Триває торгівельна війна між США та Китаєм. Після того, як Дональд Трамп ввів мита проти всіх країн світу, фінансові ринки відчувають нестабільність. Раніше в січні вже були введені торгові мита проти китайських товарів у розмірі 10%. Після цього низка компаній з технологічної сфери почали переносити виробництва в сусідні країни, включно з В’єтнамом і Таїландом. Але ці та інші країни регіону тепер обкладені ще більшими митами (аж до 54% для Китаю). Усе це загрожує порушенням виробничих ланцюжків і подорожчанням технологічної продукції по всьому світу. Цим проблеми технологічних компаній не вичерпуються. Китай уже оголосив про відповідні мита на американські товари в розмірі 34%. Одночасно вводяться експортні обмеження на рідкісноземельні метали самарій, гадоліній, тербій, диспрозій, лютецій, скандій та ітрій.
Скандій використовується в радіочастотних інтерфейсних модулях смартфонів, модулях Wi-Fi та базових станціях. Диспрозій використовується в голівках жорстких дисків і в електромобілях. З моменту введення обмежень експортери повинні будуть отримувати ліцензію у Міністерства економіки Китаю. У заявці вказуватимуть кінцевого покупця і мету використання матеріалу, а відомство даватиме дозвіл. Фахівці очікують, що це ускладнить діяльність компаній Broadcom, GF, Qualcomm, TSMC, Samsung, Seagate, Western Digital та інших виробників у телекомунікаційній сфері та в галузі зберігання даних.
Це вже третій раунд експортних обмежень на рідкісноземельні метали з боку Китаю, що впливає на глобальне виробництво мікросхем. Раніше під обмеження потрапили галій, германій, сурма, вольфрам, індій, молібден, вісмут, телур і деякі інші мінерали. Усе це критично для напівпровідникового виробництва, а Китай є найбільшим постачальником багатьох рідкісноземельних металів. Це вказує на певну стратегію у відповідних діях Китаю. З іншого боку, якщо напівпровідникова індустрія адаптується і вибудує нові ланцюжки постачання, залежність від Китаю в майбутньому знизиться.
Джерело:
Tom’s Hardware