Понад три тижні український народ героїчно протистоїть вторгненню терористичної росії. На тлі військових дій паралельно санкціям, накладеним на агресора, низка компаній навпаки заходить на український ринок, висловлюючи підтримку.

Так, в Україні нарешті повноцінно запрацювала платіжна система Paypal, яка раніше припинила роботу в росії. Зокрема, тепер українські користувачі можуть приймати вхідні платежі, використовувати p2p-перекази та виводити кошти на рахунки в українських банках. Крім того, Paypal обіцяє не брати комісії для українських облікових записів до 30 червня.

Але є й менш приємні новини. Наприклад, глобальний брак напівпровідників може погіршитися через напад російської федерації на нашу країну. Згідно з підрахунками Reuters, близько половини всіх постачань неону, необхідного для виробництва мікросхем, забезпечували два українські підприємства. У поточних умовах вони змушені були зупинити роботу. В таких умовах вартість газу зросла приблизно у чотири-шість разів відносно осені 2021-го.

Натомість президент України Володимир Зеленський днями підписав закон «Про віртуальні активи», який місяцем раніше було прийнято Верховною Радою. У криптобірж тепер буде можливість працювати повністю легально, банки зможуть відкривати рахунки для фірм, що спеціалізуються на криптовалютах, а держава гарантує судовий захист прав на віртуальні активи. Регулюватиме цю сферу буде Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Наслідуючи приклад інших компаній, японський видавець Square Enix зупинив продаж своїх відеоігор на території країни-агресора. Також варто додати, що перелік фірм, які у тому чи іншому вигляді бойкотують постачання продукції в росію, не перестає зростати. Наприклад, цього тижня його доповнили ASUS та Xerox.

Українська студія GSC Game World вирішила скоригувати назву багатоочікуваного шутера S.T.A.L.K.E.R. 2. Він тепер наводиться з урахуванням української транслітерації — Heart of Chornobyl. Крім того, на території росії ця гра буде недоступна. Винятком, хіба що, стануть попередньо замовлені цифрові видання.

Тим часом у Steam з'явився набір Ukrainian Indie Games Bundle. За 446 гривень (знижка 50%) пропонується купити 11 інді-ігор від 11 українських розробників. Усі кошти підуть на підтримку Збройних сил України, а також рідних та близьких авторів ігор.

AMD оголосила дату релізу топового ігрового процесора для платформи AM4 — Ryzen 7 5800X3D. У продаж він надійде 20 квітня із рекомендованою ціною 449 доларів (для ринку США). Головна особливість новинки полягає у збільшеному до 96 Мбайт обсягу кеш-пам'яті L3, що забезпечує йому вагому перевагу над звичайним Ryzen 7 5800X. На жаль, Ryzen 7 5800X3D не підтримує оверклокінгу і працюватиме на динамічній частоті від 3,4 до 4,5 ГГц.

Крім вищезгаданої новинки, AMD представила лінійку недорогих процесорів у конструктиві AM4. На полиці магазинів скоро надійдуть Ryzen 5 5500, Ryzen 5 5600 і Ryzen 7 5700X з архітектурою Zen 3, а також Ryzen 3 4100, Ryzen 5 4500 і Ryzen 5 4600G на базі Zen 2. Разом з цим для плат з логікою AMD 300-ї серії буде додана офіційна підтримка Ryzen 5000. Відповідні прошивки UEFI стануть доступними у квітні-травні.

Microsoft нарешті випустила розширення DirectStorage для набору API DirectX 12. Ця технологія дебютувала в ігрових консолях Xbox Series X/S і покликана зменшити час завантаження ігор на системах зі швидким NVMe-накопичувачем. Більше подробиць про API DirectStorage софтверний гігант розкриє в рамках конференції GDC 2022, яка відбудеться наступного тижня.

Intel тим часом близька до релізу флагманського процесора Core i9-12900KS. Деякі закордонні ритейлери вже почали відвантажувати цей CPU новоспеченим власникам. Core i9-12900KS є відповіддю на AMD Ryzen 7 5800X3D, а його головна «фішка» полягає у збільшених частотах — до 5,5 ГГц у boost-режимі (або до 5,2 ГГц на восьми P-ядрах). Щодо планів Intel у сфері дискретної графіки, то на 30 березня заплановано анонс мобільних 3D-прискорювачів Arc Alchemist.