Днями стало відомо, що адміністрація президента Байдена вводить нові обмеження для контролю за експортом високопродуктивних чипів ШІ. Розвиток штучного інтелекту зараз є важливим питанням національної безпеки, і обмеження тут вводяться давно. Раніше було обмежено потужність чипів, які можна постачати до Китаю, внаслідок чого з'явилися урізані прискорювачі Nvidia і навіть урізана відеокарта GeForce RTX 4090D. Тепер встановлено більш жорсткі заборони та обмеження.

Нові експортні обмеження на постачання ШІ-чипів вдарять по Nvidia, але контроль буде тільки посилюватися

Запроваджено три категорії країн з різними умовами для імпорту спеціалізованих чипів. До першої категорії увійшли США і 18 найближчих союзників (Велика Британія, Німеччина, Канада, Франція, Японія і деякі інші) — сюди процесори для ШІ продаватимуться без обмежень. До другої категорії включено країни, куди постачання процесорів для ШІ обмежені невеликою кількістю пристроїв. Наприклад, в Індію можна вільно імпортувати 1700 графічних прискорювачів. Перегляд обмежень можливий у разі узгодження з органами США для схвалених покупців. До такої категорії потрапив найширший список країн, включно з Україною.

Нові експортні обмеження на постачання ШІ-чипів вдарять по Nvidia, але контроль буде тільки посилюватися

Також передбачено повну заборону постачання чипів у низку країн із третьої категорії. У ці країни не можна постачати навіть спеціальне програмне забезпечення. І вперше під повну заборону потрапив Китай. Вочевидь, це серйозно вдарить по виробниках спеціалізованих чипів, насамперед по Nvidia.

Уже опубліковано публічне послання віцепрезидента Nvidia з критикою такої законодавчої ініціативи. У ньому зазначено, що такі заходи обмежують глобальний прогрес і конкуренцію в розробках штучного інтелекту. Це в підсумку послабить загальний інноваційний рівень, що позначиться і на лідерстві США в цій сфері. Нові обмеження передбачають термін у 120 днів для внесення поправок. Проте фахівці радять не очікувати поблажок від нової адміністрації Трампа. Низка експертів говорить про можливе посилення політики заборон за нового президента. Глобальний ринок залишився в минулому, і питання безпеки вийшли на перше місце. Тому США треба будь-якими силами обмежити науково-технічний потенціал Китаю і Росії.

Джерела:
Wccftech
Bloomberg