Прошивка і комплектне ПЗ
Як прошивка в TUF Gaming AX6000 використовується ASUSWRT 4.0 на базі ядра Linux. Насправді скільки-небудь значущі відмінності від керівного ПЗ решти сучасних бездротових маршрутизаторів ASUS відсутні, тож надалі будуть зазначені лише її основні функціональні можливості. Web-інтерфейс має режим швидкого налаштування Quick Internet Setup, в якому користувачі можуть встановити параметри підключення до Інтернет-провайдера, налаштувати роботу бездротових мереж і облікового запису адміністратора. На головному екрані, який має назву Network Map, відображається схематична мапа локальної мережі зі статусом всіх основних підсистем, а також надається можливість керування різноколірним підсвічуванням Aura RGB.
Вкладка AiMesh відповідає за налаштування однойменної технології, яка дозволяє об’єднати декілька бездротових маршрутизаторів ASUS для створення суцільного покриття Wi-Fi у великих приміщеннях. TUF Gaming AX6000 здатен виконувати функції як головного, так і підлеглого вузла, а як канал зв’язку між пристроями можна використовувати бездротове підключення або Gigabit Ethernet.
Меню Guest Network дозволяє створити по три гостьові мережі Wi-Fi в кожному з двох діапазонів та гнучко їх налаштувати.
Задачі захисту від мережевих загроз покладені на додаток AiProtection, що розроблений у партнерстві з компанією Trend Micro, яка відповідає за оновлення сигнатур протягом всього життєвого циклу пристрою. AiProtection забезпечує сканування налаштувань бездротового маршрутизатора на відповідність політикам інформаційної безпеки та надає поради з їх оптимізації, блокує доступ до ресурсів з шкідливим вмістом, захищає від мережевих вторгнень та ізолює інфіковані пристрої в локальній мережі. При спрацюванні подій безпеки користувачі можуть налаштувати відправлення нотифікацій на електрону пошту.
Управління функціями «батьківського контролю» зосереджено в розділі Parental control, де надається можливість обмеження доступу окремих клієнтів до контенту визначених типів та блокування виходу в Інтернет за розкладом.
Приналежність пристрою до серії TUF диктує наявність ігрових функцій Game boost, серед яких слід зазначити підвищення пріоритету ігрового трафіку Game Device Prioritizing, спеціальний режим для мобільних пристроїв Mobile Game Mode та функцію OpenNAT, що дозволяє налаштувати маршрутизацію для більшості популярних багатокористувацьких проєктів «в два кліки».
В меню Adaptive QoS знаходяться інструменти моніторингу використання пропускної здатності підключення до Інтернет, власне, управління пріоритетами трафіку в ручному та автоматичному режимах, перегляд історії відвідання ресурсів та додаток Internet Speed для вимірювання швидкості з’єднання WAN.
Вкладка Traffic Analyzer служить для контролю споживання в розрізі клієнтів та типів трафіку, а також використання мережевих інтерфейсів в режимі реального часу.
Розділ USB Application відповідає за конфігурацію різноманітної периферії, включеної в порт універсальної послідовної шини. Наприклад, для накопичувачів доступне створення мультимедійних і файлових серверів, 3G/4G-модеми та смартфони можна застосувати для під’єднання до Інтернету через мережі стільникових операторів, а для підключених принтерів — налаштувати їх спільне використання.
Завдяки функції AiCloud 2.0 користувачі можуть забезпечити доступ до інформації, що зберігається в клієнтів LAN та зовнішніх накопичувачах, підключених безпосередньо до бездротового маршрутизатора, із мережі Інтернет та налаштувати її резервне копіювання в хмарне сховище Asus Webstorage.
В меню Wireless містяться численні параметри мереж Wi-Fi, в тому числі вибір стандарту, робочого каналу і параметрів безпеки. Також, в цьому меню активується функція WPS, конфігурується робота в режимі Wi-Fi-мосту, фільтрація MAC-адрес і під’єднання до зовнішнього RADIUS-сервера. В підменю Advanced користувачі можуть керувати розкладом роботи та потужністю радіомодулів, а також функціями Beamforming, MU-MIMO тощо.
Вкладка LAN відповідає за роботу локальної мережі, в тому числі IP-адресацію, конфігурацію сервера DHCP і статичних мережевих маршрутів, специфічні налаштування IPTV та параметри комутатора LAN. Для останнього доступне управління функцією Jumbo Frame та апаратним прискоренням NAT, а також активація агрегації портів за стандартом IEEE 802.3ad.
Налаштування під’єднання до провайдера послуг Інтернет містяться в розділі WAN де, в тому числі можна увімкнути шифрування запитів DNS та обрати довірені сервери, активувати функцію Dual WAN для об’єднання пропускної здатності двох зовнішніх підключень в режимі Load Balance або резервування каналів зв’язку на випадок втрати одного з них. Крім того, в меню WAN задається конфігурація Port Trigger та Port Forwarding, створення «демілітаризованої зони», підключення до сервісу динамічних доменних імен та деактивація NAT для певних типів трафіку.
Бездротовий маршрутизатор підтримує інтеграцію з «голосовим помічником» Amazon Alexa і перспективний протокол мережевої маршрутизації IPv6.
Можливості ASUS TUF Gaming AX6000 по роботі з приватними віртуальними мережами зосереджені в меню VPN. В режимі сервера пристрій підтримує протоколи PPTP, OpenVPN, IPSec та новітній WireGuard, а клієнтський додаток VPN Fusion дозволяє створити до 16 профілів підключення до зовнішніх серверів і налаштувати індивідуальну маршрутизацію клієнтів локальної мережі. Крім того, технологія Instant Guard надає можливість побудувати захищений тунель в публічних мережах від мобільних пристроїв до бездротового маршрутизатора, тим самим захистивши інформацію від перехоплення і різноманітних кібератак.
В прошивку бездротового маршрутизатора вбудовано класичний Firewall, який забезпечує захист від DDoS-атак і фільтрування запитів за URL, ключовими словами та мережевими протоколами.
Вкладка Administration відповідає за вибір режиму роботи пристрою, налаштування облікового запису і віддаленого доступу, підключення до сервера NTP для синхронізації дати й часу, а також оновлення прошивки та збереження резервної копії налаштувань в файл з можливістю подальшого відновлення.
В решті-решт, розділ System Log надає доступ до різноманітних журналів системних подій, а меню Network Tools пропонує набір утиліт для діагностики Інтернет-з’єднання й управління функцією Wake-on-LAN.
Окрім web-інтерфейсу ASUSWRT для управління TUF Gaming AX6000 можна скористатися мобільним застосунком ASUS Router для платформ Android та iOS. На головному екрані додатка користувачі можуть керувати підсвічуванням Aura RGB, слідкувати за трафіком в режимі реального часу, переглядати перелік підключених клієнтів, налаштовувати бездротові мережі та контролювати навантаження на SoC та RAM.
Окрім переліченого вище вкладка Home дозволяє обирати профіль QoS, налаштувати мережу AiMesh та активувати режим Mobile Gaming Mode.
В розділі Device відображається перелік підключених пристроїв, в тому числі сам бездротовий маршрутизатор, для якого можна переглянути статус портів, відключити світлодіодну підсвітку, налаштувати роботу Adaptive QoS тощо. Для клієнтів локальної мережі доступне блокування виходу в Інтернет, встановлення ліміту пропускної здатності та активація режиму безпечного перегляду Safe Browsing.
Меню Insight служить для управління функціями віддаленого доступу і комплексом кіберзахисту AiProtection, вкладка Family відповідає за налаштування функцій «батьківського контролю», а в розділі Settings зосереджено керування багатьма функціями бездротового маршрутизатора.