Днями вийшла новина про те, що користувач відеокарти GeForce RTX 5080 Aorus Master з Південної Кореї зіткнувся з деформацією термогелю, який за місяць використання почав повільно витікати та наблизився до роз’єму PCIe. Це викликало побоювання користувача щодо негативних наслідків у майбутньому, і він поділився проблемою на місцевих форумах, на що спочатку відреагував місцевий ритейлер, а тепер з’явився коментар від компанії Gigabyte.
Новий густий термогель використовується замість звичних термопрокладок, оскільки він має краще витримувати тривалий вплив високих температур. Але у спільноти були побоювання, що при вертикальному розташуванні відеокарти надлишки гелю починають «текти». Gigabyte загалом не вважає це проблемою. Офіційна відповідь починається з того, що компанія бере до уваги всі відгуки клієнтів. Гель розроблений спеціально для оптимального контакту і наноситься за допомогою автоматизованого процесу. Щоб розвіяти сумніви, компанія пише про комплексне тестування і перевірку на стабільність як у горизонтальному, так і у вертикальному положенні. Термогель розроблений так, щоб залишатися на місці при правильному нанесенні та може витримувати температури до 150 градусів без розплавлення або розрідження.
Але водночас компанія визнає, що в ранніх партіях Gigabyte GeForce RTX 5080 міг наноситися великий шар термогелю для забезпечення великого теплового покриття. Це може призводити до того, що надлишки гелю будуть помітними. Але це косметичне відхилення, яке не впливає на продуктивність або надійність. У компанії вже відрегулювали рівень гелю в наступних виробничих циклах.
Зазначимо, що поки немає жодного зафіксованого випадку, щоб гель, який потік, призвів до пошкодження слота PCIe або до інших проблем. Однак у разі купівлі дорогих відеокарт завжди хочеться розраховувати на ідеальний стан продукту. Виявляється, що навіть купуючи відеокарту за кілька тисяч доларів можна зіткнутися з неприємними нюансами.
Джерело:
Videocardz