Розробники з Google заявляють про значне досягнення в галузі квантових обчислень. Компанія давно зосереджена на розвитку цієї перспективної галузі. Усередині Google виділено окремий дослідницький підрозділ і створено повноцінний виробничий центр, який займеться технологіями та виробництвом таких систем. Результатом роботи цього підрозділу став квантовий процесор Willow зі 105 кубітами.

Google розробила проривний квантовий чип із корекцією помилок

Проблемою квантових обчислень є нестабільність кубітів і велика кількість помилок через цю нестабільність. Тому час життя квантової обчислювальної системи критично малий, і вони швидко починають видавати «білий шум». Є різні методи та технології корекції помилок. Основним елементом тут є логічний кубіт, який складається з декількох зв'язаних апаратних кубітів, щоб виявляти та виправляти помилки. Збільшення кількості апаратних кубітів може покращити кореляцію, але одночасно веде й до зростання помилок. Дослідники Google реалізували в Willow нову сітчасту структуру кубітів, яка відмінно працює з кодом для кореляції помилок. У підсумку вдалося домогтися кращої якості корекції. Нова технологія призвела до того, що додавання додаткових кубітів до логічного кубіта веде до зростання придушення помилок.

Дослідники заявляють про стабільність скоригованого квантового біта протягом години. Можливість збереження квантової інформації протягом такого тривалого часу — це неймовірне досягнення. Ще кілька років тому стабільність квантових систем вимірювалася в мікросекундах. Але помилки все ще можливі. Зокрема, фіксуються випадкові локальні помилки, які впливають на область із 30 кубітів. І загалом жоден із методів не зведе всі похибки до нуля. Але на даному етапі можна говорити якщо не про прорив, то про значне досягнення у квантових обчисленнях.

Джерело:
Ars Technica