Наприкінці поточного року компанія TSMC планує запустити свій перший завод в Аризоні. На шляху до цього тайванська компанія зіткнулася з несподіваними проблемами, які пов'язані з місцевим персоналом. Уже були новини, що американські співробітники не справляються з робочим темпом і тиском начальства. А тепер стало відомо, що деякі співробітники подали позов проти керівництва TSMC і звинувачують компанію в дискримінації за расовою ознакою і громадянством.

Американські співробітники TSMC подали в суд на керівництво за дискримінацію

Позов вперше подано Деборою Говінгтон (Deborah Howington), яка працювала директором з підбору персоналу. Вона стверджує, що відділ кадрів навмисно дискримінував співробітників не азійського походження, піддаючи їх суворішому контролю. Також деякі кандидати з Тайваню одразу затверджувалися на посади без співбесід і тестування. Після цього до позову приєдналося ще кілька колишніх співробітників TSMC. Серед претензій також згадують жорсткі вимоги щодо знання китайської мови для кар'єрного зростання.

Ситуація натякає, що проблеми у відносинах закордонного керівництва і місцевих співробітників зберігаються. Хоча TSMC намагалася згладити гострі моменти та навіть відправляла своїх управлінців на спеціальні курси, де їх навчали працювати з американським персоналом без криків і тиску.

На запит Tom's Hardware компанія дала офіційну відповідь відносно позову. У ній сказано, що TSMC вірить у цінність різноманітної робочої сили, наймає і просуває по службі всіх без урахування статі, релігії, раси, національності або політичної приналежності. Також компанія надає співробітникам різні канали для комунікації та намагається конструктивно розв'язувати всі проблеми.

Для TSMC та США розвиток локального американського виробництва є важливим проєктом, і дрібні негаразди не вплинуть на запуск. Уряд готовий виділити тайванській компанії 11,6 мільярда доларів у вигляді дотацій і пільгових кредитів для розвитку напівпровідникової галузі.

Джерело:
Tom's Hardware