Переважна більшість сучасних бездротових маршрутизаторів ASUS від бюджетного RT-AX55 до флагманського RT-AX88U підтримують технологію AiMesh, яка дозволяє об'єднати до п'яти пристроїв в єдину мережу для збільшення зони дії Wi-Fi. AiMesh дозволяє досягти надійного покриття в приміщеннях з великою площею, де завдяки безшовному роумінгу, клієнти можуть переміщатися між вузлами без переривання підключення. До переваг AiMesh належить надзвичайна простота адміністрування: у більшості випадків усі налаштування виконуються автоматично, а у разі виходу з ладу одного з вузлів мережа AiMesh самостійно перебудується та збереже свою працездатність. Донедавна наші знання про цю функцію носили переважно теоретичний характер, але анонс AiMesh-системи ASUS ZenWiFi XD6 дав привід по-новому поглянути на реалізацію бездротових мереж та поділитися докладним оглядом з нашими читачами.

ASUS ZenWiFi XD6

ASUS ZenWiFi XD6

AiMesh-система ASUS ZenWiFi XD6 складається із двох ідентичних пристроїв класу АХ5400, які разом можуть забезпечити надійне покриття на площі до 500 кв. м, але й самі по собі ці бездротові маршрутизатори здатні багато на що. Пізніше ми з вами розглянемо дизайн та апаратне забезпечення новинки, познайомимося з комплектним програмним забезпеченням та прошивкою, дослідимо питання швидкодії, у тому числі у складі мережі AiMesh, а прямо зараз давайте поглянемо на специфікації героїв сьогоднішнього огляду.

Модель ASUS ZenWiFi XD6
Сторінка продукту ZenWiFi XD6
Режими роботи Бездротовий маршрутизатор, Точка доступу, Медіа-міст, Повторювач
З'єднання WAN Динамічна IP адреса, статична IP адреса, PPPoE, PPTP, L2TP
Стандарти мережі IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax, IPv4, IPv6
Швидкість передачі даних 802.11a: 6; 9; 12; 18; 24; 36; 48; 54 Мбіт/с
802.11b: 1; 2; 5.5; 11 Мбіт/с
802.11g: 6; 9; 12; 18; 24; 36; 48; 54 Мбіт/с
802.11n: 300 Мбіт/с, 802.11ac: 4333 Мбіт/с
802.11ax (2,4 ГГц): 574 Мбіт/с
802.11ax (5 ГГц): 4804 Мбіт/с
Антени Внутрішні, 6 шт.
Робочий діапазон частот 1 х 2,4 ГГц, 1 х 5 ГГц
Ширина смуги 20/40 МГц (діапазон 2,4 ГГц), 20/40/80/160 МГц (діапазон 5 ГГц)
Технологія MIMO 2 x 2 (діапазон 2,4 ГГц), 4 х 4 (діапазон 5 ГГц)
Шифрування WPA/WPA2/WPA3-Personal, WPA/WPA2-Enterprise
Міжмережевий екран та контроль доступу Firewall: SPI, DDoS protection, Access control: Network service filter, URL filter, Port filter
VPN server PPTP, OpenVPN, IPSec
VPN client L2TP, PPTP, OpenVPN
Системні функції UPnP, IGMP v1/v2/v3, DNS Proxy, DHCP, NTP клієнт, DDNS, Port Trigger, Port Forwarding, DMZ, журнал системних подій
Процесор 1500 МГц, 3 ядра, архітектура ARM-A7
Пам'ять RAM: DDR3 512 МБ, Flash: 256 МБ
Порти 1 x RJ45 10/100/1000 BaseT для WAN, 3 x RJ45 10/100/1000 BaseT для LAN
Кнопки Reset, WPS
Додаткові функції Primary AiMesh router/AiMesh node, ASUS Router APP, Support Alexa skill, AiProtection Pro, Parental Control, Adaptive QoS, Bandwidth/Traffic Monitor, Traffic Analyzer, Website history, MU-MIMO, Universal beamforming, Dual WAN, WAN Aggregation, NAT Passthrough (PPTP, L2TP, IPSec, RTSP, H.323, SIP Passthrough, PPPoE relay), VPN Fusion
Світлодіодні індикатори 1 універсальний
Блок живлення, Вт 24 (зовнішній)
Розміри (ДхШхВ), мм 126,4 x 59,05 x 129,7
Маса, г 435
Вартість 9819 грн

* — за комплект з двох пристроїв

Комплект постачання

AiMesh-система поставляється в картонній коробці середніх розмірів, фронтальна поверхня якої оформлена в сіро-сталевих тонах. Подібний дизайн не зустрічається в інших маршрутизаторів ASUS і є особливою рисою серії ZenWiFi.

ASUS ZenWiFi XD6

У той час як на лицьовій стороні крім зображення пристроїв і найменування моделі наведена лише площа зони покриття бездротової мережі, яка, як було зазначено раніше, для пари XD6 становить 500 кв. м, тильна поверхня рясніє корисною інформацією. Тут наведений опис переваг стандарту Wi-Fi 6, функції кіберзахисту AiProtection Pro, технології Instant Guard для захисту трафіку мобільних пристроїв у публічних мережах та мобільного додатка, за допомогою якого можна виконати початкове настроювання буквально «в три кліки».

ASUS ZenWiFi XD6

Комплект постачання AiMesh-системи крім, власне, пари бездротових маршрутизаторів включає:

  • стислий посібник користувача та гарантійний талон;
  • два мережеві адаптери з двома парами змінних вилок;
  • Ethernet патч-корд Сat5e завдовжки близько 1 метра.

ASUS ZenWiFi XD6

Крім того, що на два пристрої припадає єдиний «мідний» патч-корд, слід відзначити комплектні блоки живлення DSA-24PFS-12 FCA, які призначені для роботи в мережах змінного струму з напругою 100–240 В. Адаптери на виході забезпечують напругу 12 В при силі струму 2 А, так що потужності 24 Вт з головою вистачає для роботи бездротових маршрутизаторів, енергоспоживання яких становить від 6 Вт у простої до 9–10 Вт в режимі максимального навантаження.

ASUS ZenWiFi XD6

Дизайн

Оскільки AiMesh-система складається з двох абсолютно ідентичних пристроїв, то знайомиться з ZenWiFi XD будемо на прикладі одного з них. Дизайн новинки нагадує ZenWiFi XT8, від якого успадковані витончені форми, тоді як габарити пропорційно зменшилися до 126,4x59,05x129,7 мм проти 160x75x161,5 мм у старшої моделі. Відповідно, маса одного XD6 становить 435 г, що на 40% менше, ніж у XT8. Примірники, що потрапили в тестову лабораторію, хизуються білосніжними пластиковими корпусами, але у продажу можна знайти пристрої також чорного кольору. З погляду практичності обидва варіанти рівноцінні: їх матові поверхні не будуть притягувати пил та відбитки. Мінімалістичний дизайн передньої панелі розбавляє лише об'ємний золотистий логотип виробника у нижній частині. Під логотипом розташувався єдиний універсальний світлодіодний індикатор, колір якого залежить від режиму роботи.

ASUS ZenWiFi XD6

Організація задньої панелі вкрай лаконічна. Поруч з основою знаходяться роз'єм для підключення зовнішнього джерела живлення та чотири порти Gigabit Ethernet у конструктиві RJ-45, з яких три штуки призначені для під'єднання пристроїв локальної мережі або вузлів AiMesh, а четвертий служить для підключення до обладнання Інтернет-провайдера. На відміну від ZenWiFi XT8 новинка позбавлена роз'єму USB та порту 2,5 Gigabit Ethernet.

ASUS ZenWiFi XD6

На бічних гранях корпусу видніються вентиляційні решітки, а верхню кришку опоясує проріз, крізь який нагріте повітря залишає межі пристрою.

ASUS ZenWiFi XD6

У нижній частині ASUS ZenWiFi XD6 знайшлося місце для двох гумових ніжок, між якими наведено службову інформацію. З боків від ніжок розташувалися кнопки активації WPS (Wi-Fi Protected Setup) для швидкого підключення бездротових пристроїв та скидання налаштувань прошивки. Крім того, у нижній частині корпусу помітно безліч вентиляційних отворів для конвекції повітряних потоків.

ASUS ZenWiFi XD6

Усередині пристрою знаходиться шасі, на якому закріплені шість внутрішніх антен Wi-Fi та друкована плата, вкрита металевою пластиною, яка відводить тепло.

ASUS ZenWiFi XD6

З протилежного боку PCB видно масивний радіатор, під яким встановлена 28-нм однокристальна система Broadcom BCM6750, що відмінно зарекомендувала себе в якості основи для таких успішних бездротових маршрутизаторів як ASUS RT-AX82U і RT-AX58U. Значна площа охолоджувача та велика кількість вентиляційних отворів у корпусі дозволили утримати температуру SoC у межах 70–75°C, що можна вважати непоганим результатом.

ASUS ZenWiFi XD6

BCM6750 складається з трьох ядер з мікроархітектурою ARM-A7, що працюють на частоті 1500 МГц, п'ятипортового комутатора Gigabit Ethernet і контролера шини USB, який у випадку з ZenWiFi XD6 залишився незадіяним. Крім того, до складу SoC входить приймач-передавач стандарту IEEE802.11b/g/n/ax з конфігурацією MIMO 2T2R та підтримкою смуги сигналу 20/40/80 МГц. Цей радіомодуль відповідає за функціонування бездротових мереж на частоті 2,4 ГГц і здатний розвивати швидкості 300 Мбіт/с та 574 Мбіт/с для Wi-Fi 4 та Wi-Fi 6 відповідно. Діапазон 5 ГГц обслуговує окремий чіп Broadcom BCM43684, який підтримує ширину каналу до 160 МГц включно та MIMO 4T4R, що забезпечує пропускну здатність до 4804 Мбіт/с при використанні IEEE802.11ax та до 4333 Мбіт/с при роботі з пристроями стандарту IEEE802.11ac. Оперативну пам'ять представляє мікросхема DDR3 об'ємом 512 МБ, а для зберігання прошивки відведено 256 МБ ПЗУ. Окремо слід відзначити наявність у ZenWiFi XD6 контролера Qualcomm Atheros AR3012, який служить для підключення до мобільних пристроїв за протоколом Bluetooth 4.0 з метою початкової конфігурації за допомогою додатку ASUS Router App.

Комплектне ПЗ та прошивка

Зазвичай ми розглядаємо меню налаштування бездротових маршрутизаторів, а потім переходимо до комплектного ПЗ, але концепція серії ZenWiFi така, що основним способом взаємодії з користувачем є мобільний додаток ASUS Router App для iOS та Android. З його допомогою зручно виконувати початкову конфігурацію пристрою, причому, оскільки з'єднання відбувається за протоколом Bluetooth, навіть не потрібне налаштування мережі Wi-Fi. Після налаштування підключення до Інтернет-провайдера, встановлення параметрів безпеки бездротових мереж та облікового запису адміністратора маршрутизатор повністю готовий до роботи, а більшість додаткових налаштувань також виконуються за допомогою програми. Наприклад, в ASUS Router App можна контролювати утилізацію мережевих інтерфейсів, переглядати перелік підключених пристроїв та задавати параметри Wi-Fi, відстежувати завантаження SoC та оперативної пам'яті, а також керувати пріоритетами трафіку за допомогою функції Adaptive QoS.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

У програмі відображається топологія мережі AiMesh, звідки можна перейти до налаштувань кожного з вузлів.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

На вкладці Devices наводиться перелік підключених пристроїв. Для клієнтів можна заблокувати доступ до Інтернету, зафіксувати IP-адресу в локальній мережі, вибрати профіль QoS, а також запустити оптимізацію підключення до мережі, яка полягає в перемиканні на найближчий вузол AiMesh.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

У розділі Insights наведено рекомендації щодо оптимального налаштування бездротового маршрутизатора, а підменю Family служить для керування функцією батьківського контролю. Крім стандартних можливостей блокування доступу в Інтернет за розкладом ASUS ZenWiFi XD6 дозволяє захистити користувачів від споживання контенту певних небажаних категорій.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

І, нарешті, у розділі Settings знаходиться керування всіма основними підсистемами пристрою.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

Як було зазначено раніше, більшості покупців буде достатньо можливостей, які дає Router App, а для досвідчених користувачів пропонується web-інтерфейс ASUSWRT. Після входу в меню Network Map схематично відображається топологія домашньої мережі, а в правій частині знаходиться інформаційна панель, де можна встановити базові налаштування мереж Wi-Fi та контролювати завантаження SoC і RAM, а також статус портів Ethernet. Тут же виводиться список клієнтів локальної мережі та надається можливість вручну додати вузол AiMesh.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

За налаштування мереж AiMesh відповідає однойменний розділ, хоча у випадку з бездротовими маршрутизаторами серії ZenWiFi втручатися у процес конфігурації взагалі не потрібно. Достатньо виконати за допомогою програми ASUS Router App налаштування головного вузла, що підключений до постачальника послуг Інтернету, після чого подати живлення на пристрій, який планується використовувати як підлеглий вузол, і протягом декількох хвилин воно буде автоматично додано до мережі AiMesh. За замовчуванням для комунікації між маршрутизаторами використовується мережа Wi-Fi 6, але в налаштуваннях можна увімкнути Ethernet Backhaul Mode, при якому для зв'язку використовується дротове з'єднання.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

Для підлеглого вузла на вкладці AiMesh наводиться перелік підключених пристроїв, статус мереж та з'єднання з головним маршрутизатором, з яким синхронізуються всі основні налаштування, за винятком режиму роботи світлодіодного індикатора, можливості примусового відключення Wi-Fi та включення підтримки ТСР-пакетів (Jumbo frame) нестандартної довжини.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

Налаштування гостьових бездротових мереж знаходяться в підменю Guest Network, а для управління комплексом кіберзахисту AiProtection Pro, розробленим ASUS спільно з компанією Trend Micro, яка також постачає оновлення бази даних сигнатур, відповідає однойменний розділ. Тут користувачі можуть оцінити конфігурацію маршрутизатора з точки зору інформаційної безпеки, включити блокування доступу до сайтів зі шкідливим вмістом, активувати проактивний двонаправлений захист від мережевих вторгнень та функцію ізоляції заражених пристроїв локальної мережі.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

На базі AiProtection Pro працює функція Parental Control, за допомогою якої можна обмежити доступ клієнтів до Інтернет-ресурсів із певною тематикою або повністю заблокувати вихід до Всесвітньої мережі за розкладом.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

Вкладка Adaptive QoS служить для контролю використання клієнтами смуги пропускання мережевого підключення та управління пріоритетами їх трафіку, причому доступні як заздалегідь сконфігуровані режими на базі профілів, так і традиційні інструменти обмеження максимальної швидкості. Крім того, в підменю Web History виводиться історія відвідування web-сайтів для кожного користувача, а для оцінки швидкості підключення до провайдера можна використати утиліту Internet Speed на базі Ookla Speedtest.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

Нарешті, для аналізу трафіку в розрізі пристроїв та програм служить розділ Traffic Analyzer, де крім детальної статистики відображається утилізація фізичних інтерфейсів.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

За налаштування бездротових мереж відповідає меню Wireless, де доступне управління режимом та безпекою бездротових мереж, функцією швидкого підключення клієнтів WPS та роботи в режимі медіа-моста, фільтрації МАС-адрес та підключення до RADIUS-серверу. Також, тут зібрані додаткові налаштування радіоприймачів, у тому числі їх робота за розкладом, регулювання потужністю та багато іншого.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

Керування локальною мережею зосереджено на вкладці LAN, де задається адресація локальної мережі та параметри сервера DHCP, налаштування статичної маршрутизації та специфічні опції IPTV.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

Розділ WAN призначений для керування підключенням до постачальника послуг Інтернету, у тому числі в режимі Dual WAN, в якому друге мережеве з'єднання використовується як резервне або для збільшення пропускної здатності. Тут же задаються параметри «прокидання» та «тригерінг» портів, організація DMZ, сервісу динамічних доменних імен та відключення служби NAT для певних типів трафіку.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

ASUS ZenWiFi XD6 підтримує інтеграцію з голосовим помічником Amazon Alexa та здатний працювати з перспективною мережевою адресацією IPv6.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

Новачок має розвинені можливості по роботі з віртуальними приватними мережами. У режимі сервера підтримуються протоколи PPTP, OpenVPN та IPSec, а вбудований клієнт VPN сумісний зі стандартами PPTP, L2TP та OpenVPN. Не можна не відзначити наявність функції Instant Guard, яка дозволяє захистити дані користувачів під час роботи їх мобільних пристроїв у публічних мережах. Досягається це шляхом побудови шифрованого тунелю до бездротового маршрутизатора, тим самим забезпечується захист від атак типу Man-in-the-Middle та DNS spoofing.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

На додаток до AiProtection є класичний SPI-Firewall, який також захищає від DDoS-атак і здатний блокувати трафік за URL, ключовими словами та мережевими протоколами.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

Функції адміністрування, у тому числі вибір режиму роботи пристрою, налаштування облікового запису, синхронізації з сервісом NTP для встановлення точного часу та параметрів віддаленого доступу знаходяться в меню Administration. Тут можна оновити управляючий мікрокод вузлів AiMesh-системи, зробити резервну копію налаштувань або відновити параметри за замовчуванням.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

У розділі System Log відображаються журнали системних подій, а на вкладці Network Tools знаходяться утиліти для діагностики мережевого підключення, управління Wake-on-LAN та функцією Smart Connect. Остання дозволяє створити одну бездротову мережу у двох діапазонах та автоматично керувати підключенням клієнтів залежно від стану радіоефіру.

ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6ASUS ZenWiFi XD6

Результати тестування

Оцінка продуктивності ASUS ZenWiFi XD6 проходила за методикою тестування бездротових маршрутизаторів із застосуванням утиліти iperf3, яка широко використовується ІТ-професіоналами для оцінки пропускної здатності мережевих з'єднань. Функції сервера виконував персональний комп'ютер ASUS Mini PC PN50 на базі AMD Ryzen 3 4300U, роль клієнта дісталася ігровому лептопу HP Gaming Pavilion 15, оснащеному адаптером бездротових мереж Intel AX200 з підтримкою стандарту IEEE802.11ax. Під час тестів обидва ПК працювали під керуванням ОС Microsoft Windows 10 Pro 21Н1, а прошивки бездротових маршрутизаторів було оновлено до версії 3.0.0.4.386.45898 від 07.10.2021. У тестах одиночного ZenWiFi XD6 конкуренцію йому склав ASUS RT-AX82U, з яким новинку споріднюют однакові SoC BCM6750 і радіомодуль BCM43684, який відповідає за роботу Wi-Fi 6. Крім того, обидва учасники тестування мають ідентичну швидкісну формулу АХ5400. Що стосується відмінностей, то RT-AX82U оснащений роз'ємом USB3.0 і кількість портів LAN досягає чотирьох штук, тоді як наявність підсвічування Aura RGB можна вважати приємним доповненням.

ASUS ZenWiFi XD6

Перший тест відображає швидкодію служби трансляції мережевих адрес NAT, яка використовується при підключенні до постачальників послуг Інтернет. Оснащені аналогічними однокристальними системами та приймачами обидва учасники показали однаково високі результати.

ASUS ZenWiFi XD6

Водночас при тестуванні продуктивності підсистеми Wi-Fi помітна деяка перевага RT-AX82, яка склала від 5% для IEEE802.11ac до 14% при використанні Wi-Fi 6 на частоті 2,4 ГГц. Втім, у самому продуктивному режимі — IEEE802.11ax в діапазоні 5 ГГц ZenWiFi XD6 практично зрівнявся зі своїм візаві при багатопоточній передачі, де подолав рубіж в 1400 Мбіт/с, але поступився в середньому 18% при роботі з одним потоком даних.

ASUS ZenWiFi XD6

Результати у двох перших дисциплінах були отримані за прямої видимості в межах 5 метрів між клієнтом та точкою доступу. Коли ж на шляху розповсюдження сигналу Wi-Fi стала залізобетонна стіна, а відстань зросла приблизно вдвічі, швидкості передачі помітно знизилися і найсильніше це помітно, як не дивно, в діапазоні 2,4 ГГц, де для IEEE802.11n пропускна здатність в середньому зменшилася на 50%. На частоті 5 ГГц падіння склало 23% для Wi-Fi 5, а для IEEE802.11ax швидкість знизилася від 24% до 45%, втім, у режимі багатопотокової передачі показники все одно перевищили швидкодію IEEE802.11ac в умовах прямої видимості.

Для тестування ефективності AiMesh-системи був залучений другий маршрутизатор ZenWiFi XD6, підключений до головного вузла як із використанням Wi-Fi 6, так і за допомогою Ethernet-кабелю на швидкості 1000 Мбіт/с. Пристрої розташовувалися таким чином, щоб між ними зберігалася пряма видимість, а бездротовий клієнт знаходився від вузла на відстані ~5 метрів без перешкод на шляху розповсюдження радіохвиль.

ASUS ZenWiFi XD6

Тестування проводилося виключно в режимі IEEE802.11ax як більш продуктивному та перспективному. Як і слід очікувати, найкращі результати були отримані в діапазоні 5 ГГц при провідному підключенні вузлів AiMesh, тоді як застосування для з'єднання Wi-Fi 6 в результаті забезпечило навіть меншу швидкість, ніж при роботі з єдиним бездротовим маршрутизатором. Що стосується роботи на частоті 2,4 ГГц, то незалежно від типу підключення було досягнуто досить високі результати у напрямку до бездротового клієнта, тоді як у зворотному напрямку швидкість передачі лише трохи відрізнялася від конфігурації з одиничним Wi-FI роутером.

ASUS ZenWiFi XD6

Насамкінець була протестована швидкість роботи ASUS ZenWiFi XD6 в якості сервера віртуальних приватних мереж, яка виявилася в середньому на 10% кращою, ніж у випадку з RT-AX82.

Висновки

Наше сьогоднішнє знайомство з ASUS ZenWiFi XD6 дозволило зробити одразу два висновки. Перший стосується працездатності системи AiMesh, в якій ми з вами переконалися на практиці й найбільша пропускна здатність досягається при використанні провідного підключення вузлів, а застосування для цих цілей Wi-Fi 6 може стати у нагоді в ситуаціях, коли неможливо прокласти Ethernet-кабель. До переваг AiMesh-системи також слід віднести надзвичайну простоту налаштування та безшовне перемикання бездротових клієнтів між вузлами без втрати з'єднання. Другий висновок відноситься до бездротового маршрутизатора: під час тестів ASUS ZenWiFi XD6 продемонстрував гідний рівень швидкодії при невеликому енергоспоживанні та високу стабільність роботи. До беззаперечних переваг слід віднести функціональну прошивку ASUSWRT та комплектне ПЗ ASUS Router App, які дають повний контроль над роботою пристрою. Також не можна не відзначити незвичайний зовнішній вигляд, який завдяки стриманим формам здатний прикрасити сучасний інтер'єр.

Щодо вартості, то комплект з двох ASUS ZenWiFi XD6 коштуватиме 9819 грн, за які покупці отримають можливість організувати надійне покриття у великому приватному будинку або дворівневій квартирі. Якщо говорити про одиночний пристрій, його можна придбати за 5099 грн і це можна вважати справедливою ціною за якісний бездротовий маршрутизатор з підтримкою найсучасніших технологій. Єдине, що може зупинити від покупки — відсутність портів USB і в такому випадку можна зробити свій вибір на користь ASUS RT-AX82.

Original Design