Адміністрація Байдена готує нові обмеження для китайських компаній, які пов'язані з напівпровідниковою індустрією. Новий пакет санкцій покликаний сповільнити розробку інструментів, фабричного обладнання та технологій для виробництва мікросхем. Усе це в підсумку також має уповільнити розвиток китайського сектора штучного інтелекту.

Нові санкції США посилять тиск на напівпровідникову галузь Китаю

Відомо, що санкції накладуть на два підприємства, які належать найбільшому китайському виробнику напівпровідників SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corp.). Загалом під обмеження мають потрапити понад 100 компаній, зайнятих у сфері напівпровідників. У списку багато підприємств, які зайняті безпосередньо розробкою обладнання. Обмеження торкнуться низки компаній, що співпрацюють з Huawei. Вони втратять доступ до технологій зі США.

Нові обмеження торкнуться компаній, які включені у виробничі ланцюжки високошвидкісної пам'яті HBM. При цьому компанія CXMT (ChangXin Memory Technologies), яка вже готується до виробництва власної китайської HBM, під обмеження поки не потрапила.

Запропоновані санкції є компромісом між жорсткими обмеженнями й тим, щоб не завдати сильного економічного збитку для американських союзних компаній. Також варто зазначити, що прихід нової адміністрації Трампа теж не обіцяє нічого хорошого для китайських технологічних компаній. Намір ввести додаткове мито 10% на китайський імпорт уже призвів до того, що великі виробники ПК (включно з Dell, HP і Microsoft) просять китайських партнерів максимально збільшити обсяги випуску в листопаді та грудні, щоб заповнити склади продукцією. Одночасно це посилить виробничу міграцію з Китаю в країни Південно-Східної Азії. Microsoft має намір диверсифікувати виробництво консолей Xbox і ноутбуків Surface. Dell уже має виробництва у В'єтнамі, а HP активно займається зведенням нової інфраструктури в Таїланді.

Джерело:
Tom's Hardware