Зараз компанія Nvidia є головним монополістом і вигодонабувачем від буму штучного інтелекту, оскільки вона постачає найшвидші та найпоширеніші прискорювачі обчислень на базі GPU, які широко використовуються для подібних задач. Але це не єдиний виробник обладнання для цієї сфери. Окрім конкурентів, що розробляють свої графічні процесори для ШІ, є і спеціалізовані рішення ASIC. Аналітична компанія Omdia Research представила прогноз, у якому відзначено зростання попиту на спеціалізовані тензорні процесори (TPU) від Google.

Тензорні процесори Google для ШІ можуть відвоювати частку ринку у Nvidia

Ці пристрої є спільною розробкою Google і Broadcom. І виторг Google від продажу таких TPU цього року має сягнути від 6 до 9 мільярдів доларів США. Наразі Broadcom займається проєктуванням спеціалізованих чипів одразу для трьох великих компаній — Google, Meta і ByteDance. Паралельно триває співпраця з дрібнішими гравцями технологічного сектора. Компанії, які надають хмарні сервіси, зацікавлені у вузькоспеціалізованих чипах під особливі типи навантажень. Це може бути економічно вигідніше, ніж використання дорогих графічних процесорів. І попит на таке обладнання зростатиме.

При цьому всі згадані компанії продовжують активно скуповувати пристрої Nvidia. Відомо, що цього року Microsoft придбала 485 тисяч графічних процесорів Hopper, а Meta понад 224 тисячі чипів. Також величезний попит спостерігається на нові чипи Blackwell. Тож TPU не похитнуть лідерські позиції Nvidia, але свою частку ринку відвоюють.

Аналітики очікують, що до 2028 року ринок ШІ зросте до 380 мільярдів доларів, у Nvidia з графічними чипами буде частка в 75%, а 25% зможуть зайняти спеціалізовані чипи ASIC.

Джерело:
Wccftech