Огляд та тестування 16″ ноутбука Acer Predator Triton Neo 16 на базі процесора Intel Core Ultra 9 185H та відеокарти Nvidia GeForce RTX 4070

Ігрові ноутбуки вже давно перестали асоціюватися з габаритними та важкими пристроями, яких вистачає ледь на 2–3 години роботи від акумулятора для перегляду відео чи серфінгу в інтернеті. Зараз це здебільшого стрункі та елегантні лептопи, за якими можна працювати та розважатися майже цілий день. Звісно, про ігри тут мова не йде, бо перейти межу у 1–1,5 години дуже важко навіть економічним ноутбукам.

Acer Predator Triton Neo 16

Новинка, яку ми розглянемо, належить до компактних ігрових ноутбуків, а саме серії Predator Triton Neo 16 компанії Acer. В ній виробнику вдалося об’єднати у відносно невеликих розмірах доволі потужні компоненти та 16-дюймову матрицю, яка займає всю площу верхньої кришки.

Модель PTN16-51 базується на новітньому процесорі з ядрами прискорення штучного інтелекту, тож компанія не змогла пройти повз та не згадати ШІ-можливості пристрою. Цей ноутбук стане у пригоді не тільки для ігор, але й для створення контенту. І саме для роботи не останню роль зіграє чудовий екран зі співвідношенням сторін 16:10 та частотою оновлення у 165 Гц, який має 100% відповідність колірному простору DCI-P3. Купа сучасних інтерфейсів, вебкамера 1080p, а також кардрідер microSD гарно вплинуть на функціональність лептопа, а потужна батарея — на його автономність.

Виробник Acer
Модель Predator Triton Neo 16 (PTN16-51)
Процесор Core Ultra 9 185H (6+8+2 ядер/22 потоки, 2,3 ГГц, до 5,1 ГГц в Boost-режимі)
Оперативна пам'ять 32 ГБ, LPDDR5x-6400, Samsung K3KL9L90CM-MGCT
Дисплей 16″, 3200x2000, 165 Гц, IPS, G-Sync
Відеокарта Nvidia GeForce RTX 4070 8GB (110 Вт), Intel Ark
Накопичувачі 2x1 ТБ, SSD NVMe M.2 (2280) PCIe 4.0, RAID 0, Samsung MZVL21T0HDLU-00BT7
Зовнішні порти 1 x USB4 Type-C (з підтримкою DisplayPort та заряджання), 1 x USB 3.2 Gen2 Type-C (з підтримкою DisplayPort та заряджання), 2 x USB 3.2 Gen2 Type-A, 1 x HDMI 2.1
Комунікації Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.3
Мультимедіа Стереосистема, вбудовані мікрофони, 3,5-мм комбінований аудіороз’єм, web-камера 1080p, кардрідер microSD
Безпека Модуль TPM 2.0, сканер відбитків пальців, Kensington Lock
Акумулятор, мА·г 76 Вт⋅г (4318 мАг, 17,6 В), 4 комірки, літій-полімерна
Адаптер живлення, Вт 230
Габарити, мм 356 x 249,2 x 20,83
Вага, кг 2,05
Операційна система
Вартість, грн 102 999
 

Комплект постачання

Ноутбук постачається в довгастій чорній коробці з логотипом серії Predator на лицевій стороні. Для зручності перенесення присутня ручка, причому, вона не звичайна пластикова, а з переробленого матеріалу.

До нас потрапив семпл, тож в комплекті був лише мережевий кабель та блок живлення виробництва LiteON. Він розрахований на широкий діапазон мережевої напруги від 100 до 240 В та має вихідну потужність у 230 Вт (19,5 В, 11,8 А). Роз’єм під’єднання мережевого кабелю тут звичайний, то ж проблем з об’єднанням з джерелом безперебійного живлення не буде.

Зовнішній вигляд

Дизайн лептопа лаконічний та без зайвих елементів, якими можуть похвалитися звичайні ігрові пристрої. Predator Triton Neo 16 скоріше нагадує бізнес-ноутбук топового рівня у металевому корпусі, ніж лептоп для ігор та розваг. Але це й не дивно, бо виробник позиціює його як універсальну модель, призначену не тільки геймерам.

Розміри пристрою дорівнюють 356x249,2x20,83 мм при вазі лише 2,05 кг, що не перевищує характеристики 15-дюймових ноутбуків. Верхню кришку прикрашає лише логотип серії Predator, ніякого RGB, що сподобається консервативним користувачам. Кришка по краю прямокутна та без фасок, але ніякого дискомфорту, коли береш лептоп у руки, при цьому немає.

Нижня кришка має вже пологі грані, що додає зручності при триманні ноутбука. На основі кришки є прорізи для проходження свіжого повітря, які відокремленні гумовою ніжкою від отворів біля заднього торця для виходу вже нагрітого повітря. Спереду також є довга ніжка, по боках якої поруч розміщено решітки для динаміків.

Через невелику товщину пристрою та конструктивні особливості кришки всі порти та роз’єми знаходяться по боках лептопа. Зліва є індикатори активності ноутбука та накопичувача, 3,5-мм комбінований роз’єм для гарнітури, два порти USB-C та роз’єм для під’єднання блока живлення. Поруч присутні отвори для виходу повітря.

З правого боку розміщено кардрідер, два USB-A, порт HDMI, а також отвори для виходу повітря й проріз для замку Kensington. Кількість портів достатня для під’єднання декількох додаткових моніторів та периферії, ще й для «флешки» вистачить, чого так бракує в деяких ноутбуках.

Екран, як позначалося вище, займає всю площу верхньої кришки, при цьому рамка тонка, навіть знизу, але це не завадило встановити вебкамеру у її верхній частині. Цікаво, що матриця має закруглення по кутах, виглядає дивно, але до цього швидко звикаєш.

Кришка з екраном може відхилятися на кут десь у 135 градусів — цілком стандартні значення.

Ноутбук оснащено клавіатурою острівного типу без цифрового блоку, але з мультимедійними клавішами з правого боку. Є також кнопка для швидкого запуску фірмового застосунку Predator Sense та окрема клавіша перемикання режиму роботи пристрою.

Підсвічування клавіатури має три зони, керується через Predator Sense, але якщо не встановити програму чи просто при старті лептопа підсвітка буде статичного бірюзового кольору.

Тачпад тут доволі великий, має дві кнопки та сенсор відбитків пальців, що знизить риск несанкціонованого доступу на робочому місці.

 

Екран

В пристрої встановлено 16-дюймову матрицю IPS з роздільною здатністю 3200x2000 точок та частотою оновлення 165 Гц. Є підтримка Nvidia G-Sync, тож питань з розривом картинки у динамічних сценах не виникне. Екран має напівглянцеву плівку, що знижує ефект віддзеркалень навколишніх предметів.

Використовується матриця B160QAN04.S виробництва AU Optronics, яка може забезпечити до 1,06 млрд кольорів. За фабричним налаштуванням в драйвері обрана розрядність 8 біт, але за необхідністю можна встановити 10 біт при частоті оновлення 165 Гц.

Подивимося на її можливості, для чого використаємо прилад SpyderX Pro та програми DisplayCAL з Argyll й HCFR Colormeter. Яскравість була встановлена на рівні 120 кд/м², що дорівнює 26% від максимального значення.

Бачимо гарні показники для колірних просторів sRGB та DCI P3, тоді як Adobe RGB тут дорівнює стандартам п’ятирічної давнини. Працювати в графічних редакторах можна буде без проблем, але краще, щоб й цей показник був на максимумі.

На подив температура «з коробки» майже 6500K, що є рідкісним явищем не тільки для ноутбуків, референсні лінії не сильно відходять одна від одної, що може казати про гарне налаштування екрана вже на заводі.

Максимальна яскравість складає трохи менше за 500 кд/м² — не завжди досяжний показник для настільних моніторів, що вже казати про ноутбучний екран. Контраст стабільний після 30% яскравості при середньому значенні у 1300:1.

Але попри гарні показники для кращої передачі кольору при роботі з графічним контентом екран слід все ж таки відкалібрувати.

Внутрішня будова

Щодо повних характеристик ноутбука, то з ними можна познайомитися на знімку з екрана утиліти HWiNFO.

Predator Triton Neo 16 базується на процесорі Intel Core Ultra 185H, який виконано за 7-нм технологічними нормами та належить до сімейства Meteor Like. Він має шість продуктивних ядер з технологією Hyper-Threading, вісім енергоефективних та ще два енергоефективних ядра в SoC, що дає можливість обчислювати дані у 22 потоки. Є також блок NPU для прискорення штучного інтелекту. Базова частота CPU складає 2300 МГц, але завдяки технології Turbo Boost він може прискорюватися до 5100 МГц по P-ядрах та 3800 МГц по E-ядрах, а також до 2500 МГц по LP E-ядрах. Кеш-пам’ять третього рівня складає 24 МБ, рівень TDP дорівнює 45 Вт, але під час прискорення він у піку може сягати 115 Вт.

В реальності частота процесора дійсно сягає 5100 МГц в однопотоковому навантаженні, тоді як при залученні всіх 22 потоків максимальний показник складає 4800 МГц для P-ядер та 3800 МГц для E-ядер. Енергоспоживання у піку доходить лише до 90 Вт.

Обсяг пам’яті обмежений 32 ГБ стандарту LPDDR5X-6400. На платі лептопа встановлені, скоріше за все, чипи Samsung K3KL9L90CM-MGCT, але замінити їх на більший обсяг не вийде.

Мобільна дискретна відеокарта Nvidia GeForce RTX 4070 має рівень TGP до 60 Вт, який може збільшуватися до 110 Вт. Частота GPU складає 1395 МГц з прискоренням до 1695 МГц, пам’ять працює зі швидкодією 15,8 ГТ/с — такі параметри значно нижчі, ніж в «товстих» ноутбуках з великою системою охолодження.

Якщо кнопкою над клавіатурою або в фірмовому застосунку Predator Sense обрати режим роботи Turbo, то частота ядра збільшується на 100 МГц.

У 2D-режимі використовується інтегроване відеоядро Intel Arc, яке автоматично перемикається з дискретної графіки завдяки технології Optimus та не потребує перезавантаження пристрою.

На жаль, цей процес супроводжується постійним короткочасним зависанням системи, що може викликати дискомфорт при використанні лептопа. Тож, якщо планується постійна гра чи використання ресурсомісткого застосунку на ноутбуку, то краще перевести на постійне використання відеокарти GeForce RTX 4070.

Місткість підсистеми зберігання даних складає 2 ТБ, чого вистачить як для ігор, так й для роботи. Використовуються два NVMe-накопичувачі Samsung MZVL21T0HDLU-00DT7 на 1 ТБ з підтримкою PCI Express 4.0, які працюють у режимі RAID 0.

За охолодження процесора та дискретної карти відповідають два відцентрових вентилятори, чотири маленькі радіатори та три пласкі теплові трубки. Батарея встановлена на 4930 мАг з робочою напругою 15,48 В.

Програмне забезпечення

З лептопом постачається (або можна завантажити з сайту виробника) програма Predator Sense, завдяки якій можна обрати режим роботи ноутбука, налаштувати систему охолодження або підсвічування клавіатури, провести моніторинг, подивитися інформацію про пристрій та сам застосунок.

Ефективність системи охолодження та рівень шуму

Тепер перевіримо систему охолодження. Враховуючи розміри пристрою, чогось незвичайного навряд чи можна буде очікувати, і це стосується всіх подібних ноутбуків.

Ефективність буде перевірено у трьох режимах: Balanced, Performance та Turbo. Для створення максимального навантаження залучався стрес-тест AIDA64, який навантажував одночасно процесор та пам'ять.

Balanced

Після старту з піковими 96 ватами потужність процесора знизилася до середніх 53 Вт, температура була на рівні 96–97 градусів (при 103 °C на старті), а частота трималася на позначці 4000–4200 МГц. Рівень шуму у такому режимі складав максимум 46,3 дБ(А).

Поглянемо на результати в 3D, для чого використаємо синтетичний пакет 3DMark з тестом Speed Way.

Тут потужність карти після 30 хвилин проведення тесту не перевищувала 78 Вт, частота трималася на рівні 1560–1845 МГц, а температура сягала 66 градусів за ядром та 90 градусів за пам’яттю. Шум — максимум 44,9 дБ(А).

Performance

З новим режимом максимальні значення не сильно змінилися, а ось на довгу дистанцію потужність процесора вже зросла до середніх 61 Вт, частота дорівнювала 4100–4400 МГц, а температура могла доходити до 100 градусів. Рівень шуму був 49,3 дБ(А).

Показники відеокарти також залишилися на тому самому рівні, що в попередньому режимі, але температура пам’яті трошки впала завдяки збільшенню обертів вентиляторів системи охолодження, через що рівень шуму піднявся до 47,7 дБ(А).

Turbo

В цьому режимі середня потужність процесора зросла вже до 78 Вт, а його частота трималася на позначці 4400–4500 МГц. Звісно, це не пройшло задарма і його температура також сягала 100 °C. Рівень шуму вже складав 56,8 дБ(А) максимум.

Потужність карти ніяк не змінилася, але частоти були на рівні 1740–2025 МГц, при цьому температури впали до 63 градусів за ядром та 86 градусів за пам’яттю. Звісно, виріс й рівень шуму — до 53,1 дБ(А).

 

Результати тестування

Тестування відбувалося у режимі Performance.

Загальна продуктивність

PCMark 10

CPU-Z Benchmark

Cinebench R23

Cinebench 2024

Geekbench 6

AIDA Cache & Memory Benchmark

Дискова підсистема

Ігрові програми

В іграх ми перевіримо три режими: Entertainment, Performance та Turbo. Використовувалася роздільна здатність 3200x2000 та пресети з високою якістю графіки, без трасування променів, з активованою технологією DLLS в режимі якість або продуктивність. В грі Diablo IV відбувалася пробіжка протягом хвилини через місто Kyovashad у бік храму, також пробіжка відбувалася в Hogwarts Legacy через містечко Hogsmeade у бік Old Fool. В Ratchet & Clank: Rift Apart, Remnant II та Resident Evil 4 відбувалася прогулянка протягом хвилини на початку стартового рівня, в The Last of Us — на рівні після прологу.

3DMark

Cyberpunk 2077

Diablo IV

Hogwarts Legacy

Ratchet & Clank: Rift Apart

Red Dead Redemption 2

Remnant II

Resident Evil 4

The Callisto Protocol

The Last of Us

Total War: WARHAMMER III

Час автономної роботи

Щоб перевірити час роботи від акумулятора, було проведено кілька тестів за допомогою PCMark. Тест Modern Office симулює комбіноване офісне навантаження. Другий тест вимірює час відтворення відео формату Full HD, а Game дозволяє зрозуміти, скільки зможе працювати ноутбук під ігровим навантаженням. Яскравість екрана зафіксована на рівні 120 кд/м², підсвічування клавіатури вимкнено, гучність динаміків була виставлена на 20%. У повсякденних тестах використовувався режим роботи ноутбука Silent з автоматичним вибором відеокарти, для ігор — Balanced з активованою дискретною картою.

Цікаві показники для потужного ноутбука з батареєю у 76 Вт·г. Працювати за ним можна десь шість годин, тоді як час перегляду відео довший у півтора раза. Грати вийде 1,5 години.

Висновки

Останнього часу виробники в ігрових пристроях переходять від агресивного дизайну до лаконічного та елегантного. І це не дивно, бо потужні ноутбуки з гарним екраном потрібні не тільки для розваг, але й для роботи. Тож якщо до відносно компактного пристрою додати RGB-підсвічування клавіатури та наліпку ігрової серії, в нас вийде лептоп для геймерів та творчих особистостей, саме як і розглянутий Acer Predator Triton Neo 16. Він позбавлений агресивних рис та виконаний в алюмінієвому корпусі, що ставить його на один рівень з преміальними продуктами. При габаритах звичайного ноутбука в нього вмістився 16-дюймовий яскравий екран з частотою оновлення 165 Гц та підтримкою G-Sync, який дозволить не тільки насолоджуватися графічним та відео контентом, а й працювати з ним. І в цьому також допоможе новітній процесор Intel Core Ultra 9 185H з блоком прискорення штучного інтелекту та відеокарта Nvidia GeForce RTX 4070.

Компактні розміри та велика роздільна здатність екрана у 3200x2000 точок гарно підходять для роботи, але все ж таки не дуже для ігор й користувачу прийдеться шукати оптимальні налаштування графіки для отримання прийнятного середнього fps. Наявність сучасних інтерфейсів роблять Predator Triton Neo 16 готовим для майбутніх випробувань, хоча обмежений обсяг пам’яті у 32 ГБ може бути недостатнім при великому навантаженні у графічних або відео редакторах. Зате є місткий накопичувач на 2 ТБ (вірніше, два по 1 ТБ), чого вистачить надовго. Також потужна батарея дозволить працювати та розважатися протягом цілого дня.

Тож розглянутий ноутбук підійде активним користувачам, яким потрібен потужний пристрій у відносно компактному корпусі для роботи, ігор та перегляду відеоконтенту.

 

Обговорити в форумі (коментарів: 4)