Нещодавно ми писали про рейтинг відеокарт AMD від сайту Tom's Hardware. Тепер журналісти видання вирішили скласти свій рейтинг найкращих моделей від Nvidia. Історія компанія розпочалася у 1993 році. І в основному це історія успіху, оскільки Nvidia встигла витіснити з ринку багатьох конкурентів, зайняти перше місце у сфері графічних прискорювачів, а зараз є провідним постачальником обчислювальних пристроїв для ринку ШІ, що швидко зростає.
Перше місце рейтингу фахівці Tom's Hardware віддають GeForce GTX 1080 Ti. Відеокарта з'явилася в результаті поступового посилення позицій після виходу серій GeForce GTX 600, GTX 700 і GTX 900. Кожне покоління демонструвало хороший відрив від конкурентних рішень AMD. Вихід GeForce GTX 1080 відкрив еру 16-нм архітектури Pascal. В AMD не було відповіді на цю відеокарту, компанія покладалася на Radeon R9 Fury X з передовою HBM-пам'яттю, але цей експеримент не виправдав себе. А у 2017 році вийшов повноцінний флагман GeForce GTX 1080 Ti на базі процесора GP102 з 352-бітною шиною та 11 ГБ пам'яті, який надовго став еталоном ігрової продуктивності та закріпив за Nvidia статус лідера. Відповіддю з боку AMD став випуск відеокарти Radeon RX Vega 64, але вона могла конкурувати лише з простою GeForce GTX 1080, при цьому сильно грілася та споживала більше електроенергії.
GeForce GTX 10-ї серії є знаковим поколінням відеокарт. У багатьох по цей час стоять пристрої цього сімейства. А GeForce GTX 1060 на кілька років стала найпоширенішою «народною» відеокартою. І хоча Tom's Hardware не згадує цю модель, для багатьох вітчизняних користувачів саме GeForce GTX 1060 стала однією з найкращих та найвідоміших відеокарт Nvidia останніх років.
Друге місце віддано GeForce 8800 GTX. Легендарна відеокарта 2006 року, яка відкрила нову еру, привнесла підтримку DirectX 10 і завдала потужного удару по AMD. В її основі був процесор G80 на архітектурі Tesla, плюс 768 МБ пам'яті на 384-бітній шині. Ця відеокарта була мрією геймера тих часів, оскільки тільки на ній можна було насолодитися Crysis у високій (для того часу) роздільній здатності. Не менш відомою була проста версія GeForce 8800 GT, що зайняла нішу цінового «оптимуму».
Третє місце займає GeForce GTX 980. Відеокарта використовувала передову архітектуру Maxwell, яку попередньо обкатали на бюджетних відеокартах GeForce GTX 750 Ti. Це третя серія Nvidia на базі 28-нм техпроцесу TSMC. Але завдяки переробленій архітектурі інженерам вдалося досягти помітного зростання продуктивності за кращої енергоефективності. GeForce GTX 980 дебютувала у 2014 році. І хоча це не найпотужніша модель в даній серії, але навіть вона впевнено обганяла старого флагмана GeForce GTX 780 Ti, маючи кристал меншого розміру і вужчу шину пам'яті. Пізніше архітектура Maxwell закріпила успіх із виходом GeForce GTX 980 Ti. Також це покоління відоме завдяки успішним бюджетним моделям GeForce GTX 960 та GeForce GTX 970.
За два роки до тріумфу Maxwell вийшла серія відеокарт GeForce GTX 600. Це покоління з'явилося в період коли AMD зміцнила свої позиції на ринку. У 2010 році Nvidia представила архітектуру Fermi з дуже високим для того часу енергоспоживанням. Ці відеокарти виглядали сумнівною покупкою на тлі потужних та енергоефективних Radeon HD 5870 і Radeon HD 5850. А 2012 рік почався з релізу нового «червоного» флагмана Radeon HD 7970. Деякий час у Nvidia не було відповіді на таке потужне рішення, але у березні відбувся анонс GeForce GTX 680, яка впевнено відвоювала лідерські позиції. Саме цю відеокарту Tom's Hardware ставить на четверте місце. Вона виявилася продуктивнішою за конкурента та краще нього за енергоспоживанням. І найголовніше, що GeForce GTX 680 змінила тренд, коли топові моделі Nvidia вважалися дуже гарячими. Також дана відеокарта виявилася довгожителем і пізніше була перейменована на GeForce GTX 770 у рамках наступної серії Nvidia.
П'яте місце віддали GeForce RTX 3060 12GB. Відеокарта з'явилася в рамках другого покоління RTX-відеокарт із підтримкою трасування променів та масштабування DLSS. І GeForce RTX 3060 стала чудовою пропозицією в середньому ціновому сегменті, пропонуючи демонструючи велику перевагу над попередником GeForce RTX 2060, плюс вдвічі більше пам'яті. Також потенціал GeForce RTX 3060 вже дозволяв увімкнути трасування якщо не у всіх, то в більшості ігор. Ця відеокарта стала «квитком» у світ ігор із трасуванням променів. Найближчі конкуренти Radeon RX 6600 та RX 6600 XT мали менший обсяг пам'яті та серйозно програвали в іграх із трасуванням. В цілому GeForce RTX 3060 12GB була хорошим продуктом, але через майнінговий бум і дефіцит купити її за рекомендованими цінами було складно.
Окремо фахівці Tom's Hardware згадують GeForce RTX 4090. Це дуже неоднозначна модель. Вона має вражаючий потенціал і пропонує максимальну продуктивність для сучасного споживача. Але її перевага над AMD Radeon RX 7900 XTX помітна в основному в іграх із трасуванням. Також конкурент успішно розвиває FSR, і тепер це гідна альтернатива DLSS. GeForce RTX 4090 має рекордне енергоспоживання та проблеми з новим роз'ємом живлення, який плавився у деяких користувачів. І GeForce RTX 4090 стала символом загального подорожчання «ігрового ПК». У відеокарти рекомендована ціна 1699 доларів, але насправді цінник зараз знову стрибнув до $2000. Це вражаючий, але сумнівний продукт — великий, гарячий, потужний і дуже дорогий. Навряд чи така відеокарта варта звання однієї з найкращих, але згадати її точно варто.