Екран
Екран має співвідношення сторін 16:10, а не більш популярне зараз 16:9. Для Predator Helios Neo 16 існують два варіанти комплектації, обидва з матрицею типу IPS, але з роздільною здатністю 1920x1200 точок та частотою оновлення 165 Гц або 2560x1600 точок та 240 Гц. В нашому випадку це перший і це добре, бо RTX 4060 саме й розрахована на Full HD-геймінг. Виробник матриці — BOE Technology, модель NV160WUM-NY2.
Розміри рамок скоріш можна назвати типовими (8 мм верхня, 5 мм бокові, 26 мм нижня), хоча виробник вважає їх тонкими. Співвідношення площини екрана до кришки становить 89%. Кут максимального відкриття становить 140 градусів.
Тестування здійснювалося за допомогою приладу X-Rite i1 Display Pro. Тести проводилися в операційній системі Windows 11. Використані програмні застосунки: Argyll CMS 2.3.1, DisplayCAL 3.8.9.3, HCFR Colorimeter 3.5.2. Яскравість виставлена на рівні 120 кд/м².
Якихось амбіційних заяв щодо якості дисплея Acer не робить. Точніше, 100% охоплення sRGB зараз вже нікого не здивують, порівняно з обіцянкою 100% DCI P3 для комплектації з 240-герцовим екраном 2560x1600. Режиму HDR немає, максимальна яскравість — 400 кд/м². Загалом, тестування підтвердило обіцяне і дисплей залишив приємне враження. При роботі від RTX 4060 доступна підтримка NVIDIA G-SYNC, що чудово укладається в геймерський характер ноутбука.
Внутрішня будова
Розбирання ноутбука не дуже складне (10 гвинтів), але вимагає певної акуратності у знятті нижньої кришки з її пластикових кріплень по периметру. Простіше всього спочатку відкрутити гвинти, далі окремо зняти прозорий «декоративний тотем» за екраном і вже тоді буде непогано видно, як знімати саму нижню кришку і нічого не відламати. Це знання може бути корисним навіть для пересічного покупця Acer Predator Helios Neo 16, про що детальніше дещо згодом. А спочатку подивимося на традиційні скриншот діагностики HWiNFO.
Отже, за процесор маємо Intel Core i7-14650HX покоління Raptor Lake Refresh. Він має вісім P-ядер з підтримкою Hyper-Threading та вісім E-ядер, тобто сукупно 24 потоки. Максимальна частота у режимі Turbo Boost складає 5200 МГц, TDP — 55 Вт.
Оперативна пам’ять представлена двома модулями DDR5-5600 з чипами Hynix. Це також чудово, адже, наприклад, згідно з американською версією сайту Acer, в них різновид Helios Neo 16 з Core i7-14650HX та GeForce RTX 4060 на момент написання огляду наявний лише у варіанті з прикрими 16 ГБ…
Вбудоване графічне ядро Intel UHD Graphics можна використовувати для економії заряду батареї, але у важких задачах ноутбук перемикається на дискретний графічний адаптер NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop з 8 ГБ пам’яті. Максимальна частота GPU складає 2350 МГц, швидкодія пам’яті дорівнює 18 ГТ/с, при цьому стандартний рівень TGP сягає 80 Вт.
Навіть в зібраному вигляді через нижні решітки видно фірмовий вентилятор Acer AeroBlade 3D Gen 5. Разом з іншим відцентровим вентилятором він видуває повітря через радіатори з так званими векторними (максимально плоскими, без скруглених кутів в розрізі) тепловими трубками. Для кращої теплопередачі замість термопасти використано рідкий метал. Звісно, у такому разі знімати систему охолодження, щоб подивитися на компоненти, було б не доречно.
А от NVMe SSD-накопичувач видно добре. В нашому випадку це SK Hynix HFS001TEJ9X125N (формат M.2 2280, місткість 1 ТБ). На нижній кришці ноутбука закріплено невеликий радіатор для відводу тепла від SSD і, о диво, їх два! Бо на материнській платі є ще одне місце для SSD і його цілком можна заповнити звичайному користувачу самостійно. Саме для цього згодиться описане вище знання, як цей ноутбук розбирати.
За бездротові комунікації відповідає модуль Intel Killer AX1675i з підтримкою Wi-Fi 6E (IEEE 802.11ax) та Bluetooth 5.3. Це найпросунутіший варіант серед доступних для Predator Helios Neo 16.
Для того, щоб ноутбук з досить потужними компонентами мав достатню автономність, потрібна велика батарея. Тому встановлений літій-іонний 4-комірковий акумулятор ємністю 5850 мА·г при номінальній напрузі 15,4 В, що дає 90 Вт·год — стандартні показники для ігрових лептопів.
Динаміки встановлені у своїх капсулях по кутах корпусу ноутбука. Для зниження резонансу використовуються демпфери.
Програмне забезпечення
С заводу, згідно з наліпкою на коробці, ноутбук постачається взагалі без операційної системи. До нас тестовий екземпляр дістався вже з Windows 11 Professional Edition, в якому й проводилося все тестування.
Як й має бути для продукту лінійки Predator, ноутбук сумісний с застосунком Predator Sense 5.0. До того, як вже згадано вище, є ціла апаратна клавіша на клавіатурі для його виклику. Це зручно тому, що сам по собі застосунок помітно розширює можливості налаштувань порівняно з системними у Windows.
Найважливіша вкладка це «Сценарій», де знаходиться керування профілями роботи, від чого напряму і дуже сильно залежить швидкодія!
Тут же знаходяться більш детальні налаштування роботи вентиляторів, а також «Освітлення Pulsar», де можна обрати режим роботи підсвітки клавіатури та емблеми на кришці.
Вкладка «Менеджер сценарію» дозволяє автоматизувати налаштування залежно від активних програм.
Інші розділи також додають корисних налаштувань та інформації про пристрій, але вже без критичного впливу на систему.
Крім Predator Sense, на Helios Neo 16 працює застосунок Acer Voice для покращення роботи мікрофонів та DTS:X Ultra від самої DTS, що має допомогти налаштувати звучання. На жаль, вбудованим динамікам він не дуже допомагає.
Нагрів, шум та енергоспоживання
Для користувача в сенсі нагріву, шуму та енергоспоживання фактично важливі два режими використання: або звичайна офісна робота, або ігри — тобто, мінімальний та максимальний режими «з реального світу». Заміри проводилися при температурі 21 градус. Для навантаження використовувався 3DMark Time Spy, тестування відбувалося у всіх режимах Predator Sense — «Тихий», «Збалансований», «Продуктивність» та Turbo. Температури замірялися в дев’ятьох місцях корпусу плюс на «вихлопних трубах» системи охолодження. Споживання фіксувалося від розетки.
В простої чи офісному навантаженні шум абсолютно мінімальний (33 дБ(А), температури теж. Споживання складає близько 40 Вт.
В «Тихому» режимі 3DMark також не турбує шумом (40 дБ(А), температури оманливо низькі, але споживання у 142 Вт підказує, що результат буде так собі — і це детально описано в наступному розділі. Власне, саме цей замір і викликав потребу в складніших перевірках…
«Збалансований» режим повертає швидкодію на нормальний рівень, ціною підвищення шуму до 47 дБ(А). Споживання становить при цьому 155 Вт, теж дещо мало.
Нарешті, «Продуктивність» дає приблизно 98% максимальної швидкодії, температури дещо падають, шум підіймається до 52 дБ(А), а споживання енергії — до 190 Вт.
І щоб дотиснути все можливе до 100%, режим Turbo ціною різкого підвищення гучності до 58 дБ(А) навіть знижує температури при тому, що споживання зростає до 196 Вт.