 7 9800X3D отримав повноцінну підтримку оверклокінгу, чим не могли похвалитися попередні X3D-чипи.
У незалежних оглядах AMD Ryzen 7 9800X3D підтвердив своє звання найкращого процесора для геймерів, не залишивши жодних шансів ні іншим чипам AM5, ані «синім» конкурентам. Мабуть, єдиним істотним недоліком стала обмежена доступність. Новий процесор має величезний попит, через що початкові запаси Ryzen 7 9800X3D у багатьох магазинах були розпродані за лічені години після офіційного старту продажів. Повністю задовольнити попит на Ryzen 7 9800X3D компанії AMD поки не вдається, через що охочі оновитися до CPU Zen 5 з 3D V-Cache змушені або тижнями чекати попереднього замовлення, або купувати його з відчутною націнкою на відомих торгових платформах.
У сегменті дискретної графіки останні 12 місяців обійшлися без гучних релізів, але все-таки можна згадати кілька цікавих новинок. Наприклад, в останні дні грудня 2023-го Nvidia випустила GeForce RTX 4090D — урізану версію флагмана Ada Lovelace спеціально для китайського ринку. Річ у тім, що обмеження Сполучених Штатів не дають змоги «зеленим» безперешкодно постачати звичайну GeForce RTX 4090 до Китаю через високу обчислювальну потужність, тому для клієнтів із Піднебесної було підготовлено урізаний варіант із приблизно на 11% меншою кількістю обчислювальних блоків. Втім, як показує практика, продуктивність GeForce RTX 4090D можна збільшити майже до рівня повноцінної версії, якщо вдатися до оверклокінгу.
Січень запам'ятався дебютом оновлених відеокарт Nvidia Ada Lovelace у рамках лінійки GeForce RTX 40 Super. Загалом команда Дженсена Хуанга підготувала три нові моделі: GeForce RTX 4080 Super, RTX 4070 Ti Super та RTX 4070 Super. На тлі випущених раніше 3D-прискорювачів вони відзначаються більшою кількістю обчислювальних блоків GPU, а GeForce RTX 4070 Ti Super також змогла похвалитися збільшеним обсягом відеобуфера. Більше інформації про останні Super-відеокарти Nvidia доступно в наших оглядах: ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Super, ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti Super і ROG Strix GeForce RTX 4080 Super.
Цікаво, що незабаром після оновлених відеокарт Ada Lovelace вийшов новий 3D-прискорювач сімейства Ampere — GeForce RTX 3050 6GB. Ця модель стала доступна для покупки в лютому. Вона не тільки отримала урізаний відеобуфер, але й пропонує менше обчислювальних блоків GPU, ніж 8-гігабайтна версія, а також працює на знижених частотах. У результаті новинка має приблизно на 20% меншу продуктивність, але завдяки низькому енергоспоживанню може обходитися без роз'єму додаткового живлення. Невисокі «апетити» також дозволили AIB-партнерам Nvidia налагодити випуск незвичних модифікацій на кшталт Palit KalmX із пасивним охолодженням.
Варто додати, що для самої Nvidia сегмент графічних прискорювачів до теперішнього часу відійшов на другий план. Останні пару років левову частку виторгу «зелений» чипмейкер отримує внаслідок продажу продукції для центрів обробки даних, а саме прискорювачів штучного інтелекту. Наприклад, у минулому кварталі відповідний підрозділ приніс компанії приблизно $30,8 млрд, тоді як ігровий відділ відзвітував про майже $3,3 млрд виторгу. Ба більше, цього року Nvidia за ринковою капіталізацією вдавалося обігнати таких гігантів, як Apple, Microsoft, Google та Amazon.
Що стосується AMD, то «червоні» цього року випустили два нові відеоадаптери з архітектурою RDNA 3-го покоління: Radeon RX 7600 XT для настільних ПК і мобільний Radeon RX 7800M. Першу новинку можна назвати Radeon RX 7600 «на стероїдах». Пристрій отримав збільшення тактових частот GPU і 16-гігабайтний буфер GDDR6. Разом із цим зросло й енергоспоживання — зі 165 до 190 Вт. В той самий час Radeon RX 7800M покликаний заповнити прогалину в модельному ряді мобільних відеоадаптерів AMD. На жаль, 3D-прискорювачі RDNA 3-го покоління для ноутбуків не здобули великої популярності у виробників, і нова модель не стала винятком. Сподіватимемося, що мобільні відеоадаптери AMD RDNA 4-го покоління виявляться більш успішними.
Для Intel у грудні було дві важливі події: відхід Пета Гелсінгера (Pat Gelsinger) з посади генерального директора і презентація перших відеокарт Arc Battlemage. Процесорний гігант вирішив почати з релізу недорогих моделей на графічному процесорі BGM-G21: Arc B570 та Arc B580. Ці пристрої розраховані на конкуренцію з відеокартами класу GeForce RTX 4060 і Radeon RX 7600, а їхня головна особливість — привабливіше співвідношення продуктивності на долар. Це загалом підтверджують незалежні огляди Arc B580, до того ж із моменту виходу відеокарт Arc A750/A770 у 2022 році компанія істотно поліпшила програмну підтримку. Не забуває Intel і про власний набір технологій, наприклад, разом із новими відеокартами було представлено масштабування XeSS 2 з генерацією кадрів. Час покаже, чи вдасться чипмейкеру «відкусити» в AMD і Nvidia частину ринку дискретних відеоадаптерів.
У сфері оперативної пам'яті цей рік запам'ятався експериментами виробників із модулями CAMM2, а також новим стрибком швидкостей оверклокерських комплектів DDR5. Стандарт CAMM2 (Compression Attached Memory Module) був затверджений організацією JEDEC наприкінці 2023-го. Він позиціюється як наступник SO-DIMM, а головними перевагами таких модулів є компактні розміри та можливість використання більш високошвидкісних мікросхем пам'яті. Насамперед стандарт CAMM2 розрахований на ноутбуки, але експериментують із ним і виробники материнських плат для десктопів. Зокрема, на виставці Computex 2024 моделі з підтримкою нових планок ОЗП демонстрували багато великих вендорів, щоправда, у продаж такі материнські плати так і не надійшли.
Фото Tom’s Hardware
Вихід платформи Intel LGA1851 супроводжувався появою в магазинах високошвидкісних наборів оперативної пам'яті DDR5 стандарту CUDIMM (Clocked Unbuffered Dual In-Line Memory Module). Їхньою особливістю став тактовий генератор CKD (Client Clock Driver), розпаяний безпосередньо на модулі оперативної пам'яті DDR5, що має на меті поліпшити стабільність роботи та оверклокерський потенціал. В іншому модулі CUDIMM не відрізняються від традиційних UDIMM (Unbuffered DIMM). Їхній реліз відкрив майстрам спортивного розгону нове поле для експериментів, і найкращі результати в дисципліні Memory Frequency вже подолали позначку в 12000 МТ/с, зрозуміло, з екстремальним охолодженням. Водночас «на повітрі» модулі DDR5 CUDIMM здатні працювати на швидкостях понад 10000 МТ/с.
У 2022 році компанія Valve вивела на ринок портативну ігрову систему Steam Deck. Пристрій можна назвати еталонним у своєму сегменті, що підтверджують багатомільйонні тиражі. Все це не залишилося поза увагою інших вендорів, які одразу ж почали випускати власні альтернативи під керуванням Windows. Наприклад, з великих гравців ринку минулого року подібні системи випустили ASUS і Lenovo, а тепер до них приєдналися MSI, Acer, Zotac та інші компанії. Серед цікавих моделей цього року варто відзначити ASUS ROG Ally X, в якій вендор провів роботу над помилками та поліпшив багато характеристик пристрою, а також MSI Claw 8 AI+. Остання виділяється на тлі конкурентів використанням платформи Intel Core Ultra 200V (Lunar Lake).
Однією з головних тенденцій цього року в сегменті ігрових моніторів стало розширення асортименту моделей на базі OLED-матриць. Сьогодні такі пристрої пропонує безліч великих виробників. Окремо можна відзначити моделі з підтримкою двох режимів роботи. Організація Video Electronics Standards Association (VESA) навіть затвердила стандарт Adaptive-Sync 1.1a спеціально для цього класу дисплеїв. Штатною роздільною здатністю для подібних моніторів є 4K з частотою оновлення у 240 Гц, але за бажання власники можуть увімкнути альтернативний режим з роздільною здатністю 1080p, в якому максимальна частота зросте до 480 Гц. Все це розраховано на кіберспортсменів і любителів динамічних ігор, яких не відлякує досить висока рекомендована ціна.
Що стосується твердотілих накопичувачів, то цього року виробники були зайняті створенням дедалі нових моделей NVMe SSD з підтримкою інтерфейсу PCI Express 5.0, не втрачаючи можливості похвалитися високими швидкостями лінійного читання/запису. З цікавого можна згадати NVMe-накопичувачі Samsung 990 EVO(Plus) з можливістю роботи в режимі PCIe 4.0 x4 або PCIe 5.0 x2. Розробники SSD-контролерів тим часом взялися за підвищення енергоефективності, завдяки чому пристрої з PCIe 5.0 в найближчому майбутньому повинні прописатися в ноутбуках. Зокрема, платформа Phison PS5031-E31T у незалежних тестах демонструє чудові показники швидкостей читання/запису в перерахунку на один ват.
Джерело TechPowerUp
Привід для апгрейду цього року був і в консольних геймерів. Компанія Sony вивела на ринок PlayStation 5 Pro — потужнішу версію оригінальної PS5. Особливістю пристрою став продуктивніший графічний блок, який забезпечує обчислювальну потужність 16,7 Тфлопс проти близько 10,3 Тфлопс у старої моделі. Разом з цим була істотно поліпшена продуктивність трасування променів, а також з'явилася технологія масштабування на основі штучного інтелекту PlayStation Spectral Super Resolution. Мабуть, головним недоліком PS5 Pro можна назвати рекомендовану ціну — в Європі ігрова консоль офіційно доступна за €800. І це без приводу Blu-ray!
Ще однією новинкою Sony, але цього разу для ПК-геймерів, стала підтримка гарнітури віртуальної реальності PlayStation VR2 на персональних комп'ютерах. Вважається, що до такого кроку японців підштовхнули слабкі продажі VR-гарнітури. Наприкінці літа Sony випустила спеціальний адаптер, а в Steam з'явився відповідний застосунок PlayStation VR2 App. На жаль, деякі функції PS VR2 виявилися недоступними при використанні з ПК. Серед них HDR, відстеження погляду користувача, адаптивні тригери й тактильний зворотний зв'язок. Залишається сподіватися, що Sony реалізує їхню підтримку в майбутньому, ну а поки що використати весь потенціал PlayStation VR2 можна тільки разом із PlayStation 5 (Pro).
Тим часом Microsoft хоч і не зважилася на апгрейд «заліза» Xbox Series X/S, але все-таки оновила модельний ряд ігрових приставок. Цієї осені софтверний гігант вивів на ринок модель Xbox Series X All-Digital, позбавлену приводу Blu-ray, версію Xbox Series X з 2-терабайтним твердотілим накопичувачем, а також білий варіант Xbox Series S, обладнаний терабайтним SSD. Усі вони використовують ту саму апаратну платформу, що й попередники, внаслідок чого продуктивність залишилася без змін.
За традицією, останні абзаци підсумкового матеріалу присвятимо «залізячним» новинкам, які очікують на нас наступного року. На початку 2025-го стартує новий етап боротьби між AMD і Nvidia за серця й гаманці геймерів. Минулого кварталу на кожну продану відеокарту Radeon припадало по дев'ять відеокарт GeForce, але в найближчі місяці ситуація може змінитися. Очікується, що обидва розробники GPU представлять нові покоління 3D-прискорювачів уже в першій половині січня. Nvidia традиційно почне з релізу топових моделей на кшталт GeForce RTX 5080 і RTX 5090, тоді як «червоні» зосередяться на масовому сегменті ринку з пристроями класу Radeon RX 8800 і RX 8600. У минулому така стратегія виправдовувала себе і, наприклад, відеокарти сімейства AMD Polaris (Radeon RX 400/500) дійсно можна було назвати «народними». Цікаво, чи зможе команда Лізи Су повторити колишній успіх.
У сегменті процесорів для персональних комп'ютерів нас чекає оновлення асортименту мобільних чипів і реліз нових моделей для актуальних настільних платформ. Зокрема, Intel готується розширити лінійку CPU Arrow Lake для десктопів, а також випустити їхні аналоги для ноутбуків. Тим часом головні анонси AMD будуть присвячені мобільному сегменту. Йдеться про сімейство чипів Krackan Point для ноутбуків мейнстрім-рівня і процесори Strix Halo з потужною вбудованою графікою, яка зможе позмагатися з дискретними відеоадаптерами. Вони вже деякий час тестуються фахівцями AMD і партнерами компанії, а значить офіційна презентація не змусить себе довго чекати. Хай там що, будемо з нетерпінням чекати відкриття січневої виставки CES 2025, де виступить керівництво всіх трьох гігантів ПК-індустрії.
Як завжди, про вищезгадані та інші важливі новинки зі світу апаратного забезпечення ви зможете дізнатися із новин та оглядів на Overclockers.ua. Залишайтеся з нами та з прийдешнім Новим роком!