На ринку оперативної пам'яті стандарту DDR4 загострилася конкуренція. Як повідомляє тайванське видання DigiTimes, китайські виробники DRAM в особі Changxin Memory (CXMT) та Fujian Jinhua почали продавати мікросхеми з істотними знижками. У багатьох випадках різниця в ціні з чипами корейських виробників досягає 50%. А іноді нові мікросхеми від китайських фірм виявляються дешевшими, ніж вживані чипи, зняті, наприклад, зі списаних серверних модулів ОЗП.
Повідомляється, що за останні два роки CXMT майже потроїла обсяги виробництва. Якщо 2022 року з її конвеєрів сходило 70 тисяч кремнієвих пластин, то зараз цей показник перебуває біля 200-тисячної позначки. Найближчими роками цей китайський чипмейкер розраховує збільшити щомісячні обсяги до 300 тисяч пластин, а також захопити 11% світового ринку DRAM. Разом із цим Fujian Jinhua хоч і перебуває під санкціями США, але теж змогла наростити виробництво DDR4.
Вплив агресивного ціноутворення вже можна спостерігати на споживчому ринку, тоді як замовники з промислової сфери все ще з недовірою дивляться на китайську DDR4. Зараз чипмейкери з Піднебесної шукають способи виходу на інші ринки, для чого активно нарощують співробітництво з тайванськими брендами. Що стосується корейських виробників DRAM, то вони зосереджуються на виробництві більш високотехнологічної пам'яті DDR5 і HBM3, де у них є перевага над китайськими конкурентами.
Джерела:
DigiTimes
Tom's Hardware