Тестування
Синтетичні тести
Всі заміри відбувалися в режимі Turbo.
Ігрові тести
Заміри проводилися в режимі Turbo.
Автономність
Ryzen AI 9 HX видався досить економічним, та й вбудоване графічне ядро допомагає протриматися довше повного робочого дня в офісному режимі використання. Але магії не буває, тож в ігровому навантаженні батареї у 90 Вт·год вистачає реально приблизно на 1 годину.
Висновки
Вже у попередньому огляді було зрозуміло, що в ASUS вийшло дуже вдале сімейство з погляду формфактора та загальних можливостей. ROG Zephyrus G16 виглядає та відчувається дуже якісним продуктом. Він преміальний в усьому, від процесу анбоксингу до темно-сірого кольору корпусу (як завжди, срібні моделі створюють більш «корпоративне» відчуття). І станом на час публікації він дуже, дуже, дуже преміальний за ціною…
Плюси:
- Тонкий та легкий корпус (1,85 кг).
- В темно-сірому варіанті виглядає «дуже дорого».
- Відмінний OLED-екран з частотою 240 Гц.
- Потужний процесор AMD Ryzen AI 9 HX 370.
- Якісна клавіатура та великий тачпад.
- Чудова аудіосистема з чотирма динаміками.
- Містка батарея на 90 Вт⋅год.
- Два блоки живлення в комплекті.
- Повний набір сучасних портів включно з USB4.
Мінуси:
- Висока ціна порівняно з Intel-версіями.
- Відсутність версій з GeForce RTX 4080/4090.
- Однозонна RGB-підсвітка клавіатури.
Тобто загалом, ASUS ROG Zephyrus G16 в версії саме з процесором AMD виявився дуже цікавим пристроєм, який пропонує гідну продуктивність у компактному для 16-дюймового ноутбуку корпусі. Висока обчислювальна потужність процесора Ryzen AI 9 HX 370 робить його відмінним вибором для робочих задач, а GeForce RTX 4070, хоч і з обмеженим TGP, забезпечує достатню продуктивність у сучасних іграх.
Однак головною перешкодою для цієї моделі є її ціна. Звісно, мова йде про флагманську конфігурацію: з IPS-екраном та GeForce RTX 4060 він був би дешевше. Але, на момент написання огляду будь-яка AMD-версія коштує помітно дорожче за конфігурації на базі Intel, при цьому не пропонуючи суттєвих переваг для більшості користувачів, якщо не згадувати про «AI»-можливості процесора (в лапках, бо локальні ШІ-обчислення поки тільки починають впроваджуватися і лише час покаже, наскільки нинішнє залізо підходить для таких задач). Мало того, за ті ж гроші можна придбати версію з GeForce RTX 4080 на платформі Intel, яка матиме кращу графічну продуктивність та вдосконалену систему охолодження з випарною камерою. Ситуація може змінитися в будь-який момент після неминучого зниження цін, але на момент огляду Intel-версії ASUS ROG Zephyrus G16 виглядають привабливішою пропозицією з погляду співвідношення ціна/можливості.