Напівпровідникові гіганти Intel і TSMC досягли попередньої угоди про створення спільного підприємства, яке керуватиме фабриками Intel у США. Про це повідомляють закордонні видання, зокрема Reuters й The Information, з посиланням на знайомі з питанням джерела. Водночас сама Intel поки ніяк не прокоментувала цю інформацію.
За умовами угоди, TSMC отримає 20% акцій спільного підприємства. І поки незрозуміло, які компанії (окрім Intel) володітимуть рештою, але на початку року надходила інформація, що TSMC звернулася до кількох безфабричних компаній зі Сполучених Штатів, включно з AMD, Broadcom, Nvidia і Qualcomm, з пропозицією інвестувати в спільне підприємство, яке володітиме кількома фабриками в США. Щоправда, пізніше Nvidia і керівництво TSMC спростували цю інформацію.
Повідомляється, що до нової угоди чипмейкерів підштовхнув уряд США в рамках зусиль з розв’язання операційних проблем Intel. Американська влада розглядає це партнерство як засіб стабілізації Intel. Разом з тим нинішній уряд Сполучених Штатів не підтримає продаж заводів Intel іноземному інвестору, а спільне підприємство стане компромісом.
Важко сказати, як такі плани узгоджуються з намірами TSMC інвестувати $165 мільйонів в аризонську фабрику Fab 21 з виробництва чипів для своїх партнерів, включно з Apple. Але для самої Intel це, схоже, хороша новина. Після появи повідомлень про переговори щодо створення спільного підприємства з TSMC вартість акцій процесорного гіганта зросла на 7%.
Джерело:
Reuters