На правах реклами

Новий рік — чудовий час для оновлення всього, зокрема й вашого ПК. Щоб спростити цю задачу, у цьому матеріалі зібрано декілька порад із вибору цікавих новинок серед компонентів ASUS і ROG для складання сучасного ПК.

Материнська плата та процесор

Як завжди, найголовніше питання власника ПК — Intel чи AMD? Потужності нових процесорів виросли до раніше недосяжних показників і, відповідно, зросли вимоги до материнських плат.

В ролі основи для ПК на базі процесорів Intel упевнено втримують лідерство материнські плати серії Z790 з оновленими моделями на чолі з потужною ROG MAXIMUS Z790 Dark Hero та ігровою ROG Strix Z790-E II Wi-Fi. Вони надають користувачам безкомпромісний рівень потужності, унікальні DIY-фішки ROG (Q-Latch, Q-Release, Q-Antenna), а також значний розгінний потенціал.

Скромнішим варіантом для складання ПК з процесором Intel виступають материнки серії B760. Материнська плата ASUS TUF B760 Plus Wi-Fi пропонує поєднання надійних компонентів, ефективного охолодження зони VRM та оптимальної ціни.

Під процесори AMD Ryzen важко знайти щось краще за ROG X670E Crosshair Hero чи ROG STRIX X670-E GAMING WIFI. Ці материнські плати стануть основою потужного ПК як для ігрових задач, так і для продуктивного комп’ютера для роботи з ресурсомісткими програмами.

Втім «народні райзени» мають і своїх відповідників серед материнських плат — а саме серію B650E з однозначним фаворитом ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI — материнської плати, яка поєднує в собі усі потрібні геймерські фішки: масивні радіатори, підтримку PCIe 5.0, інтелектуальні системи моніторингу та управління, а також доступний цінник.

Системи рідинного охолодження

З новим поколінням процесорів охолодження однозначно потрібно максимально потужне, тому топові ROG Ryujin III 360 ARGB та ROG Ryuo III 360 ARGB — це вже не забаганка, а цілком must have для топових процесорів. Ці флагманські моделі систем рідинного охолодження побудовані на платформі Asetek 8-го покоління з потужними 120-мм вентиляторами Axial Tech і збільшеними радіаторами, які гарантують ідеальні показники ефективності охолодження при найнижчому рівні шуму.

Якщо ви не женетесь за топовими процесорами — то для середнього за потужністю ПК цілком підійде й нова ASUS TUF LC II 360 ARGB, яка може похвалитись і оновленою помпою, і чудовими показниками ефективності, і підтримкою всіх сучасних сокетів процесорів.

Відеокарта

Ринок відеокарт вже не в такому дефіциті, як у часи майнінгового буму, проте ціни на відеокарти залишаються достатньо високими. Тому найбільш популярним варіантом апгрейду для потужних ПК залишаються передтопові моделі: від NVIDIA — GeForce RTX 4080 у модифікаціях Strix або TUF Gaming, а від Radeon — RX 7800 XT TUF Gaming. Остання, між іншим, дуже непогано демонструє себе в іграх, де не потрібне трасування променів.

У той час як «зелені» відеокарти традиційно дуже потужно виступають у сегменті творців візуального контенту через глибоку інтеграцію з провідним ПЗ.

Для цієї групи користувачів відзначимо наявність у ASUS лінійки ProArt, яка створена саме для таких задач і має в модельному ряду гідних представників: ProArt GeForce RTX 4070 Ti та ProArt GeForce RTX 4080.

Блок живлення

Ще раз нагадаємо, що під нові потужні відеокарти краще брати одразу блок із підтримкою ATX 3.0, щоб не паритись із перехідниками. Що ж до потужностей — то нічого нового тут не вигадали — якщо ми говоримо про потужну ігрову систему, то варто дивитись на блоки живлення ROG Thor та ROG Strix потужністю від 850 Вт.

Якщо ваша система не така ненажера, то й блока живлення ASUS TUF Gaming потужністю 750 Вт вистачить, особливо якщо розглядати моделі із сертифікацією Gold.

Корпус

Красиво упакувати шикарні компоненти можна або в давно відомий ROG Helios, або в новенький ROG Hyperion, якщо ви маєте куди поставити цю махіну й плануєте «нафарширувати» її під зав’язочку. Навіть кастомну водянку туди поставити буде зручно, місця всередині хоч танцюй.

Але й для тих, хто хоче рішення поблажливе до гаманця, але й щоб естетика була на максималках — є непогані варіанти, наприклад ASUS TUF Gaming GT502 з панорамним склом і гарним продувом компонентів. У цей корпус, до речі, легко встане навіть найбільша із сучасних відеокарт, тому потенціал для апгрейду на майбутнє тут теж є доволі непоганим.

Звісно, критерії потужності ПК оновлюються щорічно з кожним глобальним релізом комп’ютерних компонентів, проте обрані в цій статті моделі зможуть забезпечити вам гарні враження від використання протягом декількох наступних років. Тому, якщо ви довго відкладали апгрейд свого ПК — може, саме зараз слушна нагода для цього?