Днями ми писали про план розвитку інфраструктури штучного інтелекту в США під назвою Stargate. Проєкт запущено за підтримки американського уряду, але комерційне фінансування мають здійснювати OpenAI, Oracle і SoftBank, а технічними партнерами стануть інші провідні технологічні компанії. На першому етапі учасники планують вкласти в розвиток ШІ близько 100 мільярдів доларів США, а загальні інвестиції оцінюються в $500 мільярдів. Виявилося, що аналогічний проєкт готові запустити в Китаї. Уряд за участю місцевих технологічних компаній готується розвивати інфраструктуру ШІ, включно зі створенням нових спеціалізованих ЦОД. На ці цілі планують витратити значну суму в трильйон китайських юанів, що еквівалентно 138 мільярдам доларів США.

Якщо американський проєкт очолюють приватні компанії, то китайську ініціативу повністю спонсоруватиме держава. Відомо, що ці кошти підуть на підтримку і розвиток проєктів компаній Baidu, ByteDance, Alibaba та DeepSeek. Остання зараз на слуху через випуск просунутої моделі ШІ R1. Це модель із міркуваннями, яка мітить у конкуренти OpenAI o1. Водночас DeepSeek-R1 доступна для вільного використання замість платних тарифів у OpenAI, і це серйозний удар по західних компаніях. Поява DeepSeek-R1 помітно сколихнула технологічну галузь і показала, що Китай не сильно поступається західним конкурентам.

Проте на тлі посилення американських санкцій на постачання потужних GPU до Китаю, розвиток інфраструктури ШІ в Піднебесній може постати перед труднощами. У країні є власні спеціалізовані прискорювачі Huawei Ascend, але за рівнем продуктивності вони поступаються рішенням Nvidia.

Джерело:
TechPowerUp