GoodRAM IRDM Pro — продукція польської компанії Wilk Elektronik для геймерів та ентузіастів, яка вже давно розповсюджується в Україні. Комплекти оперативної пам'яті цієї лінійки зарекомендували себе як цілком самобутні продукти, що мають тенденцію різко і несподівано «стріляти», якраз для любителів вичавлювати максимум власними силами за наявності вільного часу, а не витрачати фінанси на флагманські комплектуючі. Для тих, хто хоче ще більше заощадити — є простий IRDM. На цей раз мова піде про комплект IRDM Pro IRP-K3600D4V64L18/32GDC.
GoodRAM IRDM Pro IRP-K3600D4V64L18/32GDC
Модель | GoodRAM IRDM Pro IRP-K3600D4V64L18/32GDC |
---|---|
Сторінка продукту | IRDM Pro |
Тип | DDR4-3600 |
Чипи пам'яті | Samsung D-die |
Об'єм, ГБ | 32 (2х16 Гбайт) |
Таймінги | 18-22-22-42 (XMP) |
Робоча напруга, В | 1,35 |
Висота з радіатором, мм | 34 |
Ціна | 4770 грн |
Комплект постачається у двох спарених пластмасових блістерах. На лицьовій частині вказаний об'єм комплекту, частота, таймінги, двоканальний режим та навіть ранг пам'яті. Все що потрібно для швидкого вибору в магазині, якщо не враховувати напругу XMP-профілю, але виробник був такий близький до ідеалу.
Усередині знаходяться дві однакові планки, жодних наклейок чи супровідної документації не передбачено.
Планки пам'яті виконані у мінімалістичному стилі у темній колірній гамі. Чорний текстоліт, чорний матовий радіатор із чорною глянсовою символікою лінійки IRDM Pro. Загалом усе чорне, хоч трохи й різне.
На одній зі сторін розміщена наліпка з P/N виробу, обсягом планки пам'яті та напругою XMP-профілю.
Радіатор і не тонкий, щоб деформуватися від посиленого хвата, але й недостатньо товстий, щоб розмістити ребра у своїй конструкції. Тож його наявність хоч і не декоративна функція, але й повноцінним помічником в охолодженні його теж не назвеш.
Ось так планка виглядає без радіатора:
Виробник зберіг оригінальне маркування мікросхем. Під радіаторами затесалися чипи SEC K4A8G045WD-BCVF, часті гості в OEM-планках Samsung на чорному та зеленому текстоліті. Вони розпаяні з обох боків текстоліту.
Тестові стенди та методика
Intel LGA1200:
- процесор: Intel Core i9-11900K;
- охолодження: контур СВО (водоблок EK-Supremacy — Acetal + Nickel);
- термоінтерфейс: Arctic Cooling MX-4;
- материнська плата: Asus Rog Maximus XIII Hero (UEFI 1204);
- відеокарта: GeForce GT 1030;
- системний накопичувач: Kingston KC3000 1TB (SKC3000S/1024G);
- блок живлення: Rosewill Hercules-1600S (1600 Вт).
Температура в приміщенні дорівнювала 20 градусам за Цельсієм. Управління обертами вентилятора — автоматичне. Частотний потенціал оперативної пам'яті досліджувався кроками напруг 0,025 В, і одиничними підвищеннями/зниженнями частоти або таймінгів на наступний крок, стабільність системи перевірялася комплексом навантажень у вигляді забігу LinX (problem size 32717, 8 ГБ, 10 ітерацій), а також проходження Y-cruncher на пресеті Pi-1b. Кожен бенчмарк запускався п'ять разів, у результатах вказано середнє арифметичне. Платформа LGA1200 працювала при статичній частоті процесора 5 ГГц на всіх ядрах (напруга процесора 1,3 В), кеш (Ring) функціонував на частоті 4,5 ГГц, ліміти споживання було знято. Тести виконувались в ОС Windows 11 Pro x64 21H1 (з актуальними оновленнями на момент лютого 2022).
Тестування
Thaiphoon Burner видає таку інформацію про комплект IRDM:
Видно, що GoodRAM не надто заморочувався з коректністю інформації, втім, у своїй ваговій категорії це можна пробачити. AIDA64:
Частотна межа склала 3882 МГц з напругою 1,6 В і таймінгами CL20. Але варто відзначити непогану масштабованість від напруги, варто подати комплекту напругу рівня 1,65 В, а то й вище (масштабованість припинилася на рівні 1,95 В) — можна отримати дуже непогані 3600@CL14, а от за частотою ті ж не вражаючі 4000 МГц. Вони не включені до графіка, оскільки є небезпечними за напругою на постійній основі. Втім, якщо господар такого комплекту раптово виявиться бідним, але ризиковим оверклокером, чому ні?
Приклад розриву між XMP-профілем та ручним налаштуванням нижче, на скриншотах зібрана вся важлива інформація:
Приступаємо до детального тестування у «синтетиці» і за традицією хіт-парад графіків відкриває AIDA64:
Виграш у середньому на 4% за пропускною спроможністю, а також зниження затримки на 12%.
У завданнях архівування можна розраховувати на перевагу 11% від розгону.
Geekbench видає на 6% більшу оцінку вузлу оперативної пам'яті у розгоні на тлі заводського XMP.
Y-cruncher прискорився на 5% завдяки тонкому настроюванню комплекту пам'яті.
Висновки
Польська компанія Wilk Elektronik продовжує боротися за гаманці покупця. Низькопрофільні радіатори гарантують, майже, повну відсутність проблем сумісності з великогабаритними кулерами, а разом з цікавим дизайном, що не «кричить», роблять його хорошим варіантом для буквально будь-якої системи. Довічна гарантія на комплект не може не вселяти довіри, а ось твердження про «преміальні чипи пам'яті» не зовсім відповідає дійсності, адже це і без того OEM-чипи Samsung з яких вичавлені майже всі соки силами виробника. Тестовий комплект слабо розганявся по частоті, проте зміг цілком гідно втиснутись по таймінгах і показати перевагу 8% у середньому над профілем XMP, а значить ідеально підійде для Gear 1 вже застарілого Rocket Lake на платформі LGA1200, і непогано впишеться в сучасну систему на базі Alder з пам'яттю DDR4.