Кілька студій об'єднали зусилля для судового протистояння компанії Valve. Раніше Wolfire Studios подавала позов зі звинуваченнями в монополії та високій комісії (30%) за розміщення на торговому майданчику Steam. Також були звинувачення в тому, що Valve використовує своє домінування на ігровому ринку для експлуатації видавців і споживачів. Цей позов було відхилено 2021 року. Схожий позов подавала і Dark Catt Studios, яка розробляла VR-проєкти. Не домігшись результату, тепер ці розробники подають колективний позов із колишніми претензіями в монополізації ринку.

Суд об'єднав дві справи ще 2022 року, але тепер їм надано статус колективного позову. Тепер до нього можуть приєднатися будь-які компанії, які раніше продавали ігри через Steam і платили комісію в 30%. Такий розвиток подій може посилити позицію позивача в цій справі. Утім, юридичні суперечки є звичною справою для великих компаній. Юристи Valve, ймовірно, зможуть відбитися.

Кумедно, що у гравців магазин Steam викликає здебільшого позитивні почуття і це основний майданчик для купівлі та спілкування всередині геймерської спільноти. Були публічні звинувачення у високій комісії з боку Тіма Свіні, голови Epic Games. Проте альтернативний магазин Epic Games Store за кілька років не тільки не зумів досягти такого ж успіху, він навіть не зміг забезпечити нижчі ціни порівняно зі Steam, попри нижчу комісію.

Джерело:
GamesIndustry