Корпорація Nvidia не заперечує, що у відеокартах GeForce RTX 50‑ї серії з перших партій можна зустріти графічний процесор із меншою кількістю блоків ROP, ніж зазначено в специфікаціях. Наприклад, у дефектних GeForce RTX 5090 активно 168 ROP замість 176, що призводить до приблизно 5% падіння швидкодії. Офіційно проблема зачіпає менш ніж 0,5% проданих 3D-прискорювачів, а їхні покупці мають право звернутися до виробника відеокарти для заміни.
Утім, не завжди заміна дефектної відеокарти GeForce RTX 50‑ї серії буде в інтересах покупця. Закордонні колеги виявили, що деякі GeForce RTX 5090 містять додаткові блоки ROP. На тестування в редакцію TechPowerUp потрапила модель ASUS ROG Astral LC, у якій замість 176 блоків активно 192 ROP. Це і без того одна з найпродуктивніших модифікацій GeForce RTX 5090, а несподіваний «допінг» забезпечив їй ще більшу перевагу над конкурентами.
Як показали ігрові тести, вищезгаданий екземпляр GeForce RTX 5090 виявився в середньому на 12% продуктивнішим за модель Founders Edition. Наразі важко сказати, скільки саме таких відеокарт потрапило до магазинів, імовірно, купівлю такої моделі можна порівняти з виграшем у лотерею. Хай там що, вищеописаний випадок слугує ще одним доказом поспішного релізу GeForce RTX 50‑ї серії та проблем із контролем якості.
Чи ні? 🤔