Переважна більшість вендорів мережевого обладнання розмежовують свої продуктові лінійки на моделі для масового і корпоративного ринків. Не дивлячись на те, що для їх виробництва часто використовуються одні й ті ж компоненти та програмне забезпечення, пристрої, орієнтовані на замовників сегмента B2B, зазвичай мають додаткові функції, в тому числі для централізованого адміністрування, і розширену підтримку, яка включає оновлення програмного забезпечення для усунення помилок у вразливостях безпеки протягом всього життєвого циклу. Водночас ціна продуктів корпоративного рівня може значно перевищувати відповідники для масового ринку, що спонукає використовувати останні в малому бізнесі, який не може собі дозволити значні видатки. Саме для таких користувачів сегмента SOHO (Small office/home office), а також приватних підприємців — власників невеликих бізнесів на кшталт кав’ярень, салонів краси тощо компанія ASUS пропонує лінійку мережевого обладнання ExpertWiFi, що містить комутатор Gigabit Ethernet з підтримкою PoE, VPN-шлюзи, Wi-Fi точку доступу, Mesh-систему і бездротовий маршрутизатор. З останнім — ASUS ExpertWiFi EBR63 наші читачі зможуть ознайомитися на сторінках сьогоднішнього огляду.

ASUS ExpertWiFi EBR63

Ззовні ExpertWiFi EBR63 не схожий на жодний інший продукт ASUS. Втім, за незвичним дизайном ховається сучасний бездротовий маршрутизатор класу АХ3000 з підтримкою Wi-Fi 6 і цілої низки додаткових функцій, що можуть стати у пригоді представникам малого бізнесу. Про все це наші читачі зможуть дізнатися трохи згодом, а прямо зараз пропонується ознайомитися з технічними характеристиками пристрою.

Виробник ASUS
Модель та сторінка продукту ExpertWiFi EBR63
Режими роботи Бездротовий маршрутизатор, точка доступу, вузол AiMesh
З’єднання WAN Динамічна IP адреса, статична IP адреса, PPPoE (з підтримкою MPPE), PPTP, L2TP, USB 3G/4G Modem
Стандарти мережі IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax, IPv4, IPv6
Швидкості передавання даних 802.11a: 6; 9; 12; 18; 24; 36; 48; 54 Мбіт/с
802.11b: 1; 2; 5.5; 11 Мбіт/с
802.11g: 6; 9; 12; 18; 24; 36; 48; 54 Мбіт/с
802.11n: 300 Мбіт/с
802.11ac: до 1733 Мбіт/с
802.11ax (2,4 ГГц): до 574 Мбіт/с
802.11ax (5 ГГц): до 2402 Мбіт/с
Антени Зовнішні, 4 шт.
Діапазон робочих частот 1 x 2,4 ГГц
1 x 5 ГГц
Ширина смуги 20/40 МГц (діапазон 2,4 ГГц)
20/40/80/160 МГц (діапазон 5 ГГц)
Технологія MIMO 2 x 2 (діапазони 2,4 ГГц, 5ГГц)
Шифрування Wi-Fi WPA/WPA2/WPA3-PSK, WPA/WPA2-Enterprise
Міжмережевий екран та контроль доступу Firewall: SPI, DDoS protection
Access control: Network service filter, URL filter, Port filter
Функції кіберзахисту AiProtection Pro: Router Security Assessment, Malicious site blocking, Two-Way IPS, Infected Device Prevention and Blocking, Parental control, ASUS Safe Browsing, DNS-over-TLS
VPN server PPTP, OpenVPN, IPSec, WireGuard
VPN client VPN Fusion (PPTP, L2TP, OpenVPN, WireGuard, Surfshark)
Системні функції UPnP, IGMP v1/v2/v3, DNS Proxy, NTP клієнт, DDNS, Port Trigger, Port Forwarding, DMZ, Wake on LAN (WOL), SSH, журнал системних подій
Процесор 1700 МГц, 4 ядра, архітектура ARMv7
Пам’ять RAM: DDR3 512 МБ, Flash: 256 МБ
Порти 1 x RJ45 10/100/1000 BaseT для WAN
4 x RJ45 10/100/1000 BaseT для LAN
1 x USB 3.2 Gen 1 Type A
1 x USB 2.0 Type A
Кнопки 1 x живлення, 1 x WPS, 1 x Reset
Додаткові функції Self-Defined Network, VLAN, DUAL WAN USB Backup, AiMesh, Додаток ASUS ExpertWiFi, Adaptive QoS, Bandwidth Monitor, Bandwidth limiter, Traffic Monitor, Traffic Analyzer, Website history, MU-MIMO, OFDMA, RADIUS Server, Beamforming: standard-based and universal, IGMP snooping, IPTV support, LAN Link Aggregation IEEE 802.3ad, WAN Aggregation, L2TP/ PPTP/IPSec Pass-Through, AiCloud, Download master, AiDisk, Media Server, Samba Server, FTP Server, Shared Folder privileges, Smart Connect
Світлодіодні індикатори 1 x 5 ГГц, 1 x 2,4 ГГц, 4 x LAN, 1 x WAN, 1 x живлення
Блок живлення, Вт 24 (зовнішній)
Розміри (ДxШxВ), мм 225 x 127 x 146
Маса, г 436
Вартість, грн 6279
 

Комплект постачання

ASUS ExpertWiFi EBR63 постачається у неймовірно компактній, як для сучасного бездротового маршрутизатора, упаковці, розміри якої складають всього 241x188x73 мм. Коробка вкрита кольоровою поліграфією, але матеріали та фарба підібрані таким чином, щоб завдавати найменшої шкоди навколишньому середовищу при їх перероблюванні. В оформленні фронтальної поверхні використовується світла колірна гама: на світло-сірому тлі нанесено найменування виробника і моделі, а також приведене зображення продукту і перелічені його особливості, серед яких можна зазначити підтримку технології Self-Defined Network, комплексу кіберзахисту AiProtection, резервування підключення WAN і функцію сегментацію локальної мережі VLAN.

ASUS ExpertWiFi EBR63

На зворотному боці наведена інформація про додаткові можливості, такі як налаштування до п’яти окремих бездротових мереж для різноманітних сценаріїв, в тому числі з підтримкою гостьової сторінки, та наявність VPN для побудови захищеного мережевого з’єднання.

ASUS ExpertWiFi EBR63

Комплект постачання стандартний для бездротових маршрутизаторів ASUS, він складається з:

  • паперової документації;
  • мережевого джерела постійного струму;
  • змінних штепсельних вилок Type C і Type G;
  • плаского патч-корду Cat5E довжиною 1 м білого кольору.

ASUS ExpertWiFi EBR63

Комплектний блок живлення KA2401A виробництва Shenzhen KEYU Power Supply Technology Co.,Ltd призначений для роботи в мережах змінного струму з напругою 100–240 В і частотою 50/60 Гц. Вихідна потужність становить 24 Вт при напрузі 12 В та силі струму в 2 А.

ASUS ExpertWiFi EBR63

Можливість роботи від акумулятора 12 В без додаткових перетворювачів можна вважати конкурентною перевагою ASUS ExpertWiFi EBR63, особливо на тлі можливих відключень електроенергії в осінньо-зимовий період. Що ж до енергоспоживання новинки, то воно не перевищує 10–12 Вт в залежності від кількості активних клієнтів бездротової мережі.

Дизайн

Як вже було зазначено, зовнішній вигляд продукту разюче відрізняється від решти бездротових маршрутизаторів ASUS, втім, універсальний дизайн ExpertWiFi EBR63 може стати до вподоби тим користувачам, які вважають ігрові моделі серії ROG занадто агресивними. Бувши орієнтованим на малий бізнес пристрій не може похизуватися кольоровою підсвіткою або шаленою кількістю антен, проте, його прямокутний корпус із матового пластику білого кольору не збирає відбитки пальців, а використання простих форм робить догляд за ним нехитрою справою. ASUS ExpertWiFi EBR63 має порівняно компактні габарити у 225x127x146 мм, причому, висота вказана з урахуванням антен в робочому положенні. Останні, в кількості чотирьох штук — по дві на кожний діапазон Wi-Fi 2,4 ГГц та 5 ГГц, кріпляться до корпусу за допомогою шарнірів, що забезпечують одну ступінь свободи із фіксацією в положенні 90° або 180°. Вздовж переднього краю верхньої кришки вишикувалися в рядок вісім світлодіодів, що сигналізують про активність бездротових мереж в діапазонах 2,4 ГГц та 5 ГГц і чотирьох портів LAN, статус підключення до Інтернету та наявність живлення. Світлодіоди випромінюють помірно-яскраве біле світло, але за потреби індикацію можна відключити в меню налаштування.

ASUS ExpertWiFi EBR63

На задній панелі бездротового маршрутизатора розташовані кнопки WPS для швидкого підключення бездротових клієнтів і Reset для скидання налаштувань програмного забезпечення, а також клавіша ввімкнення і роз’єм для підключення зовнішнього блока живлення. Крім того, ExpertWiFi EBR63 оснащений одразу двома портами USB — один стандарту 2.0 і другий з підтримкою версії 3.2 Gen1, що дозволяє підключати стільниковий модем або принтер і зовнішній накопичувач одночасно. Для під’єднання до Інтернет-провайдера служить порт Gigabit Ethernet, а для клієнтів локальної мережі пропонуються чотири роз’єми 10/100/1000 BaseT.

ASUS ExpertWiFi EBR63

Однією з особливостей конструкції новинки є його здатність до експлуатації у вертикальному положенні. Для цього присутня спеціальна рамка, що вкладена в нішу нижньої частини корпусу, яка в робочому положенні виконує функцію опори та дозволяє впорядкувати мережеві дроти й кабель живлення. Слід зазначити, що в такому положенні маршрутизатор економить місце на столі, але вимагає більше простору по вертикалі.

ASUS ExpertWiFi EBR63

Нижня кришка пристрою рясно вкрита вентиляційними отворами, крізь які видніються металеві елементи системи охолодження. По центру знаходиться пластиковий стікер зі службовою інформацією, в тому числі параметрами для входу в меню налаштування і підключення до бездротової мережі, а по обидва боки від стікера знаходяться отвори для кріплення пристрою на стіну.

ASUS ExpertWiFi EBR63

В основі ASUS ExpertWiFi EBR63 лежить сучасна «система-на-чіпі» Broadcom BCM6756 з чотирма обчислювальними ядрами архітектури ARMv7, що працюють на тактовій частоті 1700 МГц. SoC відповідає за функціонування Wi-Fi на частоті 2,4 ГГц та 5 ГГц з підтримкою стандарту IEEE802.11ax, в тому числі Wave 2 у верхньому діапазоні, що разом з MIMO 2T2R і можливістю працювати в смузі 160 МГц забезпечує швидкість передач до 2402 Мбіт/с на частоті 5 ГГц і до 574 Мбіт/с в діапазоні 2,4 ГГц відповідно. Об’єм ОЗУ становить 512 МБ, а для зберігання прошивки служить NAND-флеш 256 МБ. Тож, в частині апаратного забезпечення новинка дещо нагадує ASUS TUF Gaming AX3000 V2 за виключенням наявності порту 2.5G Ethernet в останнього.