Екран
ASUS ExpertBook B7 Flip має 14″ (302х188 мм) глянцевий сенсорний дисплей, прикритий захисним склом Corning. З суб'єктивної точки зору екран вийшов доволі специфічним — кути огляду ніби то присутні, але при найменшому відхиленні від перпендикуляра в будь-яку сторону яскравість починає стрімко падати без інверсії кольорів. Глянцеве покриття екрана робить його нечитабельним при яскравому зовнішньому освітленні. До того, тут присутня навіть спеціальна функція ASUS PrivateView, при мануальній активації якої кут огляду обмежується до 45 градусів від площини екрана. Тоді ніхто крім користувача, що дивиться прямо в екран, не зможе нічого розібрати на ньому.
Тут встановлена матриця BOE NE140WUM-N65 зі співвідношенням сторін 16:10 та частотою кадрової розгортки 60 Гц. Підтримується стилус та одночасне розпізнавання 10 дотиків пальців.
За нашим вимірюванням екран забезпечує покриття колірного простору sRGB на рівні 93% та Adobe RGB 67%.
Яскравість регулюється в діапазоні від 23 до 440 кд/м². Коефіцієнт контрастності знаходиться на рівні 3000:1. Усі наступні вимірювання проводилися при яскравості 120 кд/м².
Колірна температура завищена до рівня 7400K, особливо при яскравості нижче 50%. Спостерігається незначне відхилення гамма-кривих.
Екран забезпечує достатньо точну передачу кольорів із середнім відхиленням DeltaE менш як 1 по всім кольорам окрім світло-сірого.
Загалом екран дуже хороший, як для робочого ноутбуку, але його використання в планшетному режимі має певні обмеження.
Внутрішня будова
На зворотньому боці нижньої панелі ноутбука є як пластикові елементи для підвищення жорсткості, так і ряд м'яких прокладок проти шуму та вібрацій.
Батарея на 63 Вт·г знаходиться в передній частині корпусу, в області під долонями. На передній грані облаштовано два акустичних динаміки, а по боках від батареї закріплені антени бездротового зв'язку. Материнська плата та все інше розташовано під клавіатурою. Переважна більшість зовнішніх портів посилена додатковими кріпленнями та гвинтами.
Під сріблястою металевою накладкою по центру прихований накопичувач SSD NVMe M.2 (2280) на 1 ТБ від Samsung (MZVL21T0HCLR-00B00). Вільного місця та роз'ємів для встановлення додаткових дисків немає.
Під чорною накладкою, праворуч від системи охолодження є два роз'єми SO-DIMM під оперативну пам'ять. Один із них зайнятий планкою DDR4-3200 виробництва Micron (MTA16ATF4G64HZ-3G2E2) на 32 ГБ. У другий слот можна поставити аналогічну пам'ять. Допустимий загальний об'єм складає до 64 ГБ, а ще тоді можна збільшити швидкість шляхом увімкнення двоканального режиму.
Система охолодження представлена відцентровим вентилятором з трьома тепловими трубками, та має три режими роботи: тихий, стандартний та ефективний. У перших двох роботу вентилятора не чутно взагалі.
Мобільний енергоефективний процесор Intel Core i7-1195G7 із сімейства Tiger Lake-U з архітектурою Willow Cove налічує чотири фізичні ядра з Hyper-Threading, що дозволяє обробляти вісім потоків даних. При базовій частоті 2,9 ГГц максимальна частота Boost-режиму може досягати 5 ГГц.
Встановлена пам'ять обсягом 32 ГБ, що працює в одному каналі на частоті 3200 МГц із затримками 22-22-22-52-1Т.
Для обробки та виводу зображення ноутбук покладається на вбудований графічний чип Intel Iris Xe Graphics.
Програмне забезпечення
ASUS ExpertBook B7 Flip працює під керуванням операційної системи Windows 10 Pro.
Програма MyASUS дозволяє налаштовувати всі необхідні параметри пристрою. Зокрема режим споживання батареї, продуктивність заліза та режим роботи вентилятора, якість зображення на екрані, аудіосистему, мікрофон, бездротове підключення та багато чого іншого.
Ефективність системи охолодження
Система охолодження ноутбука тісно пов'язана на програмному рівні з режимом роботи та тепловиділенням центрального процесора. Крім того, велике значення грає те, чи працює пристрій від розетки, чи від батареї. Лише в першому випадку процесор розкривається на повну. Отже, перший режим роботи «тихий». При ньому частота CPU не перевищує 1,2 ГГц при постійному навантаженні. Вентилятор ледве чути, а температури не сягають більше ніж 58 градусів. В «збалансованому» режимі частоти тримаються на рівні 1,9 ГГц, максимальні температури вирівнюються в межах 70 градусів, вентилятор стає добре чути. В «продуктивному» режимі живлення та частоти процесора обмежуються лише тепловиділенням, а вентилятор працює досить гучно. Спочатку частота стрибає до 5 ГГц, а температури миттєво зростають до 96 та більше градусів. Починається тротлінг, який триває приблизно 20 секунд, поки на повну швидкість не вийде система охолодження. Після цього частота стабілізується на 2,4 ГГЦ по всім ядрам, а температура не перевищує 86 градусів під постійним навантаженням. Ноутбук випробовувався у стрес-тесті AIDA64 при температурі навколишнього середовища у 26,5 градусів Цельсія.
Тривале навантаження прогріває корпус в центральній верхній частині клавіатури до 43 градусів, що відчувається як помірне тепло. В усіх інших місцях температура нижче або дорівнює нагріву тіла здорової людини.