Екран
В пристрої встановлено 16-дюймову матрицю IPS з роздільною здатністю 3200x2000 точок та частотою оновлення 165 Гц. Є підтримка Nvidia G-Sync, тож питань з розривом картинки у динамічних сценах не виникне. Екран має напівглянцеву плівку, що знижує ефект віддзеркалень навколишніх предметів.
Використовується матриця B160QAN04.S виробництва AU Optronics, яка може забезпечити до 1,06 млрд кольорів. За фабричним налаштуванням в драйвері обрана розрядність 8 біт, але за необхідністю можна встановити 10 біт при частоті оновлення 165 Гц.
Подивимося на її можливості, для чого використаємо прилад SpyderX Pro та програми DisplayCAL з Argyll й HCFR Colormeter. Яскравість була встановлена на рівні 120 кд/м², що дорівнює 26% від максимального значення.
Бачимо гарні показники для колірних просторів sRGB та DCI P3, тоді як Adobe RGB тут дорівнює стандартам п’ятирічної давнини. Працювати в графічних редакторах можна буде без проблем, але краще, щоб й цей показник був на максимумі.
На подив температура «з коробки» майже 6500K, що є рідкісним явищем не тільки для ноутбуків, референсні лінії не сильно відходять одна від одної, що може казати про гарне налаштування екрана вже на заводі.
Максимальна яскравість складає трохи менше за 500 кд/м² — не завжди досяжний показник для настільних моніторів, що вже казати про ноутбучний екран. Контраст стабільний після 30% яскравості при середньому значенні у 1300:1.
Але попри гарні показники для кращої передачі кольору при роботі з графічним контентом екран слід все ж таки відкалібрувати.
Внутрішня будова
Щодо повних характеристик ноутбука, то з ними можна познайомитися на знімку з екрана утиліти HWiNFO.
Predator Triton Neo 16 базується на процесорі Intel Core Ultra 185H, який виконано за 7-нм технологічними нормами та належить до сімейства Meteor Like. Він має шість продуктивних ядер з технологією Hyper-Threading, вісім енергоефективних та ще два енергоефективних ядра в SoC, що дає можливість обчислювати дані у 22 потоки. Є також блок NPU для прискорення штучного інтелекту. Базова частота CPU складає 2300 МГц, але завдяки технології Turbo Boost він може прискорюватися до 5100 МГц по P-ядрах та 3800 МГц по E-ядрах, а також до 2500 МГц по LP E-ядрах. Кеш-пам’ять третього рівня складає 24 МБ, рівень TDP дорівнює 45 Вт, але під час прискорення він у піку може сягати 115 Вт.
В реальності частота процесора дійсно сягає 5100 МГц в однопотоковому навантаженні, тоді як при залученні всіх 22 потоків максимальний показник складає 4800 МГц для P-ядер та 3800 МГц для E-ядер. Енергоспоживання у піку доходить лише до 90 Вт.
Обсяг пам’яті обмежений 32 ГБ стандарту LPDDR5X-6400. На платі лептопа встановлені, скоріше за все, чипи Samsung K3KL9L90CM-MGCT, але замінити їх на більший обсяг не вийде.
Мобільна дискретна відеокарта Nvidia GeForce RTX 4070 має рівень TGP до 60 Вт, який може збільшуватися до 110 Вт. Частота GPU складає 1395 МГц з прискоренням до 1695 МГц, пам’ять працює зі швидкодією 15,8 ГТ/с — такі параметри значно нижчі, ніж в «товстих» ноутбуках з великою системою охолодження.
Якщо кнопкою над клавіатурою або в фірмовому застосунку Predator Sense обрати режим роботи Turbo, то частота ядра збільшується на 100 МГц.
У 2D-режимі використовується інтегроване відеоядро Intel Arc, яке автоматично перемикається з дискретної графіки завдяки технології Optimus та не потребує перезавантаження пристрою.
На жаль, цей процес супроводжується постійним короткочасним зависанням системи, що може викликати дискомфорт при використанні лептопа. Тож, якщо планується постійна гра чи використання ресурсомісткого застосунку на ноутбуку, то краще перевести на постійне використання відеокарти GeForce RTX 4070.
Місткість підсистеми зберігання даних складає 2 ТБ, чого вистачить як для ігор, так й для роботи. Використовуються два NVMe-накопичувачі Samsung MZVL21T0HDLU-00DT7 на 1 ТБ з підтримкою PCI Express 4.0, які працюють у режимі RAID 0.
За охолодження процесора та дискретної карти відповідають два відцентрових вентилятори, чотири маленькі радіатори та три пласкі теплові трубки. Батарея встановлена на 4930 мАг з робочою напругою 15,48 В.
Програмне забезпечення
З лептопом постачається (або можна завантажити з сайту виробника) програма Predator Sense, завдяки якій можна обрати режим роботи ноутбука, налаштувати систему охолодження або підсвічування клавіатури, провести моніторинг, подивитися інформацію про пристрій та сам застосунок.
Ефективність системи охолодження та рівень шуму
Тепер перевіримо систему охолодження. Враховуючи розміри пристрою, чогось незвичайного навряд чи можна буде очікувати, і це стосується всіх подібних ноутбуків.
Ефективність буде перевірено у трьох режимах: Balanced, Performance та Turbo. Для створення максимального навантаження залучався стрес-тест AIDA64, який навантажував одночасно процесор та пам'ять.
Balanced
Після старту з піковими 96 ватами потужність процесора знизилася до середніх 53 Вт, температура була на рівні 96–97 градусів (при 103 °C на старті), а частота трималася на позначці 4000–4200 МГц. Рівень шуму у такому режимі складав максимум 46,3 дБ(А).
Поглянемо на результати в 3D, для чого використаємо синтетичний пакет 3DMark з тестом Speed Way.
Тут потужність карти після 30 хвилин проведення тесту не перевищувала 78 Вт, частота трималася на рівні 1560–1845 МГц, а температура сягала 66 градусів за ядром та 90 градусів за пам’яттю. Шум — максимум 44,9 дБ(А).
Performance
З новим режимом максимальні значення не сильно змінилися, а ось на довгу дистанцію потужність процесора вже зросла до середніх 61 Вт, частота дорівнювала 4100–4400 МГц, а температура могла доходити до 100 градусів. Рівень шуму був 49,3 дБ(А).
Показники відеокарти також залишилися на тому самому рівні, що в попередньому режимі, але температура пам’яті трошки впала завдяки збільшенню обертів вентиляторів системи охолодження, через що рівень шуму піднявся до 47,7 дБ(А).
Turbo
В цьому режимі середня потужність процесора зросла вже до 78 Вт, а його частота трималася на позначці 4400–4500 МГц. Звісно, це не пройшло задарма і його температура також сягала 100 °C. Рівень шуму вже складав 56,8 дБ(А) максимум.
Потужність карти ніяк не змінилася, але частоти були на рівні 1740–2025 МГц, при цьому температури впали до 63 градусів за ядром та 86 градусів за пам’яттю. Звісно, виріс й рівень шуму — до 53,1 дБ(А).