Компанія Ubitium створює інноваційну архітектуру процесора, яка ефективно впорається практично з будь-яким робочим навантаженням. Наразі всі обчислювальні чипи розділені на спеціалізовані пристрої під різні завдання. Навіть всередині смарфонів складні SoC мають чіткий поділ на блоки CPU, GPU та інші. Стартап Ubitium хоче створити універсальну архітектуру процесора, який може виконувати функції CPU, GPU, DSP та FPGA. В основі такої універсальної архітектури буде набір інструкцій RISC-V з відкритим вихідним кодом. Логічні елементи CPU зможуть обробляти широкий спектр обчислювальних навантажень, включно з простою логікою управління, загальними обчисленнями, рендерингом графіки та навіть обчисленнями штучного інтелекту.
До Ubitium входять ветерани індустрії, включно із вихідцями з Intel, Nvidia і Texas Instruments. Головний винахідник Мартін Форбах має понад 200 патентів, ліцензованих великими виробниками мікросхем. Але практична реалізація ідеї такого обчислювального процесора може потребувати серйозних фінансових вливань. Поки що Ubitium зібрала лише $3,7 мільйона для створення робочих прототипів, що є дуже скромною сумою, адже вартість розроблення передових чипів для великих компаній обходиться в сотні мільйонів. Проте представники Ubitium налаштовані позитивно і планують у 2026 році представити перші робочі процесори.
У планах Ubitium створити цілу лінійку пристроїв — від крихітних вбудованих процесорів до процесорів для високопродуктивних систем. Важливою перевагою універсальних процесорів стане енергоефективність і зниження загальних витрат. Універсальний процесор може замінити кілька спеціалізованих чипів, що економить площу кремнію і допоможе знизити витрати на електроенергію.
Зазначимо, що це не єдина розробка в напрямку єдиного універсального чипа. X-Silicon цього року представила гібридну архітектуру C-GPU для малопотужних гібридних ядер RISC-V, які об'єднують функції CPU, GPU і NPU.
Джерело:
TechSpot