Днями корпорація Intel опублікувала досить цікаву презентацію під назвою Core Truths. Вона розрахована на пересічних покупців та має проінформувати їх про нюанси вибору комп'ютера із сучасним процесором. Щоправда, основна увага в ній приділяється тому факту, що мобільна лінійка AMD Ryzen 7000 представлена моделями як з новою, так і зі старою архітектурою.

AMD представила нову схему маркування мобільних процесорів у вересні 2022-го. Відповідно до оновленої схеми, третя цифра в назві чипа вказує на покоління мікроархітектури Zen, наприклад, Ryzen 5 7520U базується на Zen 2, Ryzen 7 7730U — на Zen 3, а Ryzen 5 7640U використовує Zen 4.

У своїй презентації Intel дорікнула конкуренту в тому, що він продає процесори з архітектурою 2019 року під виглядом останніх напрацювань. Корпорація зазначає, що Zen 2 не може забезпечити швидкодію рівня свіжіших архітектур. Як доказ вона наводить бенчмарки Ryzen 5 7520U (4 ядра/8 потоків) та Core i5-1335U (10 ядер/12 потоків).

Важко сперечатися з тим, що схема маркування мобільних процесорів AMD може спантеличити пересічного покупця. Але «червоні» принаймні чітко вказують архітектуру. Intel тим часом готується до переходу на бренди Core/Core Ultra у мобільному сегменті, що лише додасть складнощів. Лінійка Core Ultra 100 буде представлена сімейством Meteor Lake, тоді як до Core 100, за наявною інформацією, увійдуть чипи Raptor Lake Refresh.