За останні роки в технологічних перегонах тайванська компанія TSMC значно вирвалася вперед, ставши основним виробником чипів за технологією 3 нм. На цьому тлі серйозні проблеми відчуває Samsung Foundry, а проблеми Intel відомі навіть тим, хто далекий від індустрії. Але з'явилися чутки, які натякають на можливі зміни в майбутньому. Схоже, великі замовники занепокоєні монополією TSMC і хочуть диверсифікувати виробництво.
Корейські ЗМІ пишуть, що Nvidia вивчає можливість співпраці з Samsung для випуску майбутніх чипів за технологією 2 нм. Одночасно з'явилася інформація, що Qualcomm теж може перейти до Samsung, розміщуючи замовлення як у корейського, так і у тайванського виробників. Це пов'язують з підвищенням собівартості виробництва чипів і недостатніх виробничих потужностей 2 нм у TSMC.
Було багато новин і заяв офіційних осіб TSMC про успішне освоєння техпроцесу 2 нм і запуск масового виробництва в поточному році. Але висока вартість і малі обсяги виробництва поки не вселяють оптимізму великим клієнтам. Першими мікросхемами на базі нового техпроцесу мали стати SoC для iPhone 17 Pro. Але під кінець минулого року з'явилися чутки, що Apple оцінила ризики й на тлі малого обсягу виробництва вирішила зберегти для них техпроцес N3P. А на 2 нм переведуть уже наступне покоління чипів для iPhone 18 Pro 2026 року.
Крім бажання диверсифікувати виробництво, багато також залежить від компанії Samsung. Корейський виробник так і не зміг домогтися високої якості свого техпроцесу 3 нм і поки відстає в освоєнні 2 нм. Також на ринок незабаром може вийти японська Rapidus, яка хоче запустити перше дослідне виробництво 2 нм в поточному році. Тож у будь-якому разі конкуренція в напівпровідниковій сфері посилиться.
Джерело:
Wccftech