Тестування

Одразу постає питання: «Як його тестувати?», коли традиційні бенчмарки не працюють? І це питання тягне за собою наступне: «А навіщо взагалі його тестувати?». Адже більша частина того, що відбувається на хромбуках, відбувається або в рамках браузера Google Chrome, або в застосунках, що все одно є вебсервісами за своєю природою.

Зі «справжніх» бенчмарків знайшовся лише Geekbench 6.3.0 для Android:

Acer Chromebook Plus 514

Acer Chromebook Plus 514

А от набір веббенчмарків, що вимірюють швидкодію всередині вікна браузера, є досить широким, хоч і незвичним для інших наших оглядів. Для того, щоб знайти хоч якісь базові точки для порівняння, ці тести автор провів на тому, що було під рукою: Apple MacBook Air M2, смартфон Google Pixel 5, ноутбук Razer Blade Stealth 13 (2016) з Core i7-7500U та зовнішньою GeForce GTX 1060, десктоп на базі Intel Core i9-12900K та GeForce RTX 4070 Ti, а також сучасний ігровий ноутбук Acer Predator Helios Neo 16 (2024), чий огляд нещодавно вийшов.

Acer Chromebook Plus 514

Acer Chromebook Plus 514

Acer Chromebook Plus 514

Acer Chromebook Plus 514

Acer Chromebook Plus 514

Як видно, Acer Chromebook Plus 514 як мінімум набагато швидше старого ноутбуку Razer при тому, що ніяких проблем зі швидкодією у щоденних побутових задачах у Blade Stealth 13 досі немає.

Acer Chromebook Plus 514

Для замірів температури використовувався вбудований діагностичний застосунок ChromeOS, що показує температуру процесора одночасно із завантаженням стрес-тестом. Температура в приміщенні складала при цьому 21 градус.

Acer Chromebook Plus 514

В простої процесор нагрівається до 31 градусу, а споживання від мережі становить 5–9 Вт залежно від яскравості екрана.

Acer Chromebook Plus 514

Системний стрес-тест підіймає температуру процесора до 53–54 градусів, а споживання від мережі до 15–20 Вт. Зарядка батареї споживає близько 40 Вт. Повний заряд займає близько 1,5 годин.

Для практичного тесту батареї є сенс використовувати перегляд YouTube-відео в Full HD при різній яскравості екрана:

Acer Chromebook Plus 514

Висновки

Парадокс в тому, що як мінімум сучасні Chromebook Plus не є саме бюджетною альтернативою звичайним ноутбукам. У тієї ж Acer є лінійка Aspire 3, де можна отримати типову Windows-функціональність навіть помітно дешевше, ніж за ціну протестованого хромбука. Додає пікантності й те, що кожна опція комплектації Chromebook Plus 514 (як то 16 ГБ оперативної пам'яті чи тачскрін) підіймає його ціну ще більше. Тому питання вибору стає філософським. Звісно, це взагалі не пристрій для ентузіаста саме платформи ПК, як такої. З іншого боку, зараз у кожного є або iPhone, або Android. Вибір ноутбука серед власників смартфонів Apple очевидний і тоді закрита екосистема виробництва однієї компанії допомагає їм отримувати дуже одноманітній в хорошому сенсі досвід користування обома пристроями. А от пара Android+Windows в цьому сенсі, в кращому випадку, лише «дещо перетинається».

Acer Chromebook Plus 514

Тож чи вдалося Google створити «свою MacOS» у вигляді ChromeOS за роки її існування? Не зовсім, бо хромбуки, як клас, взагалі зупиняються там, де MacBook ще навіть не починаються. Але нативна інтеграція в сервіси Google робить з хромбука чудового компаньйона для Android-смартфона. В результаті є безліч речей, які робити на хромбуці краще, ніж на смартфоні при тому, що він коштує вполовину менше за флагманський смартфон. Причому пристрій класу Chromebook Plus гарантує, що не буде розчарувань щодо його роботи порівняно з найдешевшими моделями. Правда, в ідеалі це має бути ще й трансформер, щоб замінити ще й планшет — але за моделі типу Acer Chromebook Spin прийдеться ще доплатити.

Плюси:

  • безпека ChromeOS;
  • чудова інтеграція з Android;
  • сенсорний екран;
  • клавіатура з підсвіткою;
  • тихий та прохолодний;
  • адекватна швидкодія;
  • сумісність з Steam;
  • непогана автономність;
  • стандарт Chromebook Plus гарантує рівень якості.

Мінуси:

  • всі обмеження ChromeOS;
  • ціна не менше за Windows-ноутбук;
  • у вигляді трансформера функціональність пристрою була б цікавіша;
  • протипоказаний власникам iPhone та хейтерам Google.

Мінусів наче небагато, але вони також принципові. Отже, у Google вийшло зробити добрий клас Chromebook Plus, а в Acer — добрий продукт в цьому класі. Але для того, щоб звернути на нього увагу, треба або свідомо хотіти такий собі «аксесуар, що розширяє функціональність Android-смартфона», або купляти його для тих, хто не сильно звик до Windows взагалі. Бо інакше багаторічні звички заважатимуть оцінити розумну простоту ChromeOS. А вона справді розумна і старі уявлення про хромбуки, як про недолугі недолептопи вже несправедливі хоча б для пристроїв протестованого класу. Google з роками довели стан своєї системи до рівня, коли сукупний досвід користування Chromebook Plus стає більш приємним, ніж у доступного Windows-ноутбуку взагалі. Є, що спробувати.