Попри те, що рядові покупці зможуть отримати Steam Deck, починаючи з останніх чисел лютого, частина консолей вже встигла потрапити у великі видання та канали на YouTube. Хоча це попередні огляди, вони дають уявлення про роботу консолі в популярних іграх та її потенціалі.
Нагадаємо, в основі приставки лежить замовний APU AMD Aerith з 4 ядрами Zen 2 та підтримкою технології SMT, графічним модулем RDNA 2 на 8 Compute Units та 16 ГБ загальної оперативної пам'яті LPDDR5.
Зокрема, свої матеріали опублікували LinusTechTips та Gamers Nexus. Лінус Себастіан назвав Steam Deck «можливо, найінноваційнішим ігровим ПК за останні двадцять або більше років». Своєю чергою Стів Берк із Gamers Nexus також залишився задоволений консоллю, відзначаючи зручне управління та ефективну систему охолодження з вдалими алгоритмами споживання енергії та роботи кулера.
Консоль легко справляється з невибагливими 2D-іграми, наприклад, Dead Cells. Екшен Devil May Cry 5 показував стабільні 60 fps, у перегонах Forza Horizon 5, попри високу частоту кадрів, могли спостерігатися проблеми з фізикою, а шутер Control міг опускатися до 30 кадрів у секунду або нижче.
В іграх з тривимірною графікою приставка могла пропрацювати 1,5 години, тоді як час роботи консолі на одному заряді батареї (необов'язково весь час в іграх) становив від 3,5 до 8 годин.
Важливим фактором є ціна. $400 за молодшу версію це як мінімум вдвічі дешевше за портативні консолі з x86-процесорами від інших фірм.