Результати тестування

Для оцінки швидкодії ASUS ROG Rapture GT6 був зібраний тестовий стенд, де функцію клієнта виконав ноутбук HP Pavilion Gaming 15 на базі процесора AMD Ryzen 5 5600H, оснащений 32 ГБ ОЗУ стандарту DDR4-3200, Wi-Fi-адаптером Intel AX200 з підтримкою IEEE802.11ax та мережевою картою ASUS USB-C2500. Роль сервера зіграв міні-ПК в складі CPU AMD Ryzen 5 5600H, 16 ГБ ОЗУ DDR4-3200, Wi-Fi-модуля Qualcomm FastConnect 6900 і мережевого адаптера 2.5G Ethernet на чипсеті Realtek RTL8156. Обидва комп’ютери функціонували під керуванням ОС Microsoft Windows 11 22H2 з усіма актуальними оновленнями, тоді як в обох ROG Rapture GT6 було встановлено ПЗ останньої версії 3.0.0.4.388.23145 від 18.05.2023. Вимірювальним інструментом послужив застосунок Iperf3, який пропонує багатий набір можливостей для оцінки пропускної здатності каналів передачі даних.

ASUS ROG Rapture GT6

Імплементація WAN-порту з підтримкою 2.5 Gigabit Ethernet змусила повернутися до вимірювання швидкодії підключення до Інтернет-провайдера. Втім, обробка даних на такій швидкості не становить проблему: для бездротового клієнта, підключеного до точки доступу стандарту IEEE 802.11ax, пропускна здатність практично досягла можливостей Wi-Fi 6, а для клієнта LAN швидкодія була обмежена фізичними можливостями порту Gigabit Ethernet. Проте, їх одночасна робота дозволила повністю розкрити переваги високошвидкісного підключення WAN, де при багатопоточній передачі показники трималися на рівні 2200 Мбіт/с, а в режимі дуплекса сягнули 3240 Мбіт/с.

ASUS ROG Rapture GT6

При тестуванні швидкодії підсистеми Wi-Fi порт WAN був перемкнутий для роботи в локальній мережі. Дивлячись на графіки можна сказати, що показники Wi-Fi 6 на частоті 5 ГГц знаходяться на типовому для старших моделей ASUS рівні: від 410 – 636 Мбіт/с при передачі даних в один потік до 1267–1369 Мбіт/с при роботі з вісьмома потоками даних. Також варто відзначити високу, на рівні флагманів, ефективність при взаємодії з клієнтами стандарту Wi-Fi 5, де було досягнуто показників 558–667 Мбіт/с. В діапазоні 2,4 ГГц ROG Rapture GT6 також продемонстрував дуже хороші результати: для клієнтів стандарту IEEE 802.11ax максимальні показники знаходяться в межах 210–274 Мбіт/с, тоді як при використанні Wi-Fi 4 можна розраховувати на 170–210 Мбіт/с.

ASUS ROG Rapture GT6

Попередні результати були отримані в умовах прямої видимості й віддалені клієнтом і точкою доступу приблизно на п’ять метрів, але при збільшенні відстані вдвічі та появі на шляху розповсюдження радіохвиль перешкоди у вигляді капітальної стіни швидкодія знизилася в середньому на чверть, і менше за всіх — лише на 15% постраждала пропускна здатність Wi-Fi 5. Для Wi-Fi 6 незалежно від частотного діапазону падіння становило 25%, а більше за всіх — майже на 35% знизилися показники Wi-Fi 4. Тож, не можна сказати, що герой сьогоднішнього вирізняється винятковою «далекобійністю», хоча, його результати типові для бездротових маршрутизаторів ASUS верхнього цінового діапазону.

ASUS ROG Rapture GT6

Зате, ROG Rapture GT6 пропонує унікальну можливість побудови AiMesh-системи та було б необачним не скористатися такою нагодою. Була перевірена робота у двох режимах: при з’єднанні маршрутизаторів між собою за допомогою Wi-Fi 6 і підключенні клієнта і сервера до портів LAN 2.5G, а також дротовому підключенні AiMesh-вузлів і підключенні клієнтів до Wi-Fi точок доступу з використання стандарту IEEE 802.11ax. В першому сценарії завдяки підтримці MIMO 4T4R швидкість каналу між маршрутизаторами сягнула 4804 Мбіт/с, що забезпечило швидкість багатопоточної передачі даних від 1577–1693 Мбіт/с до 2048 Мбіт/с в дуплексі. В другому режимі продуктивність передавання даних в один потік склала 240–270 Мбіт/с, тоді як при восьми одночасних інформаційних потоках було зафіксовано результат в 700–1000 Мбіт/с.

ASUS ROG Rapture GT6

Маючи в арсеналі одразу два радіомодулі, що функціонують на частоті 5 ГГц, маршрутизатор забезпечив виняткову швидкість при обміні даними між двома бездротовими клієнтами — від 976 до 1196 Мбіт/с, але за умови їх підключення до різних точок доступу. Проте, при під'єднанні клієнтів до одного прийомопередавача результати ROG Rapture GT6 не перевищили середні значення, що демонструють інші моделі ASUS, оснащені радіомодулями BSC6715.

ASUS ROG Rapture GT6

Тестування як VPN-сервер виявило, що найвищі показники — 350–450 Мбіт/с можна досягти для протоколу WireGuard, тоді як при використанні більш поширених стандартів IPSec та OpenVPN можна розраховувати лише на 50–60 Мбіт/с, а для PPTP, що пропонує найменший рівень захисту, швидкодія обмежена приблизно 100 Мбіт/с.

ASUS ROG Rapture GT6

Далекі від рекордів і результати роботи новачка як файловий сервер в парі з зовнішнім SSD з інтерфейсом USB 3.2 Gen1 і місткістю 480 ГБ, відформатованим у файлову систему NTFS. Для клієнта, включеного в порт LAN 2.5G Ethernet, швидкості читання становили 64 МБ/с та 100 МБ/с для протоколів SMB та FTP, а запис відбувався на 53 МБ/с та 87 МБ/с. При переході клієнта на Wi-Fi 6 показники зменшилися до 44–52 Мбіт/с і 40–44 МБ/с для запису і читання відповідно.

Висновки

Поєднання можливостей побудови системи AiMesh та ігрових функцій ROG, що матеріалізувалася у вигляді ASUS ROG Rapture GT6, можна вважати досить вдалою ідеєю. Розгортання AiMesh не вимагає спеціальних знань чи навичок, а її подальша експлуатація відбувається у повністю автоматичному режимі. Все, що треба від користувача — це правильно підібрати розташування маршрутизаторів та за потреби забезпечити між ними дротове підключення. В результаті, нагородою за зусилля буде надійне і швидке покриття Wi-Fi на площі до 540 м² навіть у важкодоступних місцях. Якщо ж поглянути на ROG Rapture GT6 як на бездротовий маршрутизатор старшого цінового діапазону, то, в першу чергу, слід зазначити його несподівано вдалий дизайн — без надмірної еклектики, але не позбавлений індивідуальності. До беззаперечних переваг продукту також можна віднести традиційно високу якість виготовлення, зручну та функціональну прошивку ASUSWRT з рядом додаткових ігрових функцій, а також помірне енергоспоживання та досить ефективну систему охолодження. Оснащений двома швидкими та сучасними радіомодулями BCM6715 з підтримкою Wi-Fi 6 Release 2, що обслуговують діапазони 5 ГГц, новачок демонструє чудові результати у всіх тестах бездротових мереж, а можливість обирати для порту 2.5 Gigabit Ethernet між режимами WAN/LAN значно розширюють його сценарії використання. Певні питання викликають невисокі показники швидкодії як VPN-сервера, за виключенням протоколу WireGuard, а також посередні результати при роботі в ролі файлового сервера, але чергове оновлення прошивки цілком може виправити ці ситуації.

Щодо вартості, то AiMesh-система із двох ASUS ROG Rapture GT6 оцінена у 24199 грн або еквівалент ~650 доларів, тоді як одиничний бездротовий маршрутизатор в роздрібній мережі продається за 12899 грн (приблизно $350). Обидві суми виглядають чималими, але навряд вдасться знайти аналогічний продукт, здатний працювати одразу у двох діапазонах 5 ГГц одночасно на швидкості 4804 Мбіт/с та оснащений портом WAN/LAN 2.5G Ethernet, за менші гроші. Тож комплект із двох ROG Rapture GT6 може стати чудовим вибором для забезпечених поціновувачів комп’ютерних ігор та просто вибагливих користувачів, що шукають рішення для організації надійного покриття Wi-Fi на великій площі та/або в складних умовах розповсюдження радіохвиль.